Skocz do zawartości
Morrowind

Szukam karty do gier z dwoma wyjściami na śledziu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :-)

 

Kompletnie nie ogarniam komputerowego audio stąd proszę o pomoc :-) Chciałbym kupić kartę dźwiękową do której podłączę w JEDNYM CZASIE z TYŁU OBUDOWY zestaw głośnikowy (2.1) ORAZ słuchawki. Osobno gniazdo mikrofonu. Podłączone odbiorniki mogłyby grać na zmianę (przeklikiwałbym się na inne źródło w systemie) ewentualnie razem w jednym czasie.

 

Co do kryteriów, to szukam karty z:

- dobrym pozycjonowaniem dźwięku w grach,

- portem PCIex1,

- obsługą dwóch odbiorników przez gniazda na śledziu,

- mile widziany wzmacniacz słuchawkowy dla obsługi wyższych impedancji,

- Cena byłoby super do 300-,

- system Windows 10.

 

PS. Dla zaspokojenia ciekawości - Jak nazywają się gniazda które potrzebuje mieć w ilości 2 sztuk na śledziu żeby to podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Line Out - jedno pod głośniki, drugie pod słuchawki, ze wzmakiem słuchawkowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to faktycznie o to gniazdo mi chodziło - dzięki :-)

 

A znacie jakąś kartę dźwiękową w tych kryteriach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :-) Jak widzę to chyba będzie produkt idealny pod moje wymagania... W zasadzie nie wiem czy w tych okolicznościach warto w ogóle pytać o alternatywy? :-) W sensie zaproponowany produkt jest idealny, ale czy da radę mieć to samo taniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że kupisz używkę. Sam wyrwałem używaną Z-tkę na Allegro za 150 zł. Nówka w sklepie na chwilę obecną najtaniej jest za 305 zł w Proline. Tańszej alternatywy o podobnej jakości i spełniającej podobne wymagania chyba nie ma. Sam jestem z Z-ki bardzo zadowolony. Dodatkowo karta ta ma fajny bajer, że w oprogramowaniu masz przełącznik głośniki/słuchawki, tak że raz podłączasz do karty jedno i drugie, a potem przełącznikiem włączasz albo głośniki, albo słuchawki. :)

 

b3f8876ad71b5208.jpg

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ok, trzeba uciułać ;-) Rozumiem że korzystasz z Windows 10 i działa tam wszystko bez problemu? Na Amazonie były opinie o sypiących się sterownikach i niewykrywaniu karty...

 

Co do tego fajnego bajeru to jakiś czas temu znalazłem takie rozwiązanie działające globalnie na każdym systemie i nazywa się: SoundSwitch. Można nawet przełączać źródła skrótem klawiaturowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, korzystam z Windows 10, wszystko działa ok. Najnowsze sterowniki są z września 2019, ale i te starsze z 2017 roku na początku zainstalowałem i też działały ok na Windows 10 1909. Też czytałem, że coś tam podobno niektórzy mieli problemy po zeszłorocznej, wiosennej aktualizacji Widnowsa 1903 (sam wtedy jeszcze nie miałem tej karty), ale nie u wszystkich ten problem się pojawiał i został naprawiony właśnie w tych wrześniowych sterownikach. :)

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...