Skocz do zawartości
PB2

Philips 273V7QJAB/00

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Donbry.

Od niedawna jestem użytkownikiem monitora marki Philips 273V7QJAB/00. Podczas eksploatacji zauważyłem, że trzy brzegi matrycy (góra i dwa boczne) wyświetlają obraz z około pięciomilimetrowym marginesem co tworzy pasek nieaktywnego i niepodświetlonego obszaru matrycy - (tak jak na fotografii).

Monitor jest podpięty kablem HDMI i w tym przypadku opcja skalowania obrazu w menu monitora jest nieaktywna. Ponadto monitor został także podpięty do innego komputera także kablem HDMI w najnowszej wersji 2,0 z podobnym skutkiem. Jak sprawdziłem doświadczalnie, opcja skalowania obrazu w menu ustawień monitora jest jedynie dostępna w przypadku podłączenia go kablem VGA - wynika więc z tego, że są to ustawienia wynikające z oprogramowania monitora zależne od sposobu połączenia. W przypadku aktywnej opcji skalowania obrazu z pozycji menu monitora czynność ta także uniemożliwia usunięcie marginesów o których pisałem wcześniej. W tym obszarze ekran dalej jest nieaktywny i matryca jest niepodświetlona. Komputer posiada zainstalowany sterownik z płyty dołączonej do monitora, a także najnowsze sterowniki karty graficznej. Próbowałem także dokonać ustawień skalowania obrazu za pomocą opcji programowych sterownika graficznego komputera (karta Nvidia GeForce GT 730) i w tym wypadku także nie można przesunąć wyświetlanego obszaru poza zakres wskazanych wyżej marginesów. Z obserwacji dokonanych w placówkach handlowych wynika, że żaden z widzianych przeze mnie monitorów komputerowych (niestety nie było tam mojego modelu) nie wyświetlał obrazu w podobny sposób jak w moim przypadku. Każdorazowo panel świecił w całym zakresie matrycy czyli do plastikowych ramek stanowiących obudowę monitora.

Proszę więc o ewentualne informacje od osób użytkujących ten typ monitora oraz mających doświadczenie w zakresie identyfikacji uszkodzeń sprzętu, o sprawdzenie - podpowiedź czy ew. mój monitor nie posiada wady technicznej, której wynikiem jest przedmiotowy problem. Dodaję, że problem zgłosiłem do supportu Philipsa i "rozkminiają" go ponad dwa tygodnie (nie wydaje mi się aby przyznali się do ewentualnych błędów matrycy w danej serii monitorów - bardziej poinformują mnie, że TTTM) dlatego też, może ten post zwróci uwagę innych użytkowników monitora.

Pozdrawiam :)

post-616135-15796829341657_thumb.jpg

Edytowane przez PB2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w porządku z Twoim monitorem :D

 

Nie ma monitorów bezramkowych. Każdy tak reklamowany ma ten margines, wynoszący ok 5 mm od plastikowej obudowy (która zazwyczaj ma około 2 mm). Takie są ograniczenia technologiczne i na razie nie spotkałem się, by któryś z producentów je obszedł.

Edytowane przez GunarDAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w porządku z Twoim monitorem :D

 

Nie ma monitorów bezramkowych. Każdy tak reklamowany ma ten margines, wynoszący ok 5 mm od plastikowej obudowy (która zazwyczaj ma około 2 mm). Takie są ograniczenia technologiczne i na razie nie spotkałem się, by któryś z producentów je obszedł.

 

Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...