Skocz do zawartości
Łukson

Przełożenie procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Już jakiś czas temu odkupiłem od koleżanki jej starego laptopa. Działa, ale widać, że sporo przeszedł. Obudowa była klejona w kilku miejscach, niektóre porty nie działają, gniazdo ładowania ciągle gubi styk i laptop przestaje się ładować. Ekran 720p to też już niezbyt na dzisiejsze czasy - generalnie swoje już odsłużył. Sprzęcik ma jednak sporą zaletę - wydajne podzespoły. W środku siedzi 8gb szybkiego ramu DDR3 oraz i7 trzeciej generacji, które w połączeniu z dyskiem SSD zapewniają naprawdę komfortową pracę.

 

I tu się zastanawiam, czy gdybym kupił na outlecie za grosze jakiś mniej pokiereszowany model z marketowym Celeronem, to mógłbym przełożyć tego procka? Na co powinienem zwrócić uwagę? Czy są marki, w których nie wymaga to specjalistycznych narzędzi? Dotąd wymieniałem w laptopach tylko dyski i kości pamięci. Gdyby było to możliwe, to mógłbym naprawdę niewielkim kosztem zrobić fajnego lapka, który nie wygląda jak uratowany z pożaru :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy się domyślać co to za laptop? :E

 

Samsung NP550P5C. Myślałem, że proc wystarczy. Raczej nie ma sensu sprzedawać reszty, więc dostęp do gniazda mogę spokojnie uzyskać siłą :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest to taka prosta sprawa jak Ci się wydaje. Laptop mógł występować z iGPU i dodatkowo z grafiką, więc musisz wiedzieć jaką masz rewizję płyty. Nie możesz po prostu kupić obudowy do niego a gniazda wymienić? USb możesz zapakować w expresscard jak Ci brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skórka niewarta wyprawki. Napierdzielisz się przy tym jak osioł a może się okazać ze będzie dupa. Musiałbyś przycelować w odpowiedni chipset a i wówczas nie ma pewności czy układ chłodzenia podoła - bo nie był projektowany na rozproszenie takiej energii. Ja bym się nie bawił. Już pewniejszy byłby zakup obudowy do tego samego laptopa w lepszym stanie i przełożenie wszystkiego.

 

Innymi słowy... Lepiej wymienić trumienkę niż umarlaka ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...