Skocz do zawartości
Jonkeys

Problem z jednym z dwóch monitorów podłączonych do laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam podłączone dwa monitory do laptopa i jest problem z jednym z nich. Pierwszy (Dell U2515H), który jest główny podłączony jest pod DisplayPort, drugi (LG 23EA63) pod HDMI. Zawsze gdy odpalam laptopa to ten podłączony pod DP działa bez zarzutów, natomiast ten pod HDMi miga albo w ogóle się nie włącza, a jak próbuję go włączyć to nawet nic nie łapie. Działa jeden sposób na to - w ustawieniach muszę ten ekran wyłączyć, poczekać chwilę aż na monitorze wyświetli się komunikat, że żadne urządzenie nie jest podłączone i dopiero wtedy ustawić żeby rozszerzył wyświetlacz główny, wtedy pomiga chwile i już działa. Wcześniej miałem oba monitory podłączone w starym laptopie z tym, że jeden pod HDMi drugi pod DVI i działało bez zarzutów więc monitor jest ok. Próbowałem zmniejszać/zwiększać odświeżanie pomiędzy 50/60 ale nic nie pomogło i nie mam już kompletnie pomysłów. Będę wdzięczny za pomoc.

 

Laptop to Lenovo Y740-15.

Intel Core i7-9750H (6 rdzeni, od 2.60 GHz do 4.50 GHz, 12 MB cache)

NVIDIA GeForce RTX 2070 Max-Q

Intel UHD Graphics 630

8192 MB GDDR6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, bo HDMI to wyjście cyfrowe i albo działa albo nie - jak objawia się to "miganie"? Druga rzecz - standardowo sprawdź kabel, podłącz sprzęt pod inny monitor lub TV, często sprawa jest banalna. Warto również podpiąć laptop w momencie uruchamiania kablem HDMI - powinien wyświetlić obraz na monitorze, a tam wpływ software'u jest znikomy. Jeśli to nie pomoże, to prawdopodobnie jest problem natury technicznej z samym złączem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze ten monitor po prostu pada, moj 7 letni benq ma podobne objawy, potrafi tak sobie migac nawet kilkadziesiat minut ale jak juz zalapie to dziala normalnie caly dzien :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...