Skocz do zawartości
elohim

Skradziona zawartość przesyłki - InPost

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Kilka dni temu sprzedałem przez allegro pamięci RAM. Kupujący wybrał dostawę poprzez paczkomaty. Dziś otrzymuję informację, od kupującego, że przesyłka była pusta. Od razu poprosiłem o przesłanie zdjęcia przesyłki i nr. konta do zwrotu. Wysyłałem już nie raz tym sposobem i nigdy nie miałem takiej sytuacji. Teraz pytanie czy w ogóle ma sens składanie jakiejś reklamacji i czy powinienem to zrobić ja czy kupujący? Przesyłka nie była nawet ubezpieczona bo jak na złość nie zaznaczyłem tej opcji choć w tej sytuacji nie wiem czy to cokolwiek by zmieniło.

Edytowane przez elohim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ubezpieczenie jest dodatkową płatną usługą. Być może kiedyś było z automatu...

Edytowane przez elohim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kosztu przesyłki za 8.99zł. nic się nie zmieniło

postzojsn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz tym razem tworzyłem przesyłkę bezpośrednio na stronie InPostu bez importowania z Allegro bo z tym były same problemy. Gabaryt A to koszt 11.99 PLN a ubezpieczenie do 5000tys to koszt 1.85 PLN... Innej opcji nie było.

Edytowane przez elohim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki problemy ale ja ich nigdy nie miałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamację i tak składaj a jako osoba zlecająca przesyłkę, ty musisz się tym zająć. Miałem kiedyś sytuację, że kurier np. od tak zostawił paczkę pod drzwiami i się okazało, że jako odbiorca reklamacji składać nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamację i tak składaj a jako osoba zlecająca przesyłkę, ty musisz się tym zająć. Miałem kiedyś sytuację, że kurier np. od tak zostawił paczkę pod drzwiami i się okazało, że jako odbiorca reklamacji składać nie mogę.

Prawda...

Tak na marginesie jeszcze tego nie grali ze ktoś ukradł zawartość...ciężko będzie to udowodnić...

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzedajesz jako osoba prywatna twoja odpowiedzialność kończy się na wydaniu przesyłki przewoźnikowi.

 

Jeśli zakup nastąpi od osoby prywatnej lub obie strony transakcji występują jako przedsiębiorcy - wydanie towaru przez Sprzedającego następuje z chwilą przekazania przesyłki do przewoźnika. Oznacza to, że odpowiedzialność za przesyłkę w momencie przekazania przewoźnikowi przechodzi na Kupującego. W przypadku uszkodzenia towaru w trakcie przesyłki, reklamację do przewoźnika może złożyć nadawca - Sprzedający, ale może również upoważnić do tego Kupującego.

 

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/problemy-transakcyjne/kto-ponosi-odpowiedzialnosc-za-zaginiona-przesylke-lDkng2OYzh5

Edytowane przez e2140

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest pewność, że kupujący nie wyjął ramu z paczki po czym stwierdził, że była pusta? Nie zwracał bym pieniędzy w takiej sytuacji bez upewnienia się o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sprzedajesz jako osoba prywatna twoja odpowiedzialność kończy się na wydaniu przesyłki przewoźnikowi.
Jakieś bzdury, ale Allegro zawsze pomaga oszustom jak może. Przecież kupujący zwykle nie może reklamować przesyłki, a sprzedający może tam wsadzić cokolwiek.

 

Nie zwracał bym pieniędzy w takiej sytuacji bez upewnienia się o co chodzi.
Jak się niby upewnisz? Gdy policja do ciebie wpadnie? Nie da się ustalić samemu kto ukradł kurier czy kupujący, a i policja będzie mieć problem. Kupujący po odebraniu na ekranie ma możliwość poinformowania, że coś jest nie tak, ale ogromna większość sprawdza to w domu, za to na policję chętnie pójdzie. Generalnie ustawowo jest jakieś odszkodowanie, teraz nie wiem. Kiedyś bardzo wysokie chyba 90 zł za rozpoczęty kilogram, potem nawet 50 zł za rzecz wartą 1000.

 

Regulamin Inprost jest tutaj i czytać: https://inpost.pl/pomoc-jaka-jest-wysokosc-odszkodowania-w-razie-zaginiecia-przesylki

7. Roszczenia z tytułu niewidocznych przy odbiorze ubytków lub uszkodzeń przesyłki mogą być zgłoszone przez Odbiorcę nie później niż w terminie 7 dni od daty odebrania Przesyłki.

 

Zapewne sprawa jest nowa więc kupujący może i musi to zrobić, wtedy będzie odszkodowanie dla sprzedawcy, a on odda kupującemu. Jeśli minęło 7 dni to będzie problem. Mimo paragrafu 14 gdzie nie informują co z nieubezpieczonymi i tak podlegają polskiemu prawu i kasę oddać muszą na podstawie ustawy o prawie pocztowym, ale to może być coś w stylu 5 x koszt wysyłki (ale może być 50x jak przy poleconym).

