Skocz do zawartości
Ravoner

Pierwsze uruchomienie komputera i brak Wi-Fi

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Odebralem dzis komputer i nie potrafie polaczyc sie z Wi-Fi.

Gdy wchodze w: Skonfiguruj siec to nie wyszukuje mi routera.

 

W opcjach karty mam jedynie Ethernet 2, a gdzie Wi-Fi?

W zalaczeniu zdjecia: https://ibb.co/3F0WDJS

Edytowane przez Ravoner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A komputer ma WiFi? Co to za komputer? Laptop? Stacjonarny? Jak Stacjonarny, to ma kartę WiFi? Bo domyślnie mało która płyta główna to ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A komputer ma WiFi? Co to za komputer? Laptop? Stacjonarny? Jak Stacjonarny, to ma kartę WiFi? Bo domyślnie mało która płyta główna to ma.

https://www.x-kom.pl/p/448022-plyta-glowna-socket-am4-gigabyte-b450-aorus-elite.html#Specyfikacja

No kurde zeby w dzisiejszych czasach plyta nie miala karty z wifi

Jak nie ma to musze kupic adapter? Mam internet mobilny

Edytowane przez Ravoner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta nie ma WiFi wbudowanego. Większość nie ma, bo po co? Kabel jest bardziej niezawodny, oferuje ciągle większe prędkości.

Tak, jak chcesz korzystać z WiFi, to musisz kupić adapter. Albo podłączyć się kablem do routera, jeżeli ma on odpowiednie wejścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta posiada przewodową kartę sieciową. Sporadycznie zdarzają się płyty z dodatkowa kartą WiFi. Zasadniczo takie płyty są do urządzeń stacjonarnych, gdzie używa się kabla. Więc nie ma się co dziwić że nie mają WiFi, normalna sprawa.

 

A jaki masz router do tego internetu mobilnego? Jak daleko jest ten router umieszczony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta posiada przewodową kartę sieciową. Sporadycznie zdarzają się płyty z dodatkowa kartą WiFi. Zasadniczo takie płyty są do urządzeń stacjonarnych, gdzie używa się kabla. Więc nie ma się co dziwić że nie mają WiFi, normalna sprawa.A jaki masz router do tego internetu mobilnego? Jak daleko jest ten router umieszczony?

Mam internet mobipny z orange, taki maly czarny router. Na laptopie zawsze dziala, a zlokalizowany jest jakies 0.5 m od komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że nie ma nawet AC, więc taki TP-LINK TL-WN725N www.morele.net/karta-sieciowa-tp-link-tl-wn725n-492621 wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że nie ma nawet AC, więc taki TP-LINK TL-WN725N www.morele.net/karta-sieciowa-tp-link-tl-wn725n-492621 wystarczy.

A moglbys cos z Media Markt polecic? Mam blisko sklep to bym podskoczyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każda będzie dobra nawet najtańsza a jaki to model router tak przy okazji i jakie prędkości tam osiągasz na tym internecie ?

Media expert

media markt

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każda będzie dobra nawet najtańsza a jaki to model router tak przy okazji i jakie prędkości tam osiągasz na tym internecie ?Media expertmedia markt

Net slaby; niby LTE ale max po 30 mb osiagam w swoim miejscu.

W ogole ja nie mam stacji na plyty to jak to zainstaluje? XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toż to usb :D

dobra już wiem o co ci chodzi :P u kogoś pobrać wrzucić na pendrive i zainstalować sterowniki

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toż to usb :D

Bo patrzylem opis a tam plyta cd ze sterownikami, dlatego wole sie upewnic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybacz człowiek zawsze internet po kablu to nawet nie myśli o takich rzeczach :D

swoją drogą jeśli masz internet w telefonie możesz też podłączyć go do komputera i zrobić router usb czy coś jest sporo opcji na zainstalowanie tych sterowników pobrać na telefonie i zainstalować na pc na innym urządzeniu z dostępem do internetu pobrać i wrzucić na pendrive

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybacz człowiek zawsze internet po kablu to nawet nie myśli o takich rzeczach :D

To ta plyta cd nie jest potrzebna?

Podlacze sam usb i bedzie dzialac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie no wyżej ci napisałem co zrobić żeby uzyskać te sterowniki jeśli nie masz cd-rom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam internet mobipny z orange, taki maly czarny router.

Jeśli to jest tzw MiFi (np. coś takiego) to podłącz kablem USB do kompa i zobacz czy będziesz miał internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest tzw MiFi (np. coś takiego) to podłącz kablem USB do kompa i zobacz czy będziesz miał internet.

 

Nie działało, dopiero po zakupie adaptera Wi-Fi ruszyło tym sposobem.

Zakup tego adaptera za 20zł pomógł. Dzięki za pomoc wszystkim i proszę o zamknięcie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...