Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Niedługo będę miał nowy komputer więc myślę, żeby kupić też nagłośnienie. Nie mam pojęcie do mam wybrać a wiem, że wybór jest ogromny i przeróżny, słyszałem o kolumnach, soudbarach itp a myślałem, że są tylko głośniki 2.1, 5.1 itp więc chcę zaczerpnąć porady. Generalnie sam komp z monitorem wyniesie mnie wstępnie 31 tysięcy złotych więc na nagłośnieniu też nie chcę oszczędzać. Nagłośnienie będzie służyć sporadycznie do gier i do muzyki jak znajomi przyjdą, chyba że nagłośnienie będzie lepiej grało niż słuchawki Steelseries Acrtis to do muzyki codziennie będę ich używał. Budżet to powiedzmy do 10,12 tysięcy złotych ale elastyczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakim to będzie grało pomieszczeniu ?

co do słuchawek to jest sporo lepszych modeli które pod wzmacniaczem dopiero zaczynają ciekawie grać

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, zapomniałem o najważniejszym... mieszkam w kawalerce więc można powiedzieć będzie grało w salonie o wymiarach 4,8 x 3,3 metra więc 16m2. Wrzucam fotkę jak dokładnie salon wygląda. Dzięki

post-609552-15797282227524_thumb.jpg

Edytowane przez OrkiOrkczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bez tego parametru to wiesz lipka trochę bo może być tak że bass będzie się "dusił"

możesz określić jakiej muzyki słuchasz ?

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego parametru? Wrzuciłem już fotkę powyżej.

 

Muzyka to najczęściej Polski RAP, Anglojęzyczny POP, "Czarny" RAP, cięzko mi się określić dalej, słucham takich utworów co na YOUTUBIE mają co po najmniej kilka milinów wyświetleń

Edytowane przez OrkiOrkczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DALI OPTICON 8 generalnie do takiego typu muzyki Bass reflex będzie ok gorzej w jakiś techno czy gdzieś gdzie mamy jednak szybkie niskie tony tam zdecydowanie lepiej obudowa zamknięta

generalnie jak ci się te nie podobają coś jutro ci doradzę jeszcze może takich zestawów osobiście nie słuchałem bardziej się bawiłem Tonsile itp ale trochę z forum kiedyś się wyczytało

zresztą sama zabawa wzmak + subwoofer samochodowy i podłączanie tego także trochę coś tam się wie :)

Edytowane przez wiktoras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają cudnie. No techno też pewnie będzie słuchane i w gry też będzie czasami na nagłośnieniu grane.

 

Czekam na twoje propozycje i propozycje innych :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

SWAN M3a MK1 wizualnie bardziej mi się podoba, ale nie wiem czy byś znalazł. MK2 widzę, że nawet w MediaExpert są dostępne.

 

Jako komputerowe i nie tylko bardzo fajna opcja i lepszej nie widziałem. 2x120RMS bez problemu powinno sobie poradzić z 16m2. Wzmacniacze wbudowane w obie kolumny, sygnał przyjmują analogowy oraz cyfrowe po optyku, wifi, bt.

 

W tej klasie sprzętu YT raczej ssie.. Tidal lub Spotify ( itp ) w wysokim bitrate będzie mile widziane. Słychać różnicę.

 

Jako głośniki komputerowe lepiej pasują sensowne monitory niż podłogowe. Trzeba będzie wybrać kierunek.

 

 

ps. Monitor z kompem za 31tys ? Jaki tam monitor idzie? Oled 48-55" LG czy jakiś przepłacony szmelc monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor będzie taki https://www.x-kom.pl/p/359267-monitor-led-27-asus-rog-pg27uq-quantum-dot-4k-hdr.html

 

A komputer załączam na zdjęciu z jakich części.

 

@Minciu mało rozumiem z tego co piszesz.

W sumie skłaniam bym sie bardziej do twojej propozycji bo sprzęt zdecydowanie tańczy a nie chcę płacić aż tak dużo za sprzęt który będzie używany tylko czasami. :hmm:

post-609552-1579774837108_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten monitor to będzie Twoja największą wtopa w życiu. Zdajesz sobie z tego sprawę?

 

 

Ps. Obejrzyj filmik z moją propozycją. Długi ale warto.

 

Te Kolumny to all in one. Możesz sobie w telefonie puścić filmik i głos przez BT walnąć na kolumny. Spodoba Ci się, bo możliwości są bardzo duże.

 

Te kolumny to mój konik ale wpierw monitor.

 

Wracając do monitora, lada chwila będzie premiera OLED 48"LG. Ewentualnie nawet 55" i głębokie biurko. Polecam tą drogę. Jedyna wadą tego TV to brak kart graficznych z HDMI 2.1. czyli GPU do wymiany będzie po premierze kart z tym portem.

