Forum PCLab.pl: ThinkPad X260 rozdzielczość HD - czy ma to sens? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

ThinkPad X260 rozdzielczość HD - czy ma to sens?

#1 Użytkownik jest niedostępny   Bopek 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 22 Styczeń 2020 - 15:29

Poluję od jakiegoś czasu na malutki laptop do podróży. Używany lub poleasignowy, bo wydać mogę ok 1500zł, a im mniej, tym lepiej.
Najpierw miałem ochotę na Surface Pro, ale w tym budżecie były raczej słabe egzemplarze, plus koszty na Type Cover extra.
Mam na oku takiego Thinkpada X260.
Wszytko w zasadzie z nim ok: bardzo ładny stan, bo dostałem dodatkowe zdjęcia. Cena jak na stan i 6gen mi odpowiada.
Tylko matryca: 1366x768. Sprzedawca mówi, że to nawet lepiej, bo nie będę musiał skalować ikonek :o .
Ktoś ma jakieś doświadczenia z podobnym sprzętem? FHD na alledrogo to przynajmniej +300zł. Może opłaca się ten ekran wymienić?

#2 Użytkownik jest niedostępny   Kaktuch 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Styczeń 2020 - 16:45

z taką matrycą to jest szrot

#3 Użytkownik jest niedostępny   kola3492 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 22 Styczeń 2020 - 16:49

Na tak małym ekranie nie zauważysz różnicy niektórzy mają monitory 24 cale i 1080p, a na mniejszym ekranie zagęszczenie pikseli będzie podobne.

#4 Użytkownik jest niedostępny   Kaktuch 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Styczeń 2020 - 21:33

Mam laptopa z matrycą 13.3 cala i z bliska widać, że jest tylko fullhd. Czcionki nie wyglądają tak dobrze jak na drugim z matrycą 14" wqhd. W 14-calowym mam to i5-6300U i jest jak najbardziej spoko.

#5 Użytkownik jest niedostępny   Caroozo 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 23 Styczeń 2020 - 08:14

Cóż, ja mam w swoim L440 1366x768 - niestety to na dzień dzisiejszy zdecydowanie za mało. Ikony na pulpicie zawsze możesz sobie skalować, ale np. w pracy z softem pro okienka już mi się nie mieszczą na ekranie, a niektóre komunikaty na stronach internetowych czy inne okna nawet w Windowsie trzeba scrollować :). Rozdzielczość zawsze zmniejszysz, ale nie zwiększysz w tym przypadku. Inna sprawa, że te matryce to raczej TN i - co tu dużo mówić - kiepskiej jakości. Każda, nawet najpodlejsza matryca, im wyższej jest rozdzielczośći, tym lepszej okazuje się jakości (statystycznie) - nie dotyczy to modeli, które mają tylko jeden typ (np. HP 2170p) - tam są przyzwoite :). Dlatego ja bym w przypadku starszych laptopów uderzał w 1600x900 i FHD.

#6 Użytkownik jest niedostępny   Bopek 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 23 Styczeń 2020 - 15:07

Myślę podobnie jak Wy, bo przecież teraz nawet telefony mają FullHD na 6 calach. Pytanie może naiwne - czy na takiej matrycy da się obejrzeć film FullHD? Będzie jakieś skalowanie w dół?

#7 Użytkownik jest niedostępny   Caroozo 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 23 Styczeń 2020 - 15:12

Oczywiście że ograniczy wyświetlanie filmu do matrycy - ale da się znośnie oglądać treści prezentowane w ten sposób.

Strona 1 z 1