Edytowane przez sino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym też nic nie zwrócił bez wiarygodnych dowodów. Niech sobie idzie na policję, jak policji też nie uda się niczego ustalić, to sprawę umorzy i na tym będzie koniec.

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi rowniez to smierdzi wałkiem ze strony kupujacego :E

 

Jak byla zapakowana przesylka ? Mozliwe bylo jej otworzenie i ponowne zamkniecie aby nie bylo widac, ze byla otwierana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak InPost, to mógł Ukrainiec od nich wyjąć zawartość. Miewałem takie przypadki.

No ale bez filmiku/zdjęć z rozpakowywania trudno coś udowodnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kurier mógł coś wyjąć i zakleic ponownie, to kupujący tak samo i nagrać filmik. Chyba, że ma filmik od momentu wyciągnięcia z paczkomatu jak wyciąga te ramy z paczki i testuje, najlepiej w padającym deszczu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy tutaj słowo przeciwko słowu jeśli niema filmików...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik z otwarcia paczki nic nie znaczy jeśli ta nie jest zaplombowana specjalną taśmą.

Przecież paczkę można otworzyć, wyjąć zawartość, a następnie zapieczętować tak samo jak wysyłający.

Filmik jest dowodem na co? Tylko na to, że paczka dotarła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niech sobie idzie na policję, jak policji też nie uda się niczego ustalić, to sprawę umorzy i na tym będzie koniec.
A sprzedawca dostanie zasłużonego negatywa jako złodziej i oszust i bana na rok, bo kto kupi od takiego złodzieja?

 

 

1. Mi rowniez to smierdzi wałkiem ze strony kupujacego :E

2. Jak byla zapakowana przesylka ?

1. Mi to śmierdzi kradzieżą. Ale nie ma problemu, niech w te 7 dni reklamuje ubytek zawartości - skoro ma prawo. Kiedyś poczta kradła mi 30% przesyłek, ale za każdą mi ok. 3 razy więcej niż rzecz warta. Jeszcze teraz masz w regulaminie 50x.

2. Skoro to RAM to zapewne koperta zwykła zaklejona na ślinę :) (górą bąbelkowa), a wtedy zarówno mogli ukraść jak i mogła sama wypaść (nie obchodzą się z tym jak jajkiem, ale jak UB czy ZOMO z z opozycją).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprzedawca dostanie zasłużonego negatywa jako złodziej i oszust i bana na rok, bo kto kupi od takiego złodzieja?

Jeśli będzie miał pismo z policji, że sprawa umorzona ze względu na brak dowodów/świadków itp, to będzie mógł żądać usunięcia takiego komentarza, bo będzie to zwykłe szkalowanie, na co też są paragrafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmierdzi wałkiem ze strony kupującego na kilometr. Zawsze gdy odbieram paczkę, pierwsze co robię to sprawdzam czy nie ma śladów otwierania, lub uszkodzenia opakowania, by w razie "W jej po prostu nie odebrać i na miejscu sprzedawcy tego samego wymagałbym od innych.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś bzdury, ale Allegro zawsze pomaga oszustom jak może. Przecież kupujący zwykle nie może reklamować przesyłki, a sprzedający może tam wsadzić cokolwiek.

Bzdury to ty wypisujesz, te zasady reguluje to prawo cywilne. Natomiast jeżeli sprzedaje firma a kupuje osoba prywatna to stosuje się ustawę o prawach konsumenta. Twojego pozostałego tekstu nawet nie chce mi się komentować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bzdury to ty wypisujesz, te zasady reguluje to prawo cywilne.
Ty wypisujesz bzdury, bo wtedy:

1. legalne by było wysłać cegłę zamiast TV (skoro odpowiedzialność sprzedawcy się kończy w momencie wysyłki, a kupujący jej nie sprawdził - jadąc 500 km do nadania)

2. można by dowolnie niestarannie pakować (skoro to wina kupującego, że nie przejechał 500 km i nie sprawdził).

 

to będzie mógł żądać usunięcia takiego komentarza, bo będzie to zwykłe szkalowanie, na co też są paragrafy.
Czyli popierasz złodziei z Allegro. Wtedy to takiemu złodziejowi obija się pysk, większość okradzionych odpuści, ale część się zdecyduje. Popierasz też oszustów jak w tym ostatnim temacie: https://forum.pclab.pl/topic/1302012-sprzedawca-na-allegro-AKCESTRADE/ - też kupujący nie ma dowodów a śledztwo zostanie umorzone. Czyli ma złodziejowi usunąć negatywa? Na twoich zasadach to z 99% słusznych negatywów jest do usunięcia, jedynie cegła zamiast TV zostanie, ale i to e2140 spróbuje usunąć (bo i te sprawy zostaną w części umorzone). Edytowane przez sino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się niby upewnisz? Gdy policja do ciebie wpadnie? Nie da się ustalić samemu kto ukradł kurier czy kupujący, a i policja będzie mieć problem. Kupujący po odebraniu na ekranie ma możliwość poinformowania, że coś jest nie tak, ale ogromna większość sprawdza to w domu, za to na policję chętnie pójdzie. Generalnie ustawowo jest jakieś odszkodowanie, teraz nie wiem. Kiedyś bardzo wysokie chyba 90 zł za rozpoczęty kilogram, potem nawet 50 zł za rzecz wartą 1000.

