Skocz do zawartości
pawlik1005

Pytanie odnośnie dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie mianowicie posiadam tego laptopa dokładnie tą konfiguracje:

https://www.x-kom.pl/p/496125-notebook-laptop-156-acer-nitro-5-i5-9300h-8gb-512-win10-gtx1660ti-ips.html

Moje pytanie brzmi czy mogę zainstalować dodatkowy dysk ssd czy tylko hdd?

Jak by to cenowo wyglądało w jakimś serwisie?(sam wolę się w to nie bawić)

Polecilibyście mi jakiś dysk właśnie do tego laptopa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk możesz zainstalować dowolny, aby interfejs był odpowiedni i miejsce w środku. Złącza będą dwa - SATA i M.2, w zależności którą dokładnie konfigurację masz, możesz podłączyć drugi dysk. W ultrabookach Acera, np. Swift 3 w wersji 15,6" trzeba korzystać z kabli FFC (cieniutkie tasiemki) - jest wyprowadzenie na płycie, ale trzeba to dokupić. Natomiast w obecnie posiadanym w zależności jaki masz dysk, montujesz drugi. Sama procedura nie powinna być trudna - niestety nie miałem tego modelu "na stole" więc się nie wypowiem dokładnie :). Jeśli chcesz się upewnić, przejrzyj też recenzje danego modelu - często są zdjęcia w środku lub też po różnych wersjach wyposażenia - np. z dwoma dyskami - można wywnioskować, że producent w całej serii zastosował możliwość instalacji dwóch dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra instrukcje znalazłem czyli jeśli w mojej konfiguracji posiadam ssd to muszę zainstalować hdd ? czy to bez różnicy tylko ważne żeby złącza się zgadzały ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby złącza grały - jeśli masz aktualnie dysk NVMe to wolne powinno być SATA - a czy tam wrzucisz SSD czy HDD to nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już zależy czego potrzebujesz, jeśli magazyn danych to minimum to 1TB HDD lub SSHD, jeśli SSD to 480GB SATA III są dość sensownie wycenione w stosunku cena/GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...