Skocz do zawartości
Ezzkiet

Rtx 2060 FE vs rx 5600 xt

Rekomendowane odpowiedzi

tu nie chodzi o czekanie kilka lat zle sie zrozumielismy. chodzi o to ze na start karty szly leb w leb a dzis po 3 latach w coraz to nowszych grach radeon zostawia w tyle gtx 1060 m.in RDR 2 czy BF V

Bo wszyscy na radeonach graja tylko w RDR 2 czy BF V :D

 

Pascale nie sa tak dobrze zoptymalizowane pod niskopoziomowe api stad radki maja wydajnosc jak parabola, w jednej grze jest super a w innej duzo gorzej i suma sumarum wychodzi na jedno. Z Turingami juz tak nie bedzie jak z pascalem bo sa robione pod niskopoziomowe API. I to ze radki dzialaja w niektorych grach minimalnie lepiej to nie zadna magincza optymalizacja sterownikow. Co z tego ze w RDR2 moja karta przegania 2070S a w 3innych grach dostaje baty :E kreowanie jakis niestworzonych rzeczy na temat dojrzewania kart AMD to jest tylko bajeczka osob ktore patrza tylko na te gry gdzie radeon sobie radzi lepiej. Tylko na 1 gre radzaca sobie lepiej przypadna 3 inne gdzie juz radzi sobie gorzej. Otworz oczy :D

 

Tyle lat siedzialem na nvidia, przerobilem mnostwo kart, teraz mam navi i moge spojrzec obiektywnie, znam plusy i minusy i patrze na temat trzezwo. najgorsza jest wlasnie taka wiara w dobrego wujka AMD i ich magiczne optymalizacje ale tak jest jak sie widzi tylko to co sie chce zobaczyc a nie patrzy przez pryzmat wszystkich wad i zalet oraz testow.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wszyscy na radeonach graja tylko w RDR 2 czy BF V :D

 

Pascale nie sa tak dobrze zoptymalizowane pod niskopoziomowe api stad radki maja wydajnosc jak parabola, w jednej grze jest super a w innej duzo gorzej i suma sumarum wychodzi na jedno. Z Turingami juz tak nie bedzie jak z pascalem bo sa robione pod niskopoziomowe API. I to ze radki dzialaja w niektorych grach minimalnie lepiej to nie zadna magincza optymalizacja sterownikow. Co z tego ze w RDR2 moja karta przegania 2070S a w 3innych grach dostaje baty :E kreowanie jakis niestworzonych rzeczy na temat dojrzewania kart AMD to jest tylko bajeczka osob ktore patrza tylko na te gry gdzie radeon sobie radzi lepiej. Tylko na 1 gre radzaca sobie lepiej przypadna 3 inne gdzie juz radzi sobie gorzej. Otworz oczy :D

 

Tyle lat siedzialem na nvidia, przerobilem mnostwo kart, teraz mam navi i moge spojrzec obiektywnie, znam plusy i minusy i patrze na temat trzezwo. najgorsza jest wlasnie taka wiara w dobrego wujka AMD i ich magiczne optymalizacje ale tak jest jak sie widzi tylko to co sie chce zobaczyc a nie patrzy przez pryzmat wszystkich wad i zalet oraz testow.

A ty byś wybrał rx 5600 xt czy rtx 2060 fe? Bo głównie chodzi mi o jakieś battlefieldy czy cyberpunk no i rdr2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ta sama kase oczywiscie ze 2060FE, wydjanosc prawie identyczna, masz od biedy RT oraz DLLS ktory radzi sobie coraz lepiej oraz bezproblemowe sterowniki. Ja kupilem navi tylko dlatego ze mialem wszystko z RTX od 2060 po 2080ti ponad 15kart, zygam juz zielonymi wiec kupilem AMD. Dam im szanse i zoabcze jak sie potoczy, nie ukrywam ze chcilabym sprawdzic BIG Navi.

