Skocz do zawartości
Krzy5i3k

Który zasilacz wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Wybrałem wstępnie 3 zasilacze z których planuję zakup jednego :).

Po rozmowie z kolegą z forum, byłem zdecydowany na Seasonica, jednak zastanawiam się czy nie lepiej będzie mieć trochę większy zapas mocy, aby zasilacz się mniej męczył i nie grzał.

 

Moje typy:

1. be quiet! Pure Power 11 CM 600W 80 Plus Gold;

2. Bitfenix Formula 650W 80 Plus Gold (najtańszy);

3. Seasonic Focus GX 550W 80 Plus Gold (najdroższy).

 

Supremo FM2 nie biorę pod uwagę, ponieważ kosztuje tyle samo co Pure Power 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że pure power się znalazł w tym zestawieniu... błąd w druku?lol2.gif póki wybierzesz zasilacz, to atx przestanie obowiązywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

FM2 kosztuję około 330 złotych za wersję 650W a więc dalej mniej niż Pure Power a dalej wcale nie gorzej a nawet pod kątem modularności, okablowania oraz gwarancji (5 lat w systemie door-to-door) lepiej. Z tej trójki raczej Seasonic, zdaję się być najlepszym pod kątem bebechów i jakości.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisza i chłód to tylko Corsair RMX ;)

Ale skoro go niema to opcja nr.3

 

Ale za 400zł. i tak lepiej RMX-a bo Seasonic Focus GX 550W 80 Plus Gold tańszy raptem o 10zł.

https://www.x-kom.pl/p/472753-zasilacz-do-komputera-corsair-rmx-550w-80-plus-gold.html

 

ja na twoim miejscu poszedlbym pewnie z corsairem rmx. mam wrazenie ze lepsza platforma, sądząc po regulacji napięć. no i jest najpewniej cichszy, jednak seasonic ma te zalete, ze ma wszystkie plaskie kable w tym wydaniu. testów też brak tej typowo jednostki, być może naprawili pewne rzeczy i jest teraz super :E

 

Nie wiem jak z testami na dzień dzisiejszy...

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhhhh, szkoda że poskąpiłem i nie wziąłem tego RMXa kiedy 350 złotych kosztował :/.

W takim razie biorę pod uwagę tylko te dwa zasilacze (Focus i RMX).

 

A jak jest z używkami na gwarancji?

Czy rozszerzona gwarancja jest tylko na osobę która rejestrowała urządzenie, czy okaziciela dowodu zakupu?

Edytowane przez Krzy5i3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ustaliłem w przypadku Morele i Xkom oddajemy im zasilacz a oni go wysyłają dalej

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest rozszerzona gwarancja, tylko standardowa - nic nie trzeba rejestrować... używka tylko z dowodem zakupu z większego sklepu (a nie jakaś faktura vat-marża z allegro)

 

Z tego co ustaliłem w przypadku Morele i Xkom oddajemy im zasilacz a oni go wysyłają dalej

gwarancja jest producenta, xkom nie ma obowiązku po np. 8 latach przyjmować tego na reklamacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale morele ma

Informacje o gwarancji producenta

Opis:

Gwarancja producenta realizowana przez Morele.net

 

W przypadku Corsair najlepszy jest paragon jako dowód zakupu

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale morele ma

a za jakiś czas napiszą co innego... sklep zawsze odpowiada do dwóch lat od daty zakupu (wszelakie wew. gwarancje morele to też dwa lata) - po tym czasie nigdy nie masz 100% pewności, że sprzęt przyjmą na gwarancję (zwłaszcza w dobie nie dodawania kart gwarancyjnych albo braku stempli na nich)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a za jakiś czas napiszą co innego... sklep zawsze odpowiada do dwóch lat od daty zakupu (wszelakie wew. gwarancje morele to też dwa lata) - po tym czasie nigdy nie masz 100% pewności, że sprzęt przyjmą na gwarancję (zwłaszcza w dobie nie dodawania kart gwarancyjnych albo braku stempli na nich)

Mówimy o PSU nie o GPU...jeśli by tak było jak piszesz o byłoby celowe wprowadzanie w błąd klienta...

Screen z ich strony zrobiony w razie W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętasz jak obcinali gwarancje na karty... przy zasilaczach sprawa jest prosta - jeśli gw. jest długa (5-10 lat), bierzesz z dużego sklepu (najlepiej wymienionego na stronie producenta), od dużego producenta, na najprostszy rachunek - np. wynalazki typu riotoro/bitfenix bym omijał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...