Skocz do zawartości
bialas198720

Win 10 problem z baterią po aktualizacji

Rekomendowane odpowiedzi

Windows 10 przeprowadził najnowszą aktualizacje. Nie wiem czemu, ale nie chce ładować się bateria. Pamiętam przed tą aktualizacją był podobny problem i był komunikat bateria podłączony, nie ładuje. Pomagało włączenie laptopa z odłączonym zasilaniem i ponowne podłączenie i bateria już ładowała. Teraz komunikat brzmi Dostępne 95% podłączono. Nie chce się ładować, odłączenie i podłączenie zasilania nie pomaga. Miał ktoś podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami Windows melduje 95-98% naładowania. Ładowaniem steruje kontroler, w nowszych konstrukcjach nie jest to już takie proste - np. w Dellach spotkałem się z tym, że po wykryciu nieoryginalnego zasilacza lub uszkodzonego, CPU ma underclock do 800 MHz i kaplica. Także po aktualizacji nie jest wykluczone, że coś - nawet na poziomie software'u - mogło się stać :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Della 800mhz (u mnie 1.6Ghz) może się włączyć jak przełączysz pewne opcje zasilania w Dell Power Manager (a ten z W10 Store jest zabugowany w cholerę... stary, tradycyjny działał bez problemu. Jedyny plus jest taki, że aktualizacje pojawiają się częściej przez MS store) lub opcje w biosie (u mnie AC Primary use, więc tak długo jak nie używam dGPU i CPU na 100% nic nie spada poniżej 3.2Ghz).

 

Nie wiem jak masz laptop, ale sprawdź opcje zasilania w W10 oraz dodatkowym oprogramowaniu (Power managerze lub ostatecznie w Biosie) dostarczanym przez producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...