Skocz do zawartości
Kamillo_87

Wentylator - jak podłączyć drugą szt.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

złożyłem dziś nowy komputer, i podczas składania okazało się, że nie mam gdzie podłączyć jednego z wentylatorów obudowy (SILENTIUMPC SIGNUM SG1M TG).

 

Płyta główna to GIGABYTE B450M-DS3H i ona ma złącza tylko pod 2 wentylatory (cpu i sys - 4 pin), kupując nie zwróciłem na to uwagi bo moje wszystkie poprzednie płyty miały co najmniej 3 takie złącza i myślałem, że to już standard :). Nie powiem trochę się zirytowałem. Jeden wentylator z tyłu podłączyłem, ale co zrobić z przednim. Jak go podłączyć? nie chcę na żywca przejściówką pod zasilacz bo będzie cały czas na maksa działał. Chciałbym aby dwa wentylatory pracowały tak samo.

 

Wystarczy do płyty podłączyć rozgałęźnik (pwm) i pod niego podłączyć oba wentylatory? Jeśli tak to jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np coś takiego: EK Water Blocks EK-Cable Y-Splitter 2-Fan PWM (10cm)

 

Zobacz sobie na angela.pl tam jest dużo tego typu wynalazków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już mam wykładać 20zł. to zastanawiam się, czy nie kupić kontrola wentylatorów bo pieniądze praktycznie takie same - kontroler+

 

 

Coś takiego się nada ? rozgałęziacz

Edytowane przez Kamillo_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz rozgałęziacz ściągał z chin ? Też nie rozumiem po co w sumie ci regulowana prędkość na tych wentylatorach. Podłącz na 12V a jeżeli będzie za głośny to podłącz pod niższe napięcie. Ruch powietrza zawsze jakiś bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

U mnie w B450M-S2H (płyta bliźniacza jedynie 2xDIMM) do płyty mam podłączone CPU_FAN z procesora, a pod SYS_FAN tylny z obudowy, zaś z boku obudowy zrobiłem pod MOLEXa na 12V

Edytowane przez _Robo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz rozgałęziacz ściągał z chin ? Też nie rozumiem po co w sumie ci regulowana prędkość na tych wentylatorach. Podłącz na 12V a jeżeli będzie za głośny to podłącz pod niższe napięcie. Ruch powietrza zawsze jakiś bedzie.

 

Jak mam zamawiać przez internet to co dla mnie za różnica gdzie zamówię? Jak mogę mieć ten kabelek za 5-zł albo 30-zł. to wolę jednak zapłacić mniej. Nie lubię niepotrzebnie przepłacać, jak jakość obu będzie identyczna. Gdybym miał to w jakimś sklepie pod ręką za +/- 15-zł. to bym kupił, ale nie będę jeździł po mieście za kabelkiem - szkoda mi czasu. Na przesyłkę mogę poczekać bo ten drugi wentylator nie jest niezbędny do działania komputera.

 

Chcę, żeby system sam dostosowywał prędkość wentylatorów do potrzeb, może ciszej będzie. Mogę podłączyć bezpośrednio do zasilacza (ale napewno nie pod 12v bo to by niemiłosiernie wyło) tylko jak małym kosztem mogę sobie zapewnić lepszą kulturę pracy komputera (cisza) to czemu nie?

 

Wybrałem coś takiego Noctua NA-SYC1 . Mam nadziej, ze się sprawdzi.

 

temat do zamknięcia.

Edytowane przez Kamillo_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...