Skocz do zawartości
leven

Komputer stacjonarny firmowy biurowy - dobranie SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W nowej pracy posiadam komputer Lenovo S510:

 

CPU: Pentium G4400 Skylake 2 core

RAM: 1x4GB DDR4 RAMAXEL RMUA5090KE68H9F-2133

MOBO: IH110CX rev1.0 - chip H110

GPU: integra

HDD: talerz 500GB - do zmiany na SSD 500GB

 

Prośba o dobranie dysku SSD SATA 500GB do tego komputera, ponieważ obecny dysk mieli jak szalony i nie da się pracować.

Na oku mam SSD 500GB Crucial MX500GB SATA: https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-crucial-mx500-500gb-2-5-sata-iii-7901688031

 

Czy ten dysk będzie współpracował z płytą Lenovo ?

Jeżeli tak, biorę, jeżeli nie, proszę o poradę/sugestie dobrania odpowiedniego dysku.

 

Kwota do 320zł.

Musi być nowy z fakturą.

 

Dzięki.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie.

A dysk SSD Goodram SSD 500GB SATA: https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-goodram-cx400-512gb-sata-iii-2-5-550-490-8862719536?reco_id=260bcfe1-3cef-11ea-acd3-b02628c85470&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

 

Jest tańszy, a równie szybki.

 

Najważniejsze, żeby był stabilny i jak najdłużej pracował.

Każdy błąd dysku spapra mi pracę w programach firmowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski to urządzenia podstawowe, więc będą działać z każdą płytą, która ma odpowiedni interfejs - czyli jeśli kupujesz dysk SATA III do płyty z interfejsem SATA (nawet I czy II generacji), to dzięki kompatybilności wstecznej wszystko będzie działać, tylko wolniej. Inna sprawa jest w przypadku niektórych płyt OEM, szczególnie w laptopach, gdzie jest tzw. whitelist, czyli ściśle określona lista urządzeń, które będą na niej działać - bez modyfikacji BIOSu nie da się na nich zainstalować nic innego. Dotyczy to głównie dysków M.2/mSATA.

 

Jeśli idzie o dysk SSD, to żaden nie gwarantuje bezpieczeństwa w 100%. Możesz więc rozważyć tworzenie okresowych backupów na HDD, lub pracę w trybie RAID 1 - minimalizujesz wtedy awarię dysku. Dodam, iż awaria HDD, nawet poważna, pozwala odzyskać dane, w przypadku SSD jest to dużo trudniejsze, jeśli w ogóle możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni podpiąć ten temat

https://forum.pclab.pl/topic/1255935-Polecane-SSD-niepolecane-%7C-Bie%C5%BC%C4%85ce-promocje-%7C-Ranking-42-modele-%7C-Rozpiska-z-pami%C4%99ciami-kontrolerami-buforami/

 

Goodram CX400 - Phison PS3111-S11, 3D TLC -> słaby kontroler, kości pamięci ok

 

 

Crucial MX500 - Silicon Motion SM2258, 3D TLC Microna, 512 MB DRAM -> niezły kontroler, kości jak w BX500 ale lepszego sortu - drugi najlepszy dysk TLC (po 860 Evo). 860 Evo jest ogólnie lepszy (trwalsze kości, lepszy kontroler, szybszy DRAM, stały bufor SLC 22GB), MX500 ma szybsze kości w zapisie sekwencyjnym (380 MB/s, 860 Evo 300 MB/s).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czyli SSD biorę Crucial MX500.

Dzięki.

Do biurowego komputera będzie OK.

Tutaj liczy się dostęp do plików i otwieranie programów biurowych i internetowych.

 

W sumie korzystam jednocześnie z DPD - program kurierowy online + poczta TB + program magazynowy.

Dysk HDD obecny kręci jak szalony i mam już dość czekania, dla tego zmieniam go na SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha... mam pytanko.

Jak instalować system na nowy dysk ?

Muszę go instalować w firmie ?

Oryginalnie jest obecnie na HDD WIN7 PRO x64.

Czy jak zainstaluję system na nowym dysku w firmie, to zostanie on automatycznie aktywowany ?

Nigdy wcześniej nie instalowałem systemu w firmie, stąd pytanie.

 

Proszę o porady/sugestie.

 

p.s... z technika serwisu RTV przeszedłem na specjalistę do spraw obsługi klienta :lol2: masakra z tymi papierkami + cały magazyn :E

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...