Skocz do zawartości
Lukaszosz

GOODRAM 3600mhz CL17 brakuje stabilności

Rekomendowane odpowiedzi

Zwrot badziewia i kup Cruciale.

U mnie z zen 3600 Hynixy CJR (HyperX) szły na podobnych timingach ale na 3600+ MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

a co ty porównujesz kontroler z zen2 do tego w zen+? :lol2:

jak mu 3466 zrobią w ogóle stabilnie przy rozluźnionych timingach to będzie super, prawdopodobnie ma cienki kontroler jak ja miałem w r5 2600, 3400mhz stabilnie u mnie to był max, w grach 3466 mogło chodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale u niego jest 3200z 3600 i to na timingach gównianych. Hynixy po prostu są kiepskie i nie warte uwagi. Jak ktoś chce tanio dobry ram to microny trzeba brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Udało mi się osiągnąć 3400 mhz przy 16-19-19-39-58. O dziwo ustawienie napięcia soc voltage na auto pomogło, co prawda teraz hula na 1.1 v, ale działą. Drugą rzeczą jest to, że próbowałem je wbić 3600mhz przy takich samych timingach, ale niestety się nie udało. Mam na obu dyskach ssd windowsy, wyskakuje menu i masz tam czas 30 sekund, na 3400mhz cl16 ten czas wynosi 25 sekund, więc te 5 sekund gdzieś ucieka...

 

Na 3600mhz o dziwo wyskoczyło mi 30 sekund, po czym dostałem bsoda, druga próba spowodowała wyskoczenie komunikatu, że nie mam Windowsa lub też uległ uszkodzeniu :D po chwili bsod... także tego... Nie wiem czy uda mi się wbić te 3600mhz, soc voltage jest na 1.1v a wyżej niebezpiecznie się może zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Udało mi się osiągnąć 3400 mhz przy 16-19-19-39-58. O dziwo ustawienie napięcia soc voltage na auto pomogło, co prawda teraz hula na 1.1 v, ale działą. Drugą rzeczą jest to, że próbowałem je wbić 3600mhz przy takich samych timingach, ale niestety się nie udało. Mam na obu dyskach ssd windowsy, wyskakuje menu i masz tam czas 30 sekund, na 3400mhz cl16 ten czas wynosi 25 sekund, więc te 5 sekund gdzieś ucieka...

 

Na 3600mhz o dziwo wyskoczyło mi 30 sekund, po czym dostałem bsoda, druga próba spowodowała wyskoczenie komunikatu, że nie mam Windowsa lub też uległ uszkodzeniu :D po chwili bsod... także tego... Nie wiem czy uda mi się wbić te 3600mhz, soc voltage jest na 1.1v a wyżej niebezpiecznie się może zrobić.

 

Wypróbuj te ustawienia dla 3333 MHz 1,42V i daj znać czy stabilne.

 

42683119d43dcd16.png

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dobrych wieści jest to, że wstał, aczkolwiek soc mam 1,1v, nie zmieniałem, wątpię aby wstał na 1,025v.

 

Opory są ustawione na 20 Ohm, nie wiem dlaczego pokazuje 120.

 

Edit1. Zszedłem z napięciem, narazie jest stabilnie, pochodził chwilę na memteście i jest git, przetestuję i dam znać. dzięki :)

post-230413-1580158804632_thumb.png

Edytowane przez Lukaszosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tRTP możesz dać na 12

tWR na 14

zwiększysz stabilność dla świętego spokoju przy małej utracie wydajności

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie na powyższych timingach co podesłałem działa, jak będzie niestabilnie wprowadzę zmiany, o których mówisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, niestety po dłuższych testach brakuje stabilności - co prawda komp się nie restartuje, ale podczas gier crashuje sterownik amd dotyczący graficznej - info ze dziennika zdarzeń. Amdkmdap stopped responding. Ustawię te czasy, o których mówisz i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzą na 3200 ale raczej słabą sztukę proca mam , jak by ktoś by sprawdził co jeszcze można ugrać.

http://imgur.com/oLjOLKS

Edytowane przez Kazz77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzą na 3200 ale raczej słabą sztukę proca mam , jak by ktoś by sprawdził co jeszcze można ugrać.

http://imgur.com/oLjOLKS

 

 

