Skocz do zawartości
grzesiek045

Brak obrazu po podłączeniu monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim ;) nie wiem, czy jest to dział, jakiego szukam, więc jeżeli coś nie tak, to z góry przepraszam :) problem wygląda tak: monitor po podłączeniu do komputera (display port) nie wykrywa obrazu i przechodzi w stan uśpienia. Podłączałem do karty graficznej. Próbowałem podłączyć do zintegrowanej na innych monitorach (HDMI, VGA, nawet DVI -> HDMI) i ciągle to samo. Co może być przyczyną? Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno karta dedykowana jak i integra nie wysyła sygnału, tak? Może komputer się odpala, tzn. prąd dochodzi, ale nie bootuje się (nie ma post-screena)? Może to wynikać z kłopotów z kartą dedykowaną - spróbuj ją wyciągnąć i podłączyć pod integrę (najczęściej ta druga automatycznie się wyłącza jak pierwsza jest włożona). Miałem tak jak kiedyś kupiłem kartę i zapomniałem, że nie podłączyłem wtyczki 6-pin do zasilania - machałem kablami i monitorami, w końcu wyjąłem kartę, odpaliłem i działało. Podpiąłem wtyczkę i voila - odpalił :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się dokładnie tak, jak powiedziałeś. Podłączyłem pod zintegrowaną - zaczęło działać, poprawiłem zewnętrzną, podłączyłem znowu pod zewnętrzną i póki co obraz przesyła. Wygląda na to, że problem rozwiązany. Bardzo dziękuję za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę uprzejmie, czasami warto sprawdzać najprostszymi krokami - po nitce do kłębka :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...