Skocz do zawartości
Carlos48

Gwarancja G.Skill + nowe kości DDR4 2x8gb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Potrzebuję Waszej pomocy w wyjaśnieniu dwóch spraw (reklamacja sprzętu jak i zakup nowego), mianowicie:

 

1) Posiadam kości ram G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16GB (8GBx2), 2400MHz, CL15 (F4-2400C15D-16GVR) zakupione w morele, przy czym jestem ich drugim właścicielem. Posiadam dowód zakupu (na którym rzecz jasna dane nabywcy nie są moje) z dnia 2017-06-12, gwarancja producenta jest wieczysta. W takiej sytuacji rozumiem, że kości muszę odsyłać bezpośrednio d G.Skilla według tego formularza https://www.gskill.com/rma

Pytanie do Was, czy orientujecie się jak producent podchodzi do zakupu z drugiej ręki? Czy przy wypełnieniu wszystkich danych wraz z miejscem, datą nabycia, ale moimi danymi (innymi niż na fakturze) - producent przyjmie kości na gwarancje? Przy okazji spytam - kto ponosi koszty wysyłki?

Jeżeli chodzi o wadę kości, to przestały mi działać w dual channelu (na jednej kości śmiga ładnie). Sprawdzane na innym komputerze - także PC się nie uruchamia. Do swojego blaszaka podpiąłem inne kości w dual channel i odpalają od strzała, także mobo wykluczam.

 

2) Z racji tego, że mogę dostać nowe kości chciałbym je sprzedać i kupić nowe 2x8gb o wyższym taktowaniu (moje max kręcą się do 3000mhz i mają problemy ze stabilnością).

Jakie kości polecalibyście do zestawu: CPU intel i7-7700k, MOBO: MSI Z270 tomahawk, GPU: Palit Gaming Pro RTX2600? Budżet 400zł, PC do gier, bez RBG, chłodzenie na CPU fortis 3.

 

z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Pozdrawiam!

Edytowane przez Carlos48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem kiedyś używane pamięci G.Skill'a, jedna z nich waliła błędami. Wysłałem RMA i podałem, że nie mam dowodu zakupu i, że sklep już nie istnieje. Odesłali takie same nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...