Skocz do zawartości
vercetti

Tani ultra 2,5-3,5k

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że stary Pavilion X360 niedługo padnie (już zawiasy słychać i kolejnej baterii żal kupować) to rozglądam się za nowym lapkiem do pracy.

 

Wyświetlacz: 13,3-14,1", koniecznie matowa

Zastosowanie: głównie praca biurowa, ale mobilna (także bateria na jakieś 6h pracy musi wystarczyć), trochę multimedia, jakąś starą grę też chętnie bym odpalił w podróży.

Waga: poprzednik waży 1,5kg + kloc ładowarka, także to nie jest priorytet - przyzwyczaiłem się.

System: musi być, wystarczy wersja home

 

Właśnie - wymienność baterii, w x360 jest to uciążliwe - ale wykonalne. A ja z moim trybem pracy zniszczę każdą baterię (w roku jakieś 300-400 cykli ładowania).

Może być rozkręcanie, ale jakieś klejone zabawki jak w telefonach czy lutowane baterie odpadają.

 

Budżet - 2,5-3,5k, teoretycznie mogę dopłacić więcej, sprzęt w końcu do pracy, ale patrząc po przykładowych ofertach:

 

https://www.x-kom.pl/p/533326-notebook-laptop-141-hp-14-ryzen-7-3700-8gb-512-win10.html

 

to jest sens dopłacać? Czy coś takiego to w ogóle sensowny wynalazek? Serwis HP to dramat, 4 razy mi wymieniali części zanim w końcu trafili na przyczynę usterki. ale może tym razem będę miał więcej szczęścia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli waga nie ma aż takiego znaczenia, to całkiem dobrym wyborem powinien być:

Acer Swift 3 R5-3500U/8GB/512/Win10 za 2799zł

Nie jest za ciężki ( waży 1,41kg), a przy tym całkiem dobrze wykonany i wyposażony. Jest tu aluminiowa obudowa, gwarancja D2D i podświetlana klawiatura. Pojemny akumulator pozwoli też na długie czasy pracy. W laptopach akumulator nie tyle jest klejony ile po prostu zabudowany więc żeby się do niego dostać trzeba najpierw rozkręcić laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo IdeaPad S540-14 i5-10210U/12GB/480/Win10 2849 zł

HP Envy 13 i5-8265U/8GB/256/Win10 2899 zł tutaj szkoda że jest błyszczący ekran, ale podobano bardzo fajna seria od HP.

 

Laptopy i ceny są z tej promocji https://promocje.x-kom.pl/tydzien-laptopow-13 może inny ci się jeszcze spodoba. Ale wydaje się że Lenovo posiada fajną konfigurację za niecałe ~~2900zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...