Skocz do zawartości
Ratfah

Crucial MX500 vs Kingston KC600 vs Samsung 860 EVO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Crucial MX500 vs Kingston KC600 vs Samsung 860 EVO

 

czy warto dopłacać dość znacznie do 860 EVO czy brać kruciala albo kingstona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

według mnie albo mx500 lub micron 1300.

 

do 860 evo nie warto dopłacać jeśli dopłata jest duża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej bierz MX500 niż 860 EVO

 

Co do KC600 to tak naprawdę ci tutaj nikt nie powie,czy ten dysk jest warty polecenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad 860 EVO warto się pochylić, jeśli sporo zapisujesz (ma wyższy limit TBW niż MX500).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

860 Evo jest najlepszy, zależy ile musisz dopłacić.

MX500/Micron M1300 są bardzo dobre, Kingstona KC600 nie znam, jeśli nie ma DRAM, to ja bym odrzucił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar i ceny ewentualnie źródło zakupów?

 

Taki przykład:

250GB 860EVO 150TBW - 290zl: https://www.x-kom.pl/p/405758-dysk-ssd-samsung-250gb-25-sata-ssd-860-evo.html

500GB MX500 180TBW - 299zl: https://www.sferis.pl/dysk-500-gb-crucial-ct500mx500ssd1-25-sata-iii-p532532?nobid

 

W cenie Samsunga mamy 2x większego Cruciala z wyższym TBW.

 

A jeżeli będziemy chcieli dopłacić do 500GB Samsunga to wpadamy w cenę Microna 1300 1TB i mamy podobną sytuację. Samsung 300TBW a Micron 400TBW ( sztucznie zaniżone, powinno być 600-720TBW mnożąc pojemności zmodeli 250/500GB)

https://pclab.pl/news80030.html

 

 

Nad 860 EVO warto się pochylić, jeśli sporo zapisujesz (ma wyższy limit TBW niż MX500).

 

I ten argument totalnie upada, bo po pierwsze na samsungu wypada nam niższe TBW na odpowiednikach cenowych, oraz nie mamy miejsca aby sporo zapisywać. Zawsze będzie go o połowę mniej niż w Micronie-Crucialu.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens ma porównywanie TBW do ceny? :hmm:

 

Chcesz porównać trwałość kości, to porównuj te same pojemności i wtedy patrz na cenę ile się dopłaca do jakości.

MX500: 250GB - 100 TBW; 500GB - 180 TBW; 1TB - 360 TBW - 2TB: 700 TBW (https://www.crucial.com/usa/en/storage-ssd-comparison)

Evo 860: 250GB - 150 TBW; 500GB - 300 TBW; 1TB - 600 TBW; 2TB - 1,200 TBW; 4TB - 2,400 TBW (https://www.samsung.com/semiconductor/minisite/ssd/product/consumer/860evo/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co mam porównywać TBW dysku małego i drogiego do taniego i małego, jak w cenie mogę mieć 2 razy większego.

 

Co daje ci nieco lepsza jakość komórek jak masz ich dwa razy mniej? Do tego jeszcze masz 2 razy mniej przestrzeni.

 

Jesteś podwójnie w plecy. Na pojemności i trwałości.

 

Jakby te dyski różniły się cena o 10-20zl to można porównywać TBW. A nie że mały pizdziklak Szajsunga wbija się w pułkę 2x większych dysków.

 

Mało tego, on wbija się w półkę cenową dysków NVME na phisionach e12 z kośćmi Toshiby które masakrują go w każdym aspekcie.

 

Samsung 860evo 500GB 300TBW vs Phision E12 na Toshiba 800 TBW

 

Jaka jakość w Samusungu? Phision ma prawie 3 razy większe TBW i transfery 5-6 razy wyższych od Szajsunga. Dopłacam do Jakości?! Chyba do Hype Train ?