 

Cyberpunk bedzie mial RT i napewno DLSS ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ta sama kase oczywiscie ze 2060FE, wydjanosc prawie identyczna, masz od biedy RT oraz DLLS ktory radzi sobie coraz lepiej oraz bezproblemowe sterowniki. Ja kupilem navi tylko dlatego ze mialem wszystko z RTX od 2060 po 2080ti ponad 15kart, zygam juz zielonymi wiec kupilem AMD. Dam im szanse i zoabcze jak sie potoczy, nie ukrywam ze chcilabym sprawdzic BIG Navi.

 

Cyberpunk bedzie mial RT i napewno DLSS ;)

Dzięki :) a wiesz może za jaki czas będzie do kupna? Bo od paru dni jest wyprzedana a tylko wersja founders mnie interesuje :( bo karte bym kupował za jakieś dwa tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten founders poprzez strone jest niedostępny od wielu tygodni

A gdzie mógłbym go kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no trudno sie nie zgodzic z tym ze karty czerwonych dluzej zyja tzn zapewniaja sensowna wydajnosc gdy premierowi rywale od nvidii maja z tym problem. Swiezy przyklad RX 580 8GB i GTX 1060 6GB. Karty rowne na premiere dzis w wiekszosci ro radeon jest szybszy i to nie o 1 fps

Na premierę GTX1060 rywalizował z RX480.

Nie wiem dlaczego wielu ludzi, a nawet portali i kanałów technologicznych na rywala karty od Nvidii z uporem maniaka wstawia RX'a 580.

Nie dość że ten ostatni wyszedł 9 miesięcy później, to jeszcze przez długi czas nie dało się go kupić w normalnej cenie, bo jego premiera zbiegła się ze szczytem bańki kryptowalutowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tych dwóch modelach : ASUS GeForce RTX 2060 DUAL EVO OC 6GB GDDR6

 

ASUS GeForce RTX 2060 O6G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo oby dwie wydają się być porządne

Edytowane przez Ezzkiet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

I nieopłacalne. Kto dziś kupuje 2060...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nieopłacalne. Kto dziś kupuje 2060...

Ten kto ka kasę ;) dlaczego nie oplacalne? Samo DLSS jest przyszlosciowe i może wiele dać za 2 3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sądzisz, że będziesz używał za 3 lata tej karty?

 

Nie wiem, ja tylko widzę, że w tej cenie mamy RXa 5700, a czasem i XT da się dostać, więc 2060 mija się z celem w innej cenie niż 1300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kto ka kasę ;) dlaczego nie oplacalne? Samo DLSS jest przyszlosciowe i może wiele dać za 2 3 lata.

Co jest przyszłościowego w graniu w niższej rozdzielczości niż natywna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest przyszłościowego w graniu w niższej rozdzielczości niż natywna?

Chodzi mi zeby karta dala rade w przyszlosci w nowych tytułach na niskich w 60 klatkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym musiał instalować Windowsa na nowo po każdej zmianie karty to bym się chyba pochlastał. I AMD byłoby dla mnie w tej sytuacji spalone, nie brałbym ich kart niezależenie od wydajności i ceny (mój czas cenią sobie wyżej od fps-ów w grach). Na szczęście jakimś dziwnym trafem z kartami starszymi niż RDNA nie ma takich problemów...

 

A co do głównego pytania... Przy różnicy 100 zł brałbym 2060 FE. Founders Edition ma swoje wady, ale mimo wszystko to jest topowa jakość. Co innego gdyby był wybór między 5600 XT np. Sapphire Pulse a jakimś budżetowym 2060 (Pality, Gainwardy czy tanie modele innych producentów). W takim porównaniu 5600 XT ma spore szanse.

 

Od kilku dni są już Benchmarki RX 5600 XT i w niektórych grach pobija RTX 2060, jednak w niektórych grach jest słabszy, ale dla mnie 5-10 fps różnicy to nie dużo zwłaszcza jak proponujesz kupić wersje S, która kosztuje 500zł więcej i do RX 5600 XT jest prawie porównywalny. Co do sterowników to po prostu musisz inteligentnie się z nimi obchodzić.

Jak dla mnie prosty wybór, szafirowiec. Jego cena to 1299zł na popularnym sklepie komputerowym X...

Edytowane przez TheReed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale czekaj co mieli zrobić przecież prezydent ma prawo łaski i z niego skorzystał. Mieli to olać? A później byłby raban, że łamane jest prawo.
    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...