Skocz do zawartości
BoB*

acer nitro 5 windows 10 nie widzi ssd

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem z zainstalowaniem systemu na dysku ssd ponieważ nie widać go na liście do wyboru przy instalacji. Zainstalowałem system na HDD i menadżer urządzeń też nie pokazuje ssd, sprawdziłem programami polecanymi w różnych tematach na różnych forach i też go nie widać. Przywracanie standardowych ustawień w biosie też nie pomogło. Dysk ssd to micron 2200 512GB m2 PCIe i nigdzie nie znalazłem sterowników ani informacji żeby były jakieś potrzebne. Laptop jest nowy. Bios jest bardzo ubogi w ustawienia dlatego nie mogłem próbować tam pozmieniać ustawień. Czy ktoś miał może ten problem i go rozwiązał? Może coś jest nie tak z dyskiem? Czy ewentualnie źle przygotowany pendrive z win10 może być winny lub stara wersja win? Dzięki za pomoc.

post-126657-15796580082434_thumb.jpg

post-126657-15796580637538_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź diskmgmt.msc. BIOS Ci go wykrywa, być może nie zainstalowałeś kontrolera i nie widzi dysku pod OS-em? Dla pewności zainstaluj sobie Driver Booster czy podobny program, który sam ściągnie i dobierze sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, cały problem polega na tym, że go nie widać nigdzie oprócz biosu. Spróbuję dzisiaj z tym driver boosterem jeszcze powalczyć.

 

Edit Driver booster zainstalował 12 sterowników nic się nie zmieniło.

post-126657-15796921446581_thumb.jpg

Edytowane przez BoB*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bios widzi, to jak wspomni o wyżej. W. Managerze urządzeń/zarządzanie dyskami pokazuje nam nieprzydzielone wolne miejsce i je wskazujemy jako nowy dysk. Pokaz screeny jak to u Ciebie wygląda to krok po kroku damy radę. 

 

Aha, jest screen. :E

 

Edit

Miałem w sumie to samo na dwóch notkach ostatnio, po dołożeniu do nich ssd. Poradziłem sobie tak, że stworzyłem nośnik instalacyjny na USB, podłączyłem tylko ssd i postawiłem na nim system. Następnie podpiąłem hdd i notek startował już tylko z nowego systemu na ssd. 

W drugim przypadku kombinowałem z konwertowaniem na dysk MBR. W końcu czysty ssd został wykryty przez system. 

 

Ale jeśli bios widzi, to instalator windowsa reż powinien zobaczyć, i wtedy stawiamy os na ssd (zapewne trzeba będzie przydzielić miejsce i utworzyć partycje startowe) i po instalacji powinno być ok. Stary dysk powinien być widoczny w moim komputerze jako typowe partycje /dyski

 

Btw, zmieniłeś w bios, w zaawansowanych ustawieniach kontroler dysku IDE na AHCI? 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie screen wygląda tak: 
117945653_343319820361295_207273978649216019_n.jpg.38e2eb6d6357ddd15ed4e33dfb4ce3e5.jpg

Bios go widzi, tutaj już nie, zewnętrzne programy też go nie widzą. 
Znalazłam taki wątek na forum:

https://community.acer.com/en/discussion/578060/acer-nitro-5-an515-52-ssd-m2-problem#latest
Ale u mnie w biosie nie mogę zmienić sata mode, jakiś okrojony strasznie. 

Podczas instalacji windy nie widzi ssd.

Co prawda nie próbowałam go rozkręcać, żeby wyjąć hdd i zobaczyć czy wtedy sdd podczas instalacji zobaczy, to jedyna opcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

podłączę się pod temat. U mnie historia wygląda tak NItro5 z dwoma slotami M2. jeden dysk Intela z systemem,  dokupiłem drugi EVO970, instalacja przebiegła ok, system widzi dysk, literka przypisana, można na niego zgrywać. problem pojawia się w momencie instalacji systemu na niego jak również w tym że ŻADEN  program do zarzadzania dyskami go nie widzi. tak jakby go w ogóle nie było. wszystkie inne dyski widzi ssd, hdd, zew na usb. zamieniałem sloty dyskow ssd i tez to samo. 

poradzicie? bo samsung jedyne co doradzil to wyslac dysk do naprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało ci się jakoś rozwiązać problem z tym dyskiem co był  w zestawie ? U mnie raz jest widoczny raz znika sztuczka magika XD
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...