 

Jakość Samsunga nadjeżdża :E

e60efad4_train.jpeg

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie przereklamowany, skoro ludzie chcą kupić mniejszy z gorszym TBW ( bo jest 2 razy mniej komórek ) i nie widzą w tym problemu, to ja wysiadam :D

 

Najlepsza i tak jest sygnaturka autora:

q6700

asus p5ql

gtx460 1gb

2x2gb ddr2 800mhz

 

 

Jeżeli kolega ma przepłacić za samą markę dysku równowartość komputera to wysiadam podwójnie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie przereklamowany, skoro ludzie chcą kupić mniejszy z gorszym TBW ( bo jest 2 razy mniej komórek ) i nie widzą w tym problemu, to ja wysiadam :D

 

Najlepsza i tak jest sygnaturka autora:

q6700

asus p5ql

gtx460 1gb

2x2gb ddr2 800mhz

 

 

Jeżeli kolega ma przepłacić za samą markę dysku równowartość komputera to wysiadam podwójnie :lol2:

Powiem Ci tak...nie nasze pieniądze nie nasz problem...próbowaliśmy...a co ktoś zrobi(autor tematu) to jego sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung jest przereklamowany...

To,że Samsung jest przereklamowany,to jeszcze nic

Ale dyski Samsunga wypadają najlepiej w testach itp.,dlatego sobie cenią ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To,że Samsung jest przereklamowany,to jeszcze nic

Ale dyski Samsunga wypadają najlepiej w testach itp.,dlatego sobie cenią ;)

Tylko tych różnic i tak nikt nie odczuje...magia cyferek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tych różnic i tak nikt nie odczuje...magia cyferek ;)

Racja,nie widzę absolutnie sensu dokładanie do 860 EVO,skoro MX500 jest tylko niewiele gorszy,a kosztuje z kilka dyszek taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dyszek brzmi dobrze, realnie to taka przysłowiowa stówka :)

 

Nie znam testów w których 8600Evo pokonyje Phisiony E12. Możesz zlinkować jakiś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co daje ci nieco lepsza jakość komórek jak masz ich dwa razy mniej? Do tego jeszcze masz 2 razy mniej przestrzeni.

 

Jesteś podwójnie w plecy. Na pojemności i trwałości.

Na pojemności zgoda - jestem w plecy. Na trwałości jestem mniej więcej na tym samym poziomie.

Po prostu razi mnie porównywanie TBW względem ceny. Dla mnie to lekka manipulacja, bo większa trwałość jest tylko dzięki większej pojemności, a nie wytrzymałości pamięci.

 

O opłacalności nie ma co dyskutować, bo autor nie podał ani budżetu, ani pojemności, ani gdzie chciałby kupić. A rozrzut cenowy jest spory i w skrajnych przypadkach różnica między mx500 500GB, a 860 evo 500GB to 35zł (komputronik), gdzie indziej będzie to bliżej 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę manipulacji w zdrowo zdroworozsądkowym podejściu do tematu. W cenie Samsunga mamy dwa razy większego Cruciala z większym TBW ( o 20% a nie mniej więcej). Dylematy o sensie dopłacania do "lepszego" dysku można rozpocząć gdzieś w okolicy 1-2TB. Poniżej główny aspekt to pojemność. Szczególnie jak trwałość całego dysku jeszcze na tym zyskuje.

 

Co mi z tego jak pojedyncza komórka może przyjąć na klatę więcej zapisów, skoro tych komórek mamy dwa razy mniej ? Trzeba patrzeć na całokształt a nie pojedyncza komórkę.

Zresztą jak już pokazałem na przykładzie E12 z Toshibą, wytrzymałość pojedynczej komórki w EVO 3D TLC jest prawie 3 razy niższa. Czyli gdzie ta jakość za którą trzeba słono dopłacić?

 

W sumie dobrze mówisz z budżetem. Warto aby kolega powiedział coś więcej.

 

 

No i co do wyboru, raczej brałbym Microna 1300. 500-1000GB w zależności od potrzeby. Różnice w cenie są dużo większe niż w jakości.

https://digicomp.pl/c/70/2-5-dyski-twarde-komputery.html

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak między przepychaniem się pomiędzy MX500 a EVO, może warto rozważyć propozycję: Plextor 512GB M8VC ?

Znacznie tańszy, ale czy równie dobry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston KC600 też jest ciekawy, porównywalny do mx500, posiada DRAM, i 12gb wiecej w przypadku wersji 512gb a 500gb mx500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...