Forum PCLab.pl: Gwarancja G.Skill + nowe kości DDR4 2x8gb - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Gwarancja G.Skill + nowe kości DDR4 2x8gb z270 tomahawk, i7 7700k, rtx2060

#1 Użytkownik jest niedostępny   Carlos48 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 22 Styczeń 2020 - 16:23

Witam!

Potrzebuję Waszej pomocy w wyjaśnieniu dwóch spraw (reklamacja sprzętu jak i zakup nowego), mianowicie:

1) Posiadam kości ram G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16GB (8GBx2), 2400MHz, CL15 (F4-2400C15D-16GVR) zakupione w morele, przy czym jestem ich drugim właścicielem. Posiadam dowód zakupu (na którym rzecz jasna dane nabywcy nie są moje) z dnia 2017-06-12, gwarancja producenta jest wieczysta. W takiej sytuacji rozumiem, że kości muszę odsyłać bezpośrednio d G.Skilla według tego formularza https://www.gskill.com/rma
Pytanie do Was, czy orientujecie się jak producent podchodzi do zakupu z drugiej ręki? Czy przy wypełnieniu wszystkich danych wraz z miejscem, datą nabycia, ale moimi danymi (innymi niż na fakturze) - producent przyjmie kości na gwarancje? Przy okazji spytam - kto ponosi koszty wysyłki?
Jeżeli chodzi o wadę kości, to przestały mi działać w dual channelu (na jednej kości śmiga ładnie). Sprawdzane na innym komputerze - także PC się nie uruchamia. Do swojego blaszaka podpiąłem inne kości w dual channel i odpalają od strzała, także mobo wykluczam.

2) Z racji tego, że mogę dostać nowe kości chciałbym je sprzedać i kupić nowe 2x8gb o wyższym taktowaniu (moje max kręcą się do 3000mhz i mają problemy ze stabilnością).
Jakie kości polecalibyście do zestawu: CPU intel i7-7700k, MOBO: MSI Z270 tomahawk, GPU: Palit Gaming Pro RTX2600? Budżet 400zł, PC do gier, bez RBG, chłodzenie na CPU fortis 3.

z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Pozdrawiam!

Ten post był edytowany przez Carlos48 dnia: 22 Styczeń 2020 - 16:55

#2 Użytkownik jest niedostępny   Phill76 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Styczeń 2020 - 17:39

https://www.x-kom.pl...cl15-2x8gb.html

1 Dual powinien spokojnie 3600 CL16 zrobić .

Ten post był edytowany przez Phill76 dnia: 22 Styczeń 2020 - 17:40

#3 Użytkownik jest niedostępny   2 Pac 

• Tupac Amaru Shakur
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Styczeń 2020 - 18:43

Ja kupiłem kiedyś używane pamięci G.Skill'a, jedna z nich waliła błędami. Wysłałem RMA i podałem, że nie mam dowodu zakupu i, że sklep już nie istnieje. Odesłali takie same nowe.

Strona 1 z 1