Skocz do zawartości
Bopek

ThinkPad X260 rozdzielczość HD - czy ma to sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Poluję od jakiegoś czasu na malutki laptop do podróży. Używany lub poleasignowy, bo wydać mogę ok 1500zł, a im mniej, tym lepiej.

Najpierw miałem ochotę na Surface Pro, ale w tym budżecie były raczej słabe egzemplarze, plus koszty na Type Cover extra.

Mam na oku takiego Thinkpada X260.

Wszytko w zasadzie z nim ok: bardzo ładny stan, bo dostałem dodatkowe zdjęcia. Cena jak na stan i 6gen mi odpowiada.

Tylko matryca: 1366x768. Sprzedawca mówi, że to nawet lepiej, bo nie będę musiał skalować ikonek :o .

Ktoś ma jakieś doświadczenia z podobnym sprzętem? FHD na alledrogo to przynajmniej +300zł. Może opłaca się ten ekran wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tak małym ekranie nie zauważysz różnicy niektórzy mają monitory 24 cale i 1080p, a na mniejszym ekranie zagęszczenie pikseli będzie podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam laptopa z matrycą 13.3 cala i z bliska widać, że jest tylko fullhd. Czcionki nie wyglądają tak dobrze jak na drugim z matrycą 14" wqhd. W 14-calowym mam to i5-6300U i jest jak najbardziej spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja mam w swoim L440 1366x768 - niestety to na dzień dzisiejszy zdecydowanie za mało. Ikony na pulpicie zawsze możesz sobie skalować, ale np. w pracy z softem pro okienka już mi się nie mieszczą na ekranie, a niektóre komunikaty na stronach internetowych czy inne okna nawet w Windowsie trzeba scrollować :). Rozdzielczość zawsze zmniejszysz, ale nie zwiększysz w tym przypadku. Inna sprawa, że te matryce to raczej TN i - co tu dużo mówić - kiepskiej jakości. Każda, nawet najpodlejsza matryca, im wyższej jest rozdzielczośći, tym lepszej okazuje się jakości (statystycznie) - nie dotyczy to modeli, które mają tylko jeden typ (np. HP 2170p) - tam są przyzwoite :). Dlatego ja bym w przypadku starszych laptopów uderzał w 1600x900 i FHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę podobnie jak Wy, bo przecież teraz nawet telefony mają FullHD na 6 calach. Pytanie może naiwne - czy na takiej matrycy da się obejrzeć film FullHD? Będzie jakieś skalowanie w dół?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że ograniczy wyświetlanie filmu do matrycy - ale da się znośnie oglądać treści prezentowane w ten sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...