Skocz do zawartości
Xinum

Komputer do... 400 zł. Biuro/Praca

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Potrzebuję zestaw komputerowy do magicznej kwoty 400 zł, to jest MAX.

 

Nie ma to być komputer do gier itd bo od tego mam drugi zestaw. Ale potrzebuje drugiej jednostki.

 

Wymagania jakie mam:

- W miarę oszczędny. Dlaczego? Będzie się z niego korzystało praktycznie 24/7. Dlatego też chciałbym, aby nie "konsumował" on masakrycznej ilości prądu.

- Pozwoli on na otworzenie jak największej ilości kart przeglądarki, oczywiście, aby nadal była jakaś płynność. 10, 15 kart to standard.

 

Programy, które będą używane to przeglądarka, edytory tekstu.

 

Ma być to jednostka nazwijmy to "biurowa", więc żadnych bajerów nie potrzebuje. Oczywiście części używane. Do wykorzystania mam jedną kość 4GB DDR3 2400MHz, jeżeli uda się ją wykorzystać będzie super.

 

Ciężko mi tutaj wybrać na jakim procesorze się oprzeć... Czy zestaw na jakimś Xeonie tutaj martwi mnie trochę TDP, czy może jakiejś i3 ivy z zintegrowana karta graf?

Oczywiście używki, maksymalna wydajność.

 

Pozdro.

Edytowane przez Xinum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciężko mi tutaj wybrać na jakim procesorze się oprzeć... Czy zestaw na jakimś Xeonie tutaj martwi mnie trochę TDP, czy może jakiejś i3 ivy
Żadne badziewia 2-rdzeniowe, ich miejsce na śmietniku historii.

 

Tanie są zestawy na i5-2400 i i5-3470 (ten ma gluta, ale znacznie niższy pobór prądu, u matki 40-45 W cały zestaw przeglądając www). Niestety 400 zł to bardzo mało i najpewniejsze firmy odpadają. Tu masz nawet jeszcze oszczędniejszy i5-3470s (bez istotnego spadku wydajności, bo już T to dziad): https://allegro.pl/oferta/komputer-stacjonarny-hp-6300-sff-i5-4gb-250gb-w-10-8437198346 - sprzedawcę sam sobie sprawdzaj, na oko nie wygląda źle. Jest też z innej firmy taniej bez s za 299 zł 12 osób kupiło, ale ja bym nie kupił (brak gwarancji, zwrotu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...