Skocz do zawartości
kolopl

Problem z uruchomieniem

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Użytkownikom forum,

w moim blaszaku pojawił się problem natury, jak mniemam, natury sprzętowej. Wczoraj wieczorem komputer nie chciał wystartować, więc standardowo wyciągnąłem zasilanie, podłączyłem ponownie i uruchomił się, ale z informacją o wczytaniu domyślnych ustawień BIOSu. Wszedłem w ustawienia i co dziwne w zakładce priorytetu czytania systemu zaznaczony był dysk twardy, a SSD nie było możliwe do wybrania, chociaż "graficzna przeglądarka złącz płyty" (Asrock Z87) pokazywała, że oba są podłączone. Uruchomiłem go dalej, wczytał Windowsa normalnie. Poklikałem ze dwie godziny i wyłączyłem system. Dzisiaj rano przywitał mnie bez włączania ekranem z informacją o domyślnych ustawieniach BIOSu. Pozwoliłem mu się włączyć i go wyłączyłem. Pół godziny później znowu sam się uruchomił. Tym razem widziałem że startował, jakby na dwa - zakręcił wentylatorami, zgasł i wystartował znowu do informacji o BIOSie. Znowu załadował Windowsa, po czym go wyłączyłem i odłączyłem. Teraz próbowałem go sam uruchomić - nie wstaje. Bateria biosu 3,15V, na linii 12V (przynajmniej tej do karty graficznej) multimetr pokazuje jakieś 30mV (przy wyłączonym komputerze).

 

Co może być tego przyczyną i co mogę sprawdzić?

System około 7 lat.(Płyta Asrock Z87 Extreme4, i5-4670k, Zasilacz bequiet Pure Power 630W.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...