Skocz do zawartości
koneser

Noiseblocker B12-PS Łopatki wpadają w rezonans-irytujący dzwięk

Rekomendowane odpowiedzi

To ma po prostu zminimalizować wibracje z obudowy na blat, a nie z wentylatorów/pompy na obudowę. Mało tego dałeś tak czy inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na blacie wibracji już nie ma, chociaż cała obudowa drży. Problem z rezonansem wentylatorów nadal jest więc raczej nie zniknie przez dodanie grubszej pianki. No nic raczej już nic więcej nie zrobię, próbowałem wszystkiego. Za jakiś czas będę zmieniał chłodnicę na hwlabs to może zniknie ten problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wina wentyli czy chłodnic

Obudowa z blachy jak pucha na browar lub rybna

Tyle w temacie chłodnice nic nie zmienią

Miałem różne chłodnice hw labs alphacoola ek itp

Niestety ale tak są budy wykonane dzisiaj seryjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko ludzie używają eloopów w przeróżnych obudowach, lepszych gorszych i nic takiego nie ma...

 

Jak miałem SW3 i kręciły się na 2200 RPM to nie było żadnego rezonansu, a tu przy około 700 RPM się zaczyna.

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś już wcześniej jak wentylatory sprawdzałeś pojedynczo cisza

Cyrki jak w budzie zamontujesz

Tak samo pompa rezonans przenosi

Chłodnica to nie tłumik drgań

Inna nic nie zmieni

Chyba że masz jakąś felerną chłodnicę gdzie jest wada fabryczna i coś luźnego aczkolwiek nigdy się z tym nie spotkałem

Jak miałem corsaira 750d i upchnąłem na topie chłodnice 420 280 na front i zapakowałęm na to noctua industrial plus jeden na wyciąg z tyłu obudowy to myślałem że się rozpadnie

W blackice te wentylatory były ciche, pod warunkiem że nie dałem ich na full no ale 8 wentylatorów 140 na 2000 rpm nigdy nie będą ciche, ale żadnych wibracji nie było tylko szum pompowanego powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa to Enthoo Pro M od phanteksa, zła nie jest, ale blachy ma dosyć cienkie...

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpisujesz na pytanie odnośnie drgań ... Obudowa konstrukcyjnie jest słaba wcześniej miałeś SW3 po co zmieniales ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SW3 są nieco głośniejsze i mniej wydajne niż eloopy (oczywiście jak nie wpadają w rezonans...)

 

Popatrzę jeszcze co z tą obudową może coś luzno jest, jak nie to będę się rozglądał za inną...

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymontuj chłodnicę z budy, załóż wentylatory. Jak nie będzie wibrować, to winna jest obudowa. Innego sposobu już nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde wentylatory mają wibracje i obudowa też będzie je dostawać. Wszystko zależy jak silne są te wibracje. Jednak najważniejsze jest to, jaka jest ich charakterystyka. Miałem kiedyś NB black coś tam chyba się to zwało. Przy niskich i średnich rpm dźwięk jak jakiś rozklekotany diesel. Niby miałem coolteka w2, który przez cienki frame był na nie bardzo wrażliwy. Panele były jednak z grubawego alu.

 

Najlepsze rozwiązanie to gumowe rogi takie jak w Fractalu Venturi i jak nie będzie dotykać ramka frame obudowy czy chłodnicy (nie przykręcać mocno), to wibracji nie będzie. Tzn. będą, bo tego nigdy do 0 się nie wyeliminuje, ale to będzie z 10% tego co normalnie. Rogi są całe gumowe, więc też po śrubie nie będzie to przechodzić.

 

Na gumowych kołkach do chłodnicy wentylatorów nie zamontujesz.

 

No a co do tej wydajności wentylatorów na chłodnice... Nie popadaj w paranoję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wymontowanej chłodnicy cisza- winna jest obudowa, poszukam gdzieś luzów ale nie sądze że coś znajde. Będę się rozglądał za nową , myślałem o Phanteks P600S, phanteks 719 raczej odpada- zbyt duża...

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujesz się czy w Phanteks P600S jest lepiej pod względem grubości blach? Dobre opinie zbiera i podoba mi się wizualnie.

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz obudowę solidną, to musisz sobie zrobić sam, albo komuś zlecić, ale to koszt z 2-3k.

 

P600S grubość blach ma taką sobie. Ogólnie nie wiem czy miałem pecha czy standard, ale wykonanie tej, która miałem w rękach było beznadziejne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuję jakiś cudów, poprostu żeby te wentylatory nie wpadały w rezonans, w następnym tygodniu będzie u mnie P600S, zobaczymy czy sobie poradzi :E

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest Ci coś pewnego polecić ze sklepowych półek.

