Skocz do zawartości
marjanoos

B450m Mortar Max - GPU nie wchodzi do końca

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czy ktoś się spotkał z takim problemem na tej płycie, że GPU nie wchodzi do końca? Tzn. sprawa jest może trochę błaha. Generalnie PC bootuje i w ogóle, aczkolwiek grafiki nie mogę przykręcić do śledzia - odległość pomiędzy nimi to około 3mm. Tyle dobrze, że grafika opiera się śrubce od 3 śledzia. Na początku myślałem, że to kwestia obudowy, ale została wymieniona na Meshify C i nie wydaje mi się, żeby znowu tyle samo odstawało z powodu obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sloci e dobrze siedzi? Weszła do końca?

 

Właśnie mam wrażenie, że nie. Tylko nie jestem tego w stanie dojrzeć jak wszystko siedzi w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam wrażenie, że nie. Tylko nie jestem tego w stanie dojrzeć jak wszystko siedzi w obudowie.

Problem aby rozkrecic obudowe? Nie rozumiem.

Mam te plyte i zadnych problemow nie ma. Wszystko dobrze spasowane. Karta gtx 1660

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się raczej z odwrotnym przypadkiem, karty nie można było wcisnąć bo maskownica karty opierała się o obudowę.

śrub hex jakichś za długich nie dokładałeś w dolnej części płyty? Może jest wygięta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poluzuj płytę główną na śrubach. Czasami jest tak że płytę da sie delikatnie przesunąć.

U mnie akurat problem był z gównianą obudową z papieru (Signum SG1 TG) przy wkładaniu karty graficznej takca z przykręconą płytą się ugina. Trzeba trzymać z drugiej strony żeby grafa weszła do końca.

Edytowane przez kozioolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem aby rozkrecic obudowe? Nie rozumiem.

Mam te plyte i zadnych problemow nie ma. Wszystko dobrze spasowane. Karta gtx 1660

 

Po prostu nie chce mi się rozkręcać co chwilę. Dzisiaj będę podpinał przedłużki zasilania, więc zrobię fotę.

 

Spotkałem się raczej z odwrotnym przypadkiem, karty nie można było wcisnąć bo maskownica karty opierała się o obudowę.

śrub hex jakichś za długich nie dokładałeś w dolnej części płyty? Może jest wygięta?

 

No nie, używałem tylko tych dołączonych do budy. Ale dzisiaj spróbuję przytrzymać płytę od drugiej strony, może faktycznie się wygina w trakcie wkładania karty.

 

Poluzuj płytę główną na śrubach. Czasami jest tak że płytę da sie delikatnie przesunąć.

U mnie akurat problem był z gównianą obudową z papieru (Signum SG1 TG) przy wkładaniu karty graficznej takca z przykręconą płytą się ugina. Trzeba trzymać z drugiej strony żeby grafa weszła do końca.

 

Meshify C nie jest z papieru, blacha podtrzymująca mobo jest całkiem sztywna, ale spróbuję płytę przytrzymać z drugiej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sloci e dobrze siedzi? Weszła do końca?

 

Miałem wczoraj okazję do ściągnięcia chłodzenia CPU i okazało się, że nie wchodzi do końca. Zdjęcie akurat nie moje, ale w tym miejscu delikatnie widać styki:

http://prntscr.com/qtyeij

 

Grafika ogólnie działa.

 

Spróbuję jeszcze poluzować śruby mocujące do obudowy. Próbowałem dociskać mobo od tyłu, ale w niczym nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy karta nie jest dociśnięta na całej długości czy tylko z tyłu a klip zabezpieczony?

 

może wyjmij grafę i sprawdź czy maskownica jest prosta. Może po prostu nie trafia w obudowie we wcięcia.

 

bZqwyRD.jpg

 

post-220100-0-64593600-1443585134_thumb.jpeg

Edytowane przez zakk87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze zakk87 tak może być.Kilka cyrków takich lub podobnych widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy karta nie jest dociśnięta na całej długości czy tylko z tyłu a klip zabezpieczony?

 

może wyjmij grafę i sprawdź czy maskownica jest prosta. Może po prostu nie trafia w obudowie we wcięcia.

 

bZqwyRD.jpg

 

post-220100-0-64593600-1443585134_thumb.jpeg

 

Karta nie wchodzi przy samym śledziu, klips się zabezpiecza. Sprawdzę w miejscu, o którym mówisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sukces. Faktycznie maskownica była w tym miejscu lekko wygięta. Pewnie w starej budzie nie trafiałem idealnie w to miejsce maskownicą, bo płyta była zbyt przesunięta w prawo i przez to ją lekko wygiąłem. W Meshify nie ma opcji krzywo przykręcić płytę, bo jest bolec na stałe, który ją pozycjonuje. No ale już wszystko ogarnięte, karta przykręcona po bożemu. Dzięki @zakk87 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...