Skocz do zawartości
Kushira

Zasilacz do RX570

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym sprzedać mój były komputer, ale zostawić sobie z niego zasilacz i tu zaczyna się problem.

Zestaw składa się z i5 2500k+ cooler +z68 +rx570, nie wiem czy przyszły nabywca będzie go podkręcał, ale zważywszy na komponenty mogę przyjąć, że będzie.

W domu mam 3 zasilacze :

fsp 300w, chieftec 400w, combat-power 650w.

 

Pierwsze dwa nie mają wtyczki do zasilania GPU, a 3 ma taką wtyczkę, ale nie mogę znaleźć informacji na jego temat w internecie - ponadto jest dość lekki (wagowo lżejszy niż chieftec). Wszystkie są dość stare, podejrzewam, że mają te 10 lat.

Jest sens kupować przejściówkę molex> 6-pin GPU do tego chiefteca czy lepiej zainteresować się jakimś lepszym zasilaczem?

Na próbę podłączyłem tego combat powera z gtx 550ti (który wg testów pobiera podobną ilość prądu?) działał podczas obciążenia w furmarku, ale boję się podłączać rx570.

A może zbytnio się obawiam, jak patrzę na OLX kompy z i5 +gtx 660 na i-boxie 400w'atowym, z przejściówkami 4pin cpu > 8pin cpu oraz molex >8pin GPU ...

 

 

Jeżeli żaden się nie nada to proszę o jakiś link, najlepiej używane do 100zł (choć wolałbym mniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Osobiście do takiej jednostki nie pakowałbym żadnego z tych zasilaczy. FSP jest za słaby, Chieftec to stara grupówka zaś Combat Power to typowa czarna lista. Wrzuć tutaj chociaż Vero L2 500W za około 170 złotych i przynajmniej jednostka do czegoś się nada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mogę znaleźć informacji na jego temat w internecie - ponadto jest dość lekki (wagowo lżejszy niż chieftec).

jest lżejszy, bo nowszy - pierwsze dwa to starocie z pasywnym pfc, a "combat" ma aktywną korekcje mocy - w środku siedzi klon powszechnie używanego gpa od cwt (np. cziftek gps)... ma pewnie 400-500w (zależnie od ilości wtyczek do gpu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest lżejszy, bo nowszy - pierwsze dwa to starocie z pasywnym pfc, a "combat" ma aktywną korekcje mocy - w środku siedzi klon powszechnie używanego gpa od cwt (np. cziftek gps)... ma pewnie 400-500w (zależnie od ilości wtyczek do gpu)

 

Sprawdziłem, ma plombe sklepową z 2011r. Aktualnie używam go z g3220 i gtx550Ti. Rozumiem, że do tak energooszczędnego pc ten chieftec podpasuje, ale czy combat power da radę z rx oraz i5?

Zasilacz ma tylko jedną wtyczkę 6-pin pod GPU i tylko tyle karta wymaga. Poniżej zamieszkam tabliczkę znamieniową:

 

8KLsfPF.jpg

 

Edytowane przez Kushira

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tabliczka znamionowa w tego typu zasilaczach to najmniej wiarygodna rzecz... już samo okablowanie świadczy, że moc jest zawyżona - realnie okolice 400w to max

 

powinno wystarczyć na taki zestaw... ogólnie spalić, nic nie spali - ale gwarancji nie dam szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie po tej tabliczce od razu go skreśliłem (18*4*12=864W przy 650w ogólnej mocy, a max v12 550w :E gdzie jedna wtyczka 6pin GPU i dość cienkie kable), ale dałeś mi jakąś nadzieje :lol2:

 

Jakiego używanego zasilacza szukać do ~~100zł ?

Jak przeszukuje allegro to sporo staroci. Z nowych znalazłem spc elementum 450w na gwarancji. Może warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elementum moze być... z używkami do 100pln jest problem, okolice 200 już coś znajdziesz - szukałeś ocz (czasami można je dostać w dobrych cenach)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie znalazłem:

OCZ400SXS 400w za 80zł

OCZ500SXS2 500w za 98zł

Elementum E2 SI 450w za 89zł (z gwarancją producenta jeszcze)

Chieftec GPA-500S8 iArena 500w za 69zł (przewody poklejone taśmą? nie wiem czy jakieś kable nie dolutowane? wygląda pokracznie, ale podobno działa)

 

Nie chce też nie wiadomo ile wydawać na kompa którego chcę się pozbyć. Fajnie po prostu, żeby (aż) działał :E

Bo jak mam kupować zasiłkę za 200pln to sprzedam kompa na części, albo wystawie bez PSU (choć wątpie, że niekompletny zejdzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elementum wyglada najsensowniej - gwarancja i cena znośna (chyba, że wysyłka 20-30pln, to wtedy lepiej wziąć nowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...