Sprawdź powyższe ustawienia dla 3333MHz, u mnie było stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem te goodramy. R5 3600. Na dzień dobry wskoczyły XMP jako CL18. CL16 po podbiciu napięcia do 1,4V niestabilne. 3400CL16 stabilne. Oddałem je w cholerę bo moje micron e-die crucial ballistix sport lt 3000 cl15 mają większą elastyczność OC niż to g*****. Dużo ludzi pisało że miało problemy ze stabilnością na XMP. Gucio, Gucio, Gucio to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem więcej szczęścia, moje 2x16GB śmigają na 3600 CL16 bez podnoszenia napięcia (1,35v), może to kwestia proca/płyty (R3600 / Asus Prime X470).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście , ze kwestia cpu - masz zen2, u ciebie to przy cl16 one 3733 powinny spokojnie robić a jak IF pozwoli to i 3800, na zen+ rzadko kiedy powyżej 3533 sie udaje, słabszy kontroler pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie b450 tomahawk max i ryzen 3600, sporo osób bez problemu leci na 16-18-18-38 3600mhz na standardowym napięciu, a u mnie wali podczas gier niebieski ekranik, próbowałem na 1.40V i nadal jest to samo, jakieś propozycje ?? Przy AXMP ogólnie na start dawało mi CL18, przy zejściu na standardowe CL17 działa stabilnie.

Edytowane przez HadenX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw gear down mode na enabled przy tych cl 16 i zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw gear down mode na enabled przy tych cl 16 i zobacz

Ciągle piszesz, że Zen ma słaby kontroler pamięci, a to nie jest tak do końca. Bardzo dużo zależy od konkretnych kości i to nawet nie od ich modelu, c-die, b-die, e-die… tylko od konkretnego egzemplarza.

Hyperx 2400mgz cl15 na c-die, poniżej Aida64 :)

ryzen-1600x-c-die.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle piszesz, że Zen ma słaby kontroler pamięci, a to nie jest tak do końca. Bardzo dużo zależy od konkretnych kości i to nawet nie od ich modelu, c-die, b-die, e-die… tylko od konkretnego egzemplarza.

bo ma słaby, pewnie ze jak sie trafi zen/zen+ z dobrym kontrolerem i dobrymi ramami to można podziałać ;)

patriotki przy r5 2600 stable mi 3266 robiły z zaciśnietymi timingami, cruciale 3466 , wszystko wyżej nie wstawało, te same cruciale obecnie na 3733 banglają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ma słaby, pewnie ze jak sie trafi zen/zen+ z dobrym kontrolerem i dobrymi ramami to można podziałać ;)

patriotki przy r5 2600 stable mi 3266 robiły z zaciśnietymi timingami, cruciale 3466 , wszystko wyżej nie wstawało, te same cruciale obecnie na 3733 banglają ;)

Porównując do I7-6700 gdzie trudno mi było na z170 przekroczyć 3200mhz na rożnych kościach ram, to zen nie ma słabego kontrolera, po prostu gorszy od zen2. Natomiast pomiędzy zen i zen+ nie widzę żadnej różnicy na tym samym komplecie ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście też w różnice IMC między zen/zen+ nie wierzę. Wychodził Zen1 to biosy były skopane. W 2017 pierwsze biosy miały 5 timingów do regulacji :Ehttps://imgur.com/a/3qFsY Zdjęcia mojego autorstwa.

 

Przy zen+ biosy były już ogarnięte, memki śmigały to i się przyjął jakiś mit o lepszym kontrolerze.

 

Aktualnie nie ma różnic w działaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"nigdy nie ma 2 okazji żeby zrobić dobre pierwsze wrażenie" A. Sapkowski

i niestety 1 wrażenie pozostało

ostatnia duża rewolucją w kwestii pamięci u intela był Skylake vel Haswell-E

gdzie oficjalne wsparcie pamięci w Haswell-E DDR4 1600/1866/2133 ciekawe jak na LGA 2011 v3 sprawują się pamięci 3000 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie działa stabilnie na 3333Mhz.Od razu uruchomiło się a profilu xmp1.Na xmp2 czyli 3600 nawet się nie uruchomiło.Męczyłem się z ustawieniem szybszych prędkości ale zabrakło mi cierpliwości.Wybrałem z listy profil o timingach 16-18-18-36 i jest ok.Zdarza się,że po paru godzinach wywala mnie do pulpitu,ale z niższymi częstotliwościami dzieje się tak samo.Nie wiem czym to jest spowodowane.

 

Ryzen 5 2400g

MSI b450m pro-vdh max

ram wiadomo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...