 

Chodź do tego tematu i zapytaj co ludzie myślą o IPSie 27" w cenie 65" C9 OLEDa.

https://forum.pclab.pl/topic/1273635-Big-Screen-Monitor-dyskusja-o-dużych-ekranach-w-roli-monitora/page__st__5400

 

A mówiłem już że Twój monitor z planów nie obsluguje 144Hz 10bit HDR 4K jednocześnie bez kompresji obrazu. Nie ma tam portu o wystarczającej przepustowości. Kończy się na 98Hz i nic tego nie zmieni. W LG HDMI2.1 ma obsługę 120Hz i VRR na każdej karcie dowolnego producenta. Zero lojalnościowki jak w tym śmieciowym Acerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założę nowy temat jeśli chodzi o monitor z komputerem bo tamten temat tyczy się dużych monitorów, ja raczej takiego nie chce, 30 cali max myślę.

 

Jak najbardziej biorę pod uwagę twoją propozycję nagłośnienia, założę jeszcze temat na forum audiovoiceforum.pl bo jeden z użytkowników mi właśnie polecił..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie planujesz grać w CSa na jakiś kwadratowych rozdzielczościach, tylko czerpać przyjemność garściami to nawet nie kupuj 32". On będzie się kurczył w oczach z dnia na dzień.

 

Prawdziwe szczęście znajdziesz tylko w tamtym temacie.

 

Na zachętę polecam zacząć od obejżenia tego filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=Ww8havSLa9E

 

Obowiązkowo przejdź się też do sklepu i zobacz jak wygląda OLED przy LCDkach. Niestety zobaczysz to w mocno niekorzystnym świetle miliona jarzeniówek. W domowym zaciszu OLED zwala z krzesła.

 

 

Jak znajdziesz lepsze głośniki do kompa od tych co poleciłem to daj znać. Tylko żeby nie były za 10K a jednak w rozsądnej półce max 5k. To i tak raczej oversize z tymi głośnikami do PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. teraz zauważyłem miniaturkę z zestawem. Jesteś pewien że tego chcesz co tam jest? :D

W tej cenie to możesz możesz na Phanteks 719 poskładać Dual Loopa. Albo porządnego, przewymiarowanego Singla z D5 Next ( wbudowany wyświetlacz, przepływomierz, czujnik temperatury cieczy i sterownik wentyli ). Moim zdaniem lepsza opcja od Corsaira. Mimo iż sam mam to co widzisz w spoilerze (Commander Pro).

 

Zamiast pompy DC lepiej brać D5.

 

 

Co do NVME 2TB PCIE 4.0 za 2000zl. Rozumiem że miało być jak najlepiej, ale dla Ciebie lepiej będzie kupić np 970PRO 1TB + coś z Phisionem E12 2TB. Wwentualnie po prostu coś z Phisionem E12 4TB na PCIE 3.0. Intel nie posiada obsługi PCIE 4.0.

 

Ram 3200c14 to też lipa straszna. Nie wiadomo co z tego wyjdzie ale może być ciężko nawet z 4000c17. Gskill raczej nie wkłada kości dobrego sortu Bdie do najwolniejszych modułów.

 

RTX 2080TI z zamontowanym blokiem zamiast osobno zestaw.

 

Płyta z dobrą sekcją za 1200zl ale nie koniecznie najlepsza do OC Pamięci i blok za 700zl którego nigdy nie odsprzedasz. Nie wiem kto Ci to proponował, ale w tej kasie masz dedykowaną płytę do LC z opcją działania bez LC oczywiście: https://www.ceneo.pl/74442641

 

 

Dobra temat schodzi na niewłaściwy tor.. Ogólnie zastaw słaby. Zdecydowanie nastawiony na odpust niż sprzęt topowej klasy. W tej samej kasie można zrobić rozsądniejsze zakupy. Dużo rozsądniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie przekonałeś co tego monitora OLED, mam ajfona z ekranem OLED więc wiem o czym jest mowa :lol2: Zrobię tak jak mówisz, przejdę się do sklepu zobaczyć różnicę :hmm: Zresztą mamy nowy temat tyczący się monitora więc tam możemy poprowadzić dalej ten temat.

 

Co do nagłośnienia to też założyłem temat na specjalnym forum gdzie zaprosił mnie uzytkownik "ARO1991" ale jeśli ktos ma równie ciekawe propozycje co @minciu to chętnie zobaczę.

 

Co do komputera założę osobny temat bo w tym nie ma co offtopa robić, zapraszam Cię do nowego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze potrzebujesz Dac taka zewnętrzna karta muzyczna (niektóre mają wzmacniacz słuchawkowy co poprawi ci grę na słuchawkach) jest tego od groma na allegro i ali

później do tego kolumny aktywne (takie co mają wbudowany wzmacniacz )np Logitech microlaby, swans itp

lub druga droga potrzebujesz wzmacniacza zintegrowanego przykładowa kenwood ra 7090 (miałem do techno i hiphop byłby tylko do wartosci 600 zł ) do tego trzeba głośniki jeszcze np dali 104 (tylko chyba za mocne do 15m2)

Druga droga trudniejsza ale dużo lepszy efekt jak reszta

Edytowane przez tomp86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SWAN M3A ma już DAC z optykiem i BT.

 

Tutaj jest All on One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...