Skocz do zawartości
O__o

Rufus ustawienie pod USB boot Win10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę zrobić boot'owalny USB z systemem Windows 10, dysk na którym ma być wykonana operacja to SSD NVMe, zaś płyta główna to MSI B450 TOMAHAWK. Mam kilka pytań, w schemat partycjonowania ma być GPT ? Jeśli tak, to z automatu w docelowy system ustawia się UEFI (bez CMS). System plików ? NTFS ? Zaznaczać takie opcje jak szybkie formatowanie, utwórz rozszerzoną nazwę i pliki ikon, szukaj błędnych sektorów na urządzeniu ? Jest jeszcze coś takiego obok tej opcji, 1, 2, 3, 4 przebiegi, nie mam pojęcia, jak to ustawić aby było dobrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o co ci dokładnie chodzi - czy chcesz utworzyć bootowalnego pena z 10 do zainstalowania na ssd, czy chcesz zainstalować 10 na ssd z usb - ale wtedy nvme oczywiście bez sensu; rufus może zrobić i to i to

 

jeśli 1 - po prostu przekopiuj pliki i foldery instalatora na pena, w uefi wystartuje z folderu efi na penie - warunek - pen w fat32; na dysku ssd wszystko zrobi 10, jeśli start uefi

 

jeśli 2 - gpt, uefi, format oczywiście ntfs (ale partycja efi fat32) - reszta nieistotna

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się jaśniej określić, chcę utworzyć Boot'owalny pendrive z Windows 10, żeby później móc zainstalować owy system na nowy, czysty dysk SSD NVMe. Do wykonania całej tej operacji, chcę wykorzystać program Rufus, teraz pytanie jak poustawiać te wszystkie opcje zawarte w programie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej Ci odpisał, powinno działać bez problemu. Jak masz wątpliwości - sposób drugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie mam wybrać schemat partycjonowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 sam wybierze na pdstwie bootowania instalatora - jeśli uefi tylko gpt, bo z mbr nie zabootuje w uefi, itd

 

jak napisałem do pena uefi rufus niepotrzebny - tylko do legacy (mbr) bo wtedy musi zapisać kody startowe na penie; uefi nie stosuje kodów startowych, startuje bezpośrednio z folderu na penie, więc wystarczy przekopiować foldery i pliki instalatora na pena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...