Skocz do zawartości
Dominik18

modernizacja komputer GTX 970 na inną

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam komputer niedawno modernizowany i planuję kupić dobrą karte graficzną tak żeby starczyło na 5 lat w trybie WQHD 1400p. No powiedzmy czy ta karta będzie dobra np https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-2070-super-gaming-oc-8gb-gddr6-gv-n207sgaming-oc-8gd-p1378095 czy lepiej poszukać inną bo z tego zauważylem ze to temat rzeka :E

 

Podaję moją specyfikę:

procesor i7-4790K Haswell

płyta główna MSI Z87-G45 Gaming

pamięc ram 16GB 4X CORSAIR DDR3 2132MHZ

dysk SSD 850 EVO MSATA 500GB

zasilacz corsair 650W vx650

obudowa silentiumpc armis ar7

 

MONITOR: AOC AG271QG 27 cale

 

Obecna grafika to: GEFORCE GTX 970 4GB OC

 

komp full stable, niskie chlodzenie podaje screena.

mydcb746a628cbe7a9.jpg

Edytowane przez Dominik18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4790K już dzisiaj może nie podołać niektórym szpilom - i tu nie chodzi o jego wydajność, ale o ilość wątków, niestety. Na 5 lat to on nie wystarczy, przykro mi ;). Co do GPU, to musisz mierzyć w 2070 lub 1080(Ti), bo 2060 raczej do FHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie karty na 5 lat na niecały rok przed nową generacją konsol to lekki strzał w kolano.

Chodzą plotki że RTX 3070 ma mieć 16 GB pamięci, co zapowiada wzrost zapotrzebowania, ale bez 4K może cię to ominie.

Jeśli chcesz koniecznie zmienić to najlepiej kupić coś najbardziej opłacalnego i zmienić za 2-3 lata.

 

Możesz czekać na spadek ceny RX 5600XT Pulse do ~1000 zł i go kupić jeśli 6GB ci wystarczy lub poszukaj używanej gtx 1080 z zaufanego źródła w podobnej cenie.

 

na 5 lat to i 2080 ti nie wystarczy.

 

No patrz, a radeon 7970 do dziś sobie radzi, czasem kulawo ale jednak ;).

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rtx 2070s to dobry wybór do 1440p ale nie licz, że nowe gry będą chodzić płynnie przez 5 lat w takiej rozdzielczości. Jak się chce grać w rozdzielczości wyższej niż 1080p to trzeba często zmieniać kartę.

Gtx 980 ti nie daje sobie aktualnie rady w 1440p a była to topowa karta kilka lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rtx 2070s to dobry wybór do 1440p ale nie licz, że nowe gry będą chodzić płynnie przez 5 lat w takiej rozdzielczości. Jak się chce grać w rozdzielczości wyższej niż 1080p to trzeba często zmieniać kartę.

Gtx 980 ti nie daje sobie aktualnie rady w 1440p a była to topowa karta kilka lat temu.

 

Jeśli nie często wymienia się grafikę na najnowsze okłady to idzie się na kompromisy. Do mieszanych ustawień w 1440p gtx 980 ti wystarcza:

Co nie zmienia faktu że był i jest skrajnie nieopłacalny.

 

Tylko fanatycy muszą mieć wszystko na ultra to wtedy nic nie wystarcza ;).

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No patrz, a radeon 7970 do dziś sobie radzi, czasem kulawo ale jednak ;).

Nie nazwałbym 30 FPS przy średnich ustawieniach w 1080p radzeniem sobie, już lepiej grać na konsoli. :D

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2070S od giga to fajna opcja do 1440p, ale przy matrycy 165Hz będzie trzeba ciąć detale - to nie 60/75HZ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rtx 2070 super/rx5700xt.

Jeśli ma się aktualnie kartę na sprzedaż, to mówienie że teraz jest zły czas bo tuż za progiem kolejna generacja to kompletna bzdura!!!

Cena posiadanej karty wraz z ukazaniem się nowych kart też poleci na łeb. No chyba,że ktoś nie bawi się w sprzedaż, tylko sprzęt na śmietnik.

Wtedy czekać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rtx 2070 super/rx5700xt.

Jeśli ma się aktualnie kartę na sprzedaż, to mówienie że teraz jest zły czas bo tuż za progiem kolejna generacja to kompletna bzdura!!!