 

Regulamin Inprost jest tutaj i czytać: https://inpost.pl/pomoc-jaka-jest-wysokosc-odszkodowania-w-razie-zaginiecia-przesylki

7. Roszczenia z tytułu niewidocznych przy odbiorze ubytków lub uszkodzeń przesyłki mogą być zgłoszone przez Odbiorcę nie później niż w terminie 7 dni od daty odebrania Przesyłki.

 

Zapewne sprawa jest nowa więc kupujący może i musi to zrobić, wtedy będzie odszkodowanie dla sprzedawcy, a on odda kupującemu. Jeśli minęło 7 dni to będzie problem. Mimo paragrafu 14 gdzie nie informują co z nieubezpieczonymi i tak podlegają polskiemu prawu i kasę oddać muszą na podstawie ustawy o prawie pocztowym, ale to może być coś w stylu 5 x koszt wysyłki (ale może być 50x jak przy poleconym).

 

Polecam wizytę u psychiatry. Kupię coś u ciebie i powiem, że paczka pusta. Proszę mi zwrócić pieniądze i tyle. No zwracaj ale to już. Może nie pamiętasz, ale kupiłem coś u ciebie tydzień temu. No przecież kupiłem nie kłamię. Proszę mi zwrócić 5000 zł na moje konto albo idę na policję.

 

Nic nie zwracać do czasu wyjaśnienia sprawy. Słowo przeciwko słowu. Albo ukrainiec z inpostu, albo kupujący robi wał.

 

Jak InPost, to mógł Ukrainiec od nich wyjąć zawartość. Miewałem takie przypadki.

No ale bez filmiku/zdjęć z rozpakowywania trudno coś udowodnić.

 

 

Jeśli mam jakąś niepewność co do zakupu to zawsze nagrywam. Czyli ogólnie z 80% przesyłek.

 

 

 

Filmik z otwarcia paczki nic nie znaczy jeśli ta nie jest zaplombowana specjalną taśmą.

Przecież paczkę można otworzyć, wyjąć zawartość, a następnie zapieczętować tak samo jak wysyłający.

Filmik jest dowodem na co? Tylko na to, że paczka dotarła.

 

 

Idąc tym tropem rozumowania, to można też zamówić sobie taką samą taśmę "plombę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to tak jak na to spojrzeć z boku, to trudno udowodnić komuś cokolwiek, zarówno sprzedawcy jaki kupującemu. tak jak jeden mógł rzeczywiście wysłać tą paczkę pustą, tak drugi faktycznie mógł po prostu powiedzieć że paczka była pusta choć tak nie było. Bądź tu mądry a i tak nie udowodnisz ani jednemu, ani drugiemu, że tak nie było.

 

Zazwyczaj na wygranej pozycji stoi sprzedawca, bo jak udowodnić mu że czegoś nie wysłał? Jeśli ten uprze się że wysłał, nie ma negatywnych komentarzy, nie był karany za takie wałki, wartość przedmiotu jest niska, do tego kupujący nie sprawdził paczki przy odbiorze, to nikt mu nic nie zrobi.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty wypisujesz bzdury, bo wtedy:

1. legalne by było wysłać cegłę zamiast TV (skoro odpowiedzialność sprzedawcy się kończy w momencie wysyłki, a kupujący jej nie sprawdził - jadąc 500 km do nadania)

2. można by dowolnie niestarannie pakować (skoro to wina kupującego, że nie przejechał 500 km i nie sprawdził).

 

Czyli popierasz złodziei z Allegro. Wtedy to takiemu złodziejowi obija się pysk, większość okradzionych odpuści, ale część się zdecyduje. Popierasz też oszustów jak w tym ostatnim temacie: https://forum.pclab.pl/topic/1302012-sprzedawca-na-allegro-AKCESTRADE/ - też kupujący nie ma dowodów a śledztwo zostanie umorzone. Czyli ma złodziejowi usunąć negatywa? Na twoich zasadach to z 99% słusznych negatywów jest do usunięcia, jedynie cegła zamiast TV zostanie, ale i to e2140 spróbuje usunąć (bo i te sprawy zostaną w części umorzone).

Na Allegro komentarz może wystawić tylko kupujący, czyli ten potencjalny złodziej, który najprawdopodobniej wciska ciemnotę, że doszła do niego pusta paczka. Jeśli wysmaruje sprzedającemu negatywa, to sprzedający będzie mógł żądać jego usunięcia, bo on towar wysłał zgodnie z umową. A jak będzie miał papier z policji, że sprawa jest umorzona, bo nie dało się ustalić kto zawartość tej paczki ukradł, to tylko jeszcze lepiej dla niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...