Skocz do zawartości
Shuttle9

Czy to wina ram że komputer się "muli"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż na samym początku podam specyfikacje swojego sprzętu

 

Procesor: Intel i5-6400 2.70GHz

Ram - Crucial Ballistix sport lt red ddr4 2400MHz

MB - Msi b150m pro-vdh

Gpu - MSI armor gtx 1060 3gb

Zasilacz - Corsair VS 450W

Monitor - MSI Optix MAG241C

 

Więc tak, mam problem z takimi grami jak For Honor, Gta V, Hunt Showdown, Fifa 20. Chodzi tutaj o częste zacinanie obrazu. Na dodatek gdy rozmawiam z kimś na Discordzie, nie słyszę go, tak jakby komputer skupiał całą swoją moc tylko na grze. Od dłuższego czasu zastanawiam w czym tkwi problem. Najbardziej intryguje mnie problem w fifie 20, w menu wszystko ładnie śmiga lecz gdy odpalę mecz mam milisekundowe ścinki uniemożliwiające płynną grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej problem jest z dyskiem - a raczej z jakimiś programami/procesami działającymi w tle. Może też być kwestia sterowników do GPU - w przeszłości przynajmniej drivery od zielonych powodowały bardzo dużą latencję i mikrościęcia były na porządku dziennym. Najlepiej, jakbyś zrobił testy, wyłączając w menadżerze zadań zbędne procesy lub włączając jakiś tryb game mode (jak np. w game booster czy w innym sofcie tego typu) i sprawdził, jak to wygląda po zmianach. Po nitce do kłębka :). Możesz też odpalić MSI Afterburner albo samego FRAPSa i zobaczyć, jakie jest zużycie CPU i GPU - w końcu dojdziesz, co jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie staram się ograniczyć procesy do minimum kiedy gram, odpalone mam tylko platformę z grą w którą gram, discord, jak i samą grę. Aktualny sterownik karty to wersja 441.87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Może to być dogorywający dysk. Jak działa sam system, też przymula? Jakies testy dysku by się przydały.

 

2. Nie napisałeś ile masz tego RAM-u. Może tu jest problem.

 

3. Może problem ze sterownikamio karty grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie zapomniałem o tym ramie. Mam jedną kość po 8gb, co do systemu to działa bez zarzutu. A jakim programem mógłbym sprawdzić ten dysk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Single channel by trochę wyjaśniał, dokup drugą kość a będzie znacznie lepiej, nie mogę obiecać że wszystkie ścinki znikną.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy dysk nie ma bledow /bad sectorow uruchom HDtune i daj w zakladce ERROR scan i ma to byc full scan nie quick scan. Lub inny program to crystaldiscInfo, ale tu nie

 

pomogę.

 

Z tym tylko, że jeśli system nie muli i działa ok, to raczej nie dysk jest winny, ale nie zaszkodzi przeprowadzić testy pod kątem bad sectorów.

 

Lepiej by było jakbys miał RAM w konfiguracji 2X 4 GB, ale nie wiem, czy to jest przyczyną tegpo co opisujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Lepiej by było jakbys miał RAM w konfiguracji 2X 4 GB, ale nie wiem, czy to jest przyczyną tegpo co opisujesz.

W dzisiejszych czasach, to raczej 2x 8GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach, to raczej 2x 8GB.

 

Masz rację. Oczywiście chodziło o 2X8 GB. Przepraszam za pomyłkę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie czy jeśli w przyszłości chciałbym się przerzucić na procek od amd konkretnie ryzen 5 to te 2x8gb 2400 Mhz kości by wystarczyły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej Kup jakieś 3000 CL 15/3200 CL16 - u siebie spokojnie na nich zmniejszysz timingi, a potem będą jak znalazł.

 

A discord z własnej aplikacji czy przez przeglądarkę ? Bo przez przeglądarkę potrafi zdrowo przymulić laptopa z 8GB ramu jak mam kilka innych rzeczy otwarte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...