Cena posiadanej karty wraz z ukazaniem się nowych kart też poleci na łeb. No chyba,że ktoś nie bawi się w sprzedaż, tylko sprzęt na śmietnik.

Wtedy czekać :E

 

A jaki model karty RTX 2070 Super polecacie? Gigabyte? Asus? MSI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msi trio jest wszędzie polecana.

A jeśli ma być najtaniej to Kfa2 jest za niecałe 2200zł.

A jeszcze Zotac jest spoko.

Edytowane przez tobislawow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rtx 2070 super/rx5700xt.

Jeśli ma się aktualnie kartę na sprzedaż, to mówienie że teraz jest zły czas bo tuż za progiem kolejna generacja to kompletna bzdura!!!

Cena posiadanej karty wraz z ukazaniem się nowych kart też poleci na łeb. No chyba,że ktoś nie bawi się w sprzedaż, tylko sprzęt na śmietnik.

Wtedy czekać :E

 

Teraz sprzeda GTX 970 za 450 zł, za rok pewnie 300 zł. Tą kartę obecnie kupują tylko nieświadomi ludzie, skoro ponad rok temu radeon rx570 wyniósł mnie ~470 zł po sprzedaży gier i to za nitro+ :E.

RX5700XT za rok będzie kosztował <1200 zł, a nowe konsole pojawią się na rynku przez co będzie wiadomo co warto kupić.

 

Jak ktoś chce kupować drogo oraz mieć spokój to droga wolna i można brać Rtx 2070 super/rx5700xt.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sprzeda GTX 970 za 450 zł, za rok pewnie 300 zł. Tą kartę obecnie kupują tylko nieświadomi ludzie, skoro ponad rok temu radeon rx570 wyniósł mnie ~470 zł po sprzedaży gier i to za nitro+ :E.

RX5700XT za rok będzie kosztował <1200 zł, a nowe konsole pojawią się na rynku przez co będzie wiadomo co warto kupić.

 

Jak ktoś chce kupować drogo oraz mieć spokój to droga wolna i można brać Rtx 2070 super/rx5700xt.

 

W czym niby jest lepszy RX 570 od GTX 970 poza tym, że jest nowszą konstrukcją która jest tak samo jeśli nie mniej wydajna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą kartę obecnie kupują tylko nieświadomi ludzie, skoro ponad rok temu radeon rx570 wyniósł mnie ~470 zł po sprzedaży gier i to za nitro+ :E.

GTX 970 i RX570 są do siebie podobne wydajnościowo,choć RX570 jest nowocześniejszy technologicznie.

Za to mają buble - GTX 970 w pamięci Vram(3,5 + 0,5 GB),a RX570 - za wysokie fabryczne Vcore,skutkujące wysokimi temperaturami i marną kulturą pracy

 

Ja świadomie kupiłem GTX 970,bo.... mam FX-a

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

zakupiłem nową grafike MSI Geforce GTX 1080 GAMING + 8 GB Vram

 

https://www.guru3d.com/articles-pages/msi-geforce-gtx-1080-gaming-x-plus-8g-review,4.html

 

Mam nadzieję ze będzie długo służyla. Nie powinno być problemu z bottleneckiem. Wybrałem ze jest wydajna, chłodna i najważniejsza jest cicha od starej GTX 970 :E

 

Zależalo mi na stabilne 100 fps + Gsync.

Edytowane przez Dominik18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemu z bottleneckiem

bottlneck to nie jest problem więc z nim nie można mieć problemów. Problemem są ludzie, którzy piszą o bottlnecku nie więdząc czym on jest, powodując obawy u ludzi którzy nic o tym nie wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z i7-4790K ludzie parowali gtx 1080 ti więc z gtx 1080 sobie poradzi w qhd.

 

Edit:

qrek1 twoje zachowanie jest jeszcze większym problemem.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrek1 twoje zachowanie jest jeszcze większym problemem.

Normalnie jakbym słyszał moją panią w przedszkolu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś wyrośniesz z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyrosnę albo może zmienię hobby jak ludzie zrozumieją, że procesory nie spowalniają im kart graficznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta sama zwalnia ;) bo nie widzi potrzeby biec szybciej niż procesor :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta sama zwalnia ;) bo nie widzi potrzeby biec szybciej niż procesor :cool:

tak. A w praktycznie mówiąc to karta nie liczy bo ją tak zaprogramowali by nie liczyła jak nie ma co liczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...