Skocz do zawartości
Łukson

Praca zdalna - jak walczyć z prokrastynacją?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Od lat pracuję zdalnie i bardzo mi taki sposób zatrudnienia odpowiada, aczkolwiek mam spory problem z prokrastynacją. Pracuję zadaniowo i chociaż mógłbym kończyć pracę o 13-14, to siedzę do wieczora przez to, że derpuję na necie, zamiast chociażby wykonywać poszczególne czynności ciągiem.

 

Najchętniej zablokowałbym sobie w godzinach pracy kilkadziesiąt stron, na które regularnie wchodzę. Znacie jakieś skuteczne sposoby, które pomagają Wam w walce z szeroko pojętym lenistwem? Mam w głowie kilka fajnych projektów do zrealizowania w ramach pasji czy samorozwoju, ale się za nie nie zabieram przez bezsensowne przeciąganie pracy etatowej. Zauważyłem, że trochę przestaję mieć nad tym kontrolę, po prostu bezwiednie zmieniam okna z roboty na bezproduktywne pierdoły. Ciężko mi wprowadzić jakąś dyscyplinę, mając labę dosłownie pod palcem. Ktoś przerabiał temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie przerabialem. Nie ma cudownej metody, trzeba nad soba pracowac i walczyc ze slabosciami.

Pamietaj, ze najtrudniej jest zaczac, pozniej kiedy wejdziesz w ten stan, utrzymywac go jest prosciej (zupelnie jak tarcie statyczne i dynamiczne).

 

Dodatkowo mi pomoglo:

* zmiana pracy/projektu/teamu na takie ktore bardziej trafiaja w moje potrzeby.

* mieszanie pracy zawodowej z projektami prywatnymi (aczkolwiek dluzej trzeba siedziec, to jednak moge robie to co mnie interesuje najbardziej juz teraz).

* inspirujaca muzyka - kazdy ma inne gusta, musisz sam znalezc.

* robienie przerw od kawy na kilka dni i powrot, pozniej znowu przerwa i takie cykle powtarzac.

* troche ruchu w trakcie dnia - znaczne podniesienie checi do wszystkiego, lepsze dotlenienie.

* prowadzenie listy TODO. Dla mnie obserwowanie poszczegolnych itemow ktore schodza z listy jest motywujace.

* ogladanie wideo wywiadow ze znanymi programistami, jakichs pogadanek tez moze motywowac.

* czytanie blogow technicznych ludzi ktorzy sa perfekcjonistami (np. Larry Osterman, The Old New Thing: Raymond Chen itp

 

I wiele wiele innych. :)

Edytowane przez winuser_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ty po prostu do domu nie chcesz wracać? :E

a co musisz robić/ robisz po pracy, lub co będziesz robił jak pracę będziesz kończył o 14?

albo na urlop, albo do psychologa

Edytowane przez blacout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś forumowicze prosili na PClabie o bana, jak się uczyli czy coś ;)

 

Ponoć człowiek przy pracy umysłowej może pracować intensywnie tylko 2H dziennie (100% wydajności), a potem traci zainteresowanie pracą, np. zaglądając na FB do zdjęć znajomych. Może pracowałbyś zatem krócej, ale intensywniej, na maksimum? Jeśli wytrzymasz to nie więcej niż pół etatu dziennie, ignorując wszystko wokół?

 

Też pracuje zdalnie w drugiej pracy i sprawdza się u mnie ten model, że krócej, ale intensywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.online-stopwatch.com/ w jednym z okienek na bocznym monitorze

Jak zaczniesz realnie widzieć, ile czasu pyk, pyk o tak ucieka na "tylko wejdę i sprawdzę", to może się trochę zmobilizujesz? U mnie czasami działa :E

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...