Budy teraz tak robią.

A żeby nie rezonowała, to musi być porządna blacha/alu. Ciężka konstrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że pompa LC niesie wibracje w korpo budkach z blachy na konserwy rybne to norma

ale Eloop jak pisałeś poza budą normalnie pracują więc ... wyłącz całkowicie wentylatory w budzie i napisz czy wibracje dalej są czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wibracje cały czas są przy wszystkich wentylatorach na 0 RPM, pompa na 49%.

 

Przy pompie na minimum czyli 800rpm wibracji nie ma, ale rezonans wentylatorów nadal wystepuje

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pompkę przymocowaną do chłodnicy to czego się spodziewasz? Zresztą nawet przy tych 800 rpm będzie, ale może po prostu nie słyszysz tego aż tak. Przy D5 EK pamiętam, że złotym środkiem było 1530 rpm bodajże u mnie. Tutaj rezonans był najmniejszy. 50 rpm niżej czy wyżej i było gorzej. Kwestia wstrzelenia się z RPM gdzie ten rezonans jest najmniejszy, ale pompa ma dobrą wydajność.

 

Trzeba zrobić customowe mocowanie w celu wytłumienia tych wibracji. No i wtedy odpada mocowanie do chłodnicy. Pytanie co jest priorytetem, wygląd czy cisza.

 

Używając takiego magicoola dcp450 pompka sobie stała na miękkiej gąbce/piance jednocześnie podwieszona na węży z górnej chłodnicy. Nie była zamontowana na sztywno. Wibracji z pompy na budę "zero". Dla mojego wyczulonego ucha pompy jakby w ogóle nie było, a latała na 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten p600s ma chyba możliwość montażu na ścianie obudowy.

Wiele osób montuje rezerwuar do chłodnicy i jakoś na nic się nie skarżą, Lipton w jednym kompie używał tego samego reza co ja zamontowanego do chłodnicy w obudowie p600s i o niczym nie wspomniał.

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież montując do obudowy na sztywno dalej otrzymujesz to samo.

 

Bo jedna osoba nie jest tak wyczulona na to, a inna tak.

 

To tak samo jak z cewkami na kartach graficznych. Jeden mówi, że słyszy, a inny, że nie, trzeci, że trochę, a czwarty, że mu mało głowy nie urwie. Fakt jest jednak taki, że każda jedna karta gra cewkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem wiele osób na forum ma LC, w którym trzyma eloopy na 500-700RPM pod obciążeniem, myślisz że nie skarżą sie na nic, bo są wyczuleni na dzwięk rezonansu? Bo mi się wydaje że takiego problemu po prostu nie mają, bo na to nie da się być wyczulonym, zwłaszcza jak się siedzi o 2 w nocy gdzie dookoła jest głucha cisza...

 

Co do piszczenia kart, różnie to jest. Ja miałem pascala, który do 144fps był niesłyszalny. W przypadku turingów każda moja karta piszczała.

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam stado Eloop 120mm PWM w zakresie 750-800rpm w swoim LC i nic,wibracji zero...przy 1200rpm dalej spokój i bez wibracji,

ale tacki custom z alu 1070 na jakich to jest u mnie montowane to 4mm grubości tafle a nie gazeta.

 

Mało te 4mm...ok,10 mm grubości tacki w postumencie do Alienware Area 51...nic nie wibruje,cisza.

Sam postument waży 2 razy tyle co papierowe budki z blachy obłożone taflami szkła.

Można tanio albo dobrze,nigdy nie ma tanio i dobrze.

 

 

 

 

 

20191119_093649zfkx7.jpg

 

20191119_0941178pklh.jpg

 

20191104_110107h4jgb.jpg

 

20200119_11132365kpw.jpg

 

20200119_111302ktkcm.jpg

 

20200119_095525t0jls.jpg

 

 

 

 

Seryjne budy olałem dawno temu,zawsze te same problemy z nimi,skopane od ergonomicznej strony projekty,

idiotyzmy czystej wody w konstrukcji technicznej i podłe materiały.

Korpo ma zasadę wyprodukuj tanio sprzedaj drogo to czego się spodziewać.

 

 

Możesz dalej budy zmieniać,ideału nie znajdziesz,wszystko chłam...nawet te dedykowane do LC big tower jak Corsair Obsidian 1000D.

Stoi to u mnie robię w tym stację renderującą z LC pod Sony Vegas PRO itp soft.

Badziew taki że ręce opadają,mobotray gazeta,ugina się pół centymetra jak palcem dociśniesz środek tacki.

Stal,cienkie blachy,osłabione perforowaniem ...jak to od pomp ma nie przenosić wibracji?

 

Durszlak obok mobo,gumowe paskudne przepusty,luzy konstrukcji,błędy projektu pozycjonowania/mocowania chłodnic,

HWLabs Nemesis kolidują i nie dają się zamontować na ori front tacce 8x120mm bo kretyni nie zrobili zapasu na ponad rozmiarowej szerokości chłodnice

jakby nie wiedzieli że takie są na rynku.

 

 

 

 

20200120_04083830jsx.jpg

 

20200120_040812ggjlt.jpg

 

 

 

 

 

Mało kto ma możliwość z tym skończyć,zrobić full custom solidną budę na CNC z alu i mieć wywalone na wibracje i kompromisy.

Lata męczyłem się z korpo badziewiem,poprawiałem po śmitłakach inżynierkach z korpo konstrukcje takie jak Silverstone Temjin TJ07

czy Lian Li TYR budy albo Cooler Master.

 

Skończyło się.

W taki sposób...bez wibracji bez stali na konserwy rybne bez kompromisów.

 

 

 

 

00238negm.jpg

 

20190514_1338055rjpp.jpg

 

20190514_1135591zkv9.jpg

 

20190427_164731bfj1c.jpg

 

 

 

 

 

 

Krótko.

Zmień budę na lepszą,potem jeszcze lepszą...albo daj sobie spokój bo za dużo to kosztuje i szkoda Twoich nerwów i kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ELDER, jak dla mnie ta obudowa może się trząść jak szalona, byle bym przy 750rpm słyszał szum wentylatarów i piszczenie karty, a nie rezonans :hmm:

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ELDER, jak dla mnie ta obudowa może się trząść jak szalona, byle bym przy 750rpm słyszał szum wentylatarów i piszczenie karty, a nie rezonans :hmm:

 

Sorry. Chcesz pogodzić wodę i ogień 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • U mnie ten błąd wyskakiwał jak właśnie przekręciłem gpu, albo miałem za niskie napięcie dla danych taktów. Prawidłowo ustawione gpu I robiłem sesje godzinami. Ich poprawka nic nie zmieniła w moim przypadku setki godzin w to grałem od premiery.
    • potanieć znaczy się że jak coś nowego wejdzie?
    • Google Gemini odpowiada tak na Twoje pytanie:   Regulamin użytkowania LG TV OLED 42 Artykuł 1: Cel Niniejszy regulamin ma na celu zapewnienie optymalnego doświadczenia graczy korzystających z telewizora LG TV OLED 42. Celem jest dbanie o wyjątkową jakość obrazu i wydajność tego urządzenia, aby w pełni wykorzystać jego potencjał. Artykuł 2: Definicje Ambitne gry AAA: Gry o wysokiej jakości grafiki i wymagające dużej mocy obliczeniowej, znane z zaawansowanej rozgrywki i wciągających światów. Najwyższe ustawienia: Maksymalne ustawienia graficzne dostępne w grze, zapewniające najlepszą jakość obrazu i szczegółów. Artykuł 3: Zasady użytkowania Na telewizorze LG TV OLED 42 można grać wyłącznie w ambitne gry AAA. Podczas grania w gry należy zawsze stosować najwyższe ustawienia graficzne. Nie należy używać telewizora do grania w gry o niskiej jakości graficznej lub prostej rozgrywce. Nie należy używać telewizora do grania w gry przez dłuższy czas bez przerwy. Zaleca się robienie krótkich przerw co 30-60 minut. Należy dbać o odpowiednią temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu, w którym znajduje się telewizor. Należy regularnie czyścić ekran telewizora miękką, suchą szmatką. Nie należy używać żadnych chemikaliów ani rozpuszczalników do czyszczenia ekranu telewizora. Należy postępować zgodnie z instrukcją obsługi telewizora LG TV OLED 42. Artykuł 4: Sankcje W przypadku naruszenia niniejszego regulaminu użytkownik może utracić gwarancję na telewizor LG TV OLED 42. Artykuł 5: Wejście w życie Niniejszy regulamin wchodzi w życie z dniem opublikowania. Uwaga: Niniejszy regulamin jest jedynie sugestią i nie stanowi prawnie wiążącego dokumentu. Należy zapoznać się z instrukcją obsługi telewizora