Skocz do zawartości
Gambari

Monitor 144hz czy 240hz ?

Rekomendowane odpowiedzi

No ale IPS reklamuje się jako lepszy od TN, tymczasem mamy doczynienia z panelem który dostaje w podobnej cenie po dupie od TNek pod względem kolorów :E

Wyświetl na dowolnym TN pomarańczowy kolor na całym ekranie (i to samo na postawionym obok tanim IPS), to zobaczysz tą "lepszość". Na TN będzie pełno różnych odcieni (a przecież wyświetlamy jeden kolor) a na IPS będzie jak należy jeden kolor. To obrazuje śmieciowość TN w kwestii reprodukcji kolorów (ogromne przekłamania wywołane samą charakterystyką kątową). Z gammą jest podobnie. Z liniowością w sumie też nie jest łatwo.

 

Takze napiszmy wprost: "TN może być dobre tam, gdzie można całkowicie olać jakość reprodukcji kolorów", ale na litość boską darujmy sobie stwierdzenia, że na TN kolory lepsze od IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takze napiszmy wprost: "TN może być dobre tam, gdzie można całkowicie olać jakość reprodukcji kolorów", ale na litość boską darujmy sobie stwierdzenia, że na TN kolory lepsze od IPS.

 

Czytając wiele bredni od esportowych "specjalistów" można dość do wniosku że wystarczy "przesaturować" kolory na TN i już wszystko gra, co dogłębnie pokazuje poziom ignorancji w temacie budowy wyświetlaczy.

 

Zresztą w monitorach dla graczy obserwuje coraz częściej inne zjawisko zwłaszcza na TN, producenci potrafią totalnie rozregulować kalibrację sprawiając że obraz jest pokryty wściekłą zielenią, tylko po to żeby na pudełku zadeklarować wyższe pokrycie palety sRGB, po kalibracji kolorymetrem rozjazdy potrafią sięgać 10-12% :E

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Takze napiszmy wprost: "TN może być dobre tam, gdzie można całkowicie olać jakość reprodukcji kolorów", ale na litość boską darujmy sobie stwierdzenia, że na TN kolory lepsze od IPS.

 

Sa wyjatki, na tym filmie obraz na TN wyglada lepiej niz na IPS w grze ,ten po prawej to TN .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa wyjatki, na tym filmie obraz na TN wyglada lepiej niz na IPS w grze ,ten po prawej to TN .

 

 

Musisz czym prędzej udać się do okulisty, skoro sądzisz że wyprane kolory są lepsze :E

Zwłaszcza że XL 2420T to najgorszy paździerz pod względem kolorów na matrycy TN 6+2 bit FRC, gdzie Dell oferuje pełne 8 BIT IPS.

 

Już nie wspomnę że ten filmik to parada głupoty, Dell ma zdławiony niebieski kolor, za to BenQ jest cały przesaturowany i ma zbyt ciepłe barwy niezgodne z 6500k.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz czym prędzej udać się do okulisty, skoro sądzisz że wyprane kolory są lepsze :E

Zwłaszcza że XL 2420T to najgorszy paździerz pod względem kolorów na matrycy TN 6+2 bit FRC, gdzie Dell oferuje pełne 8 BIT IPS.

 

Nie wyglada na wyprany, zywy czysty obraz z dobrym kontrastem, na tym ipsie wyglada jakby byl za szarą mgłą ,kontrast jest beznadziejny ,jesli dla Ciebie taki obraz jest lepszy to moze sam idz do okulisty ,ja mam wzrok dobry .

 

ps. poczytaj sobie komentarze pod tym filmem wiele osob uwaza tak samo ze na tym benq TN wyglada lepiej .

Edytowane przez Znamsie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyglada na wyprany, zywy czysty obraz z dobrym kontrastem, na tym ipsie wyglada jakby byl za szarą mgłą ,kontrast jest beznadziejny ,jesli dla Ciebie taki obraz jest lepszy to moze sam idz do okulisty ,ja mam wzrok dobry .

 

Zapytam inaczej, widziałeś którykolwiek monitor na żywo? Bo na Twoje nieszczęście, ja miałem w rękach obydwa i prawidłowo skalibrowany U2713HM rozmazuje na ścianie XL2420T.

Masz wyjątkowo kiepski wzrok skoro uważasz że 64 odcienie barwy na każdą składową RGB są w stanie wyświetlić lepsze kolory od pełnych 256 odcieni na składową.

 

ps. poczytaj sobie komentarze pod tym filmem wiele osob uwaza tak samo ze na tym benq TN wyglada lepiej .

 

Zmień nick na NieZnamsie, bardziej będzie pasować poziomem merytorycznym ;)

 

Na YT nie jeden ślepak nie odróżnia 6 BIT TN'a od 10 BIT IPS'a :E

Już nawet nie wspominam o geniuszach które chcą porównywać IPS'a i TN'a oglądając materiał, a jak że na TN'ie. :lol2:

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciagam wnioski na podstawie tego co widze i w moim odczuciu wizualnym obraz lepiej prezentuje sie na TN ,nie wglebiam sie w sczegoly techniczne tych monitorow ,oceniam tylko to co widze, moze dla Ciebie lepiej wyglada ta szara mgła ze zyepanym kontrastem to sobie go kup sie ciesz, ja tam wole tamtą TNkę od benq :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

144 vs 240 do CSa to chyba oczywiste, ale większym problemem jest tutaj opcja z VA do CSa :o To byłby dramat.

 

Komentarze kolorko-maniaków sobie daruj bo do CSa to bez znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciagam wnioski na podstawie tego co widze i w moim odczuciu wizualnym obraz lepiej prezentuje sie na TN ,nie wglebiam sie w sczegoly techniczne tych monitorow ,oceniam tylko to co widze, moze dla Ciebie lepiej wyglada ta szara mgła ze zyepanym kontrastem to sobie go kup sie ciesz, ja tam wole tamtą TNkę od benq :lol2:

 

Może zatem czas zmienić monitor, albo nauczyć się chociaż w podstawowy sposób dobierać, składowe RGB?

Tam nie ma żadnej szarej mgły, Dell ma tylko zdławiony niebieski odcień co potwierdza że autor o kalibracji wie tyle co ja o balecie.

 

Dowiedz się czym jest kontrast i na jakie odcienie wpływa jego wartość, bo mam wrażenie że Twoje pojęcie w tym temacie nurkuje już w wodorostach. :lol2:

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaatakuję z innej strony. Jak dobrym graczem jest autor tematu, jeśli chodzi o cs go? Bo jak super pro to niech bierze 240 hz. Jak przeciętnym to ten z najlepszym jego zdaniem obrazem, bo i tak barak mu refleksu do wykorzystania 240 hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa wyjatki, na tym filmie obraz na TN wyglada lepiej niz na IPS w grze ,ten po prawej to TN .

 

Przestałem oglądać jak Blackwahite powiedział, że nie ma różnicy pomiędzy kolorami...

Ja się w statyczne obrazy wpatruje po 8h dziennie rysując, mam trzy monitory na biurku i tablet Wacoma, i gdy któryś z nich miał taki rozjazd pomiedzy kolorami jak ten TN vs IPS to wyleciałby przez okno, czyt. na kalibracje lub na gwarancje jeżeli pierwsza opcja zawiodła.

 

@Suchy211 refleks to jedna sprawa, druga to, czy ten monitor faktycznie jest wstanie utrzymać takie parametry.

Wszystkie porównania monitorów 60vs120vs144vs240hz jakie do tej pory widziałem były wykonywane na topowych, drogich konstrukcjach, a te nie mają prawa nie spełniać technicznych parametrów, bo wtedy producent przyznaje, że sprzedaje ci kupę w złotym papierku z horrendalną marżą.

Edytowane przez Deniryer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TNka nie jest rozsądnym wyborem dla osoby, która nie wie sama dla czego powinna kupić właśnie TN.

 

 

Jeżeli jest gdzies artykuł potwierdzający beznadziejność Acera VG240YP to wklej link, nie rzucaj samych pustych słów.

 

Jak ktoś chce dwa ekrany na biurku to 240Hz do spinki plus coś z wyższej jakości do relaksu mogę polecić. Ale nie jak ktoś chceś prawdopodobnie jedyny monitor i to nie będąc czystym wyjadaczem CSa.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tam nie ma żadnej szarej mgły, Dell ma tylko zdławiony niebieski odcień co potwierdza że autor o kalibracji wie tyle co ja o balecie.

 

Co ty chrzanisz, przeciez autor wyraznie mowi ze monitory sa ystawione tak samo wiec twoja teoria to tylko jakies dziwne wymysly, a nie fakty, zyjesz chyba w jakiejs alternawnej rzeczywistosci . :lol2::E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już wiem skąd ten "kontrast" taki cudowny na XL2420T.

 

Wyjściowe parametry dla:

 

XL2420T = Contrast 50, Brightness 100

U2713HM = Contrast 75, Brightness 75

 

* Poprawność tych wartości można sprawdzić na stronie TFT Central.

 

Tymczasem w naszym super teście autor pokazuje ustawiony w Dellu kontrast na poziomie aż 81, po czym przyznaje później że BenQ został dociągnięty w górę żeby "nie było różnic" jak autor sugeruje.

Gratuluję wiedzy, problem w tym że wartość kontrastu w menu to wartość względna, dla jednego monitora natywnie = 50% dla innego może być 75%.

 

Czyli BenQ został przekręcony w kosmos, dlatego wypala oczy jest prześwietlony jak ostatnie gówno i nie jest w stanie poprawnie nawet wyświetlić świecącego słońca powodując oślepianie.

 

Na dodatek sam autor w 3:55 minucie filmu mówi że w rzeczywistości kolory na IPS'ie są sporo lepsze.

 

Wniosek? Co niektórzy powinni umówić wizytę u okulisty :D

 

Co ty chrzanisz, przeciez autor wyraznie mowi ze monitory sa ystawione tak samo wiec twoja teoria to tylko jakies dziwne wymysly, a nie fakty, zyjesz chyba w jakiejs alternawnej rzeczywistosci . :lol2::E

Ciekawe jakim cudem miał ustawić dokładnie tak samo dwa różne monitory uwzględniając że wartości w OSD są procentowe i reprezentują inne liczby, co lepsze jak ustawić monitor 64 odcienie na kanał vs monitor 256 odcieni na kanał, to że myślenia nie używasz to już zauważyłem, ale nawet nie potrafisz sprawdzić kilku informacji w internecie i wyciągnąć prawidłowo wniosków. Współczuje :)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawe jakim cudem miał ustawić dokładnie tak samo dwa różne monitory uwzględniając że wartości w OSD są procentowe i reprezentują inne liczby, co lepsze jak ustawić monitor 64 odcienie na kanał vs monitor 256 odcieni na kanał, to że myślenia nie używasz to już zauważyłem, ale nawet nie potrafisz sprawdzić kilku informacji w internecie i wyciągnąć prawidłowo wniosków. Współczuje :)

 

No idź się popłacz, a później do okulisty skoro nie widzisz mgły i brak kontrastu na tym zrypanym IPSie . :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TNki są sprane. Ale łatwo się usuwa efekt sprawia i nabiera soczystości Mieniakac hammer na ciemniejsza. 2.2 to blado na maksa, 2.4 zaczyna wyglądać soczyście jak IPS. 2.5 jeszcze lepiej ale w ciemnoaci zostaje tylko ciemność. Na 2.4 już ciemne detale mocno zaczynają zanikać. Taki kompromis przyjemnego obrazu i jego zaciemnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No idź się popłacz, a później do okulisty skoro nie widzisz mgły i brak kontrastu na tym zrypanym IPSie . :D

 

Obejrzałeś filmik? Autor sam przeczy Twoim idiotyzmom, najwyraźniej zostało Ci już tylko ujadanie w spazmach i konwulsjach, bo materiał który sam wstawiłeś doprowadził do samozaorania. :D

 

Jeszcze dla poprawienia efektu dorzucę screen w którym widać jak zajebisty kontrast oferuje BenQ, cała ekspozycja jest prześwietlona, gdyby na tym wzgórzu stał przeciwnik, to posiadacz tego cudownego złoma XL już zbierał by zęby z ziemi :lol2:

 

ShareX_DisconnecT__2020-01-23_13-12-46_IMG-1588__9dfffb51-8ad9-4190-bc68-6d15155e8f65.png

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten po prawej wyglada lepiej, naturalniej, a po lewej wyglada jakby akcja toczyla sie pod wodą ,a nie na powierzchni ,po za tym szybsza reakcja matrycy TN daje minimalna przewage w grze . :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyprany i prześwietlony czarno biały kolor jest bardziej realny w kolorowej grze? :lol2:

 

21cfb1e6462b09e827d00c25d18cf97f.png

 

Wyjmij ten mikser bo oślepłeś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdz na dwor i zobacz jak wygladaja prawdziwe kolory, trawa na pewno nie jest na zywo taka zielona jak w tym twoim przejaskrawionym monitorku IPS .Przeciez widac golym okiem ze obraz po prawej jest wyrazniejszy od tego po lewej .

Edytowane przez Znamsie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdz na dwor i zobacz jak wygladaja prawdziwe kolory, trawa na pewno nie jest na zywo taka zielona jak w tym twoim przejaskrawionym monitorku IPS .Przeciez widac golym okiem ze obraz po prawej jest wyrazniejszy od tego po lewej .

 

Oj dzieciaku, słabo kombinujesz, obraz na U2713HM jest rozmazany, bo to monitor 2560x1440, a gra została na obydwu odpalona w 1920x1080. Wystarczy spojrzeć na wskaźnik ticketów, niebieski kolor świeci luminescencyjnie niczym biel, pomarańcz przechodzi odcieniem w róż.

Ten złom XL prześwietlił wszystko co się dało, wzgórze jest ledwie widoczne, a pod wiaduktem ciemna dupa, gdzie Dell wyświetla poprawny i widoczny obraz.

 

Upomnę ostatni raz że autor tego filmu w 3:55 minucie stwierdził otwarcie że kolory na IPS'ie są znacznie lepsze, w związku z czym oblałeś test na głupotę albo zwyczajnie jesteś ślepy i masz problem z rozpoznawaniem poprawności barw.

 

Opcja nr.2 rodzice nie dali na lepszy monitor i musisz ujadać :lol2:

 

Dla wyższego zaorania jeszcze mały kwiatek :D

 

Bardzo dobry kontrast w BenQ 517 vs 910 :E

Wskaźnik poprawności kolorów Dela E 12.0 :lol2:

 

Zmieniam zdanie, nazywanie XL 2420T śmieciem, to zwyczajne obrażanie śmieci.

 

ShareX_DisconnecT__2020-01-23_13-40-33_IMG-1589__a6701284-5061-4a69-943a-91648a4dd011.png

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź chłopie zrób sobie przerwę od kompa bo widać ze ci nieźle padło na mózg .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź chłopie zrób sobie przerwę od kompa bo widać ze ci nieźle padło na mózg .

Argumentów zabrakło, zaczniesz ujadać inwektywami?

Na mózg to najwyraźniej Tobie padło, skoro dostałeś takiej wścieklizny, do takiego stopnia że wstawiasz filmik w którym autor zaprzecza Twoim rewelacjom i jeszcze cieszysz się z własnej głupoty.

Ewentualnie próbujesz w bardzo kiepski sposób trollować bo nawet to Ci nie wychodzi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo dobry kontrast w BenQ 517 vs 910 :E

Wskaźnik poprawności kolorów Dela E 12.0 :lol2:

 

Zmieniam zdanie, nazywanie XL 2420T śmieciem, to zwyczajne obrażanie śmieci.

 

Dobrze, że chociaż gniazdo DP dostał. Zawsze mogło być jeszcze gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskaźnik poprawności kolorów Dela E 12.0 :lol2:

ShareX_DisconnecT__2020-01-23_13-40-33_IMG-1589__a6701284-5061-4a69-943a-91648a4dd011.png

Na powyższych wykresach widać, że Dell 2713 ma szerszy gamut (i co ciekawe w pełni potrafi objąć sRGB). Natomiast co do wskaźnika dE, który został w powyższym przypadku skalkulowany jako różnica gamutu ekranu badanego wzgl. gamutu sRGB, to bym się tym nie przejmował ... no chyba, że ktoś chce mieć wierne wyświetlanie bez profilowania tylko i wyłącznie przestrzeni sRGB (jednak w tym przypadku oba monitory mają ogromne przekłamania, bo DeltaE potrafiło wyskoczyć powyżej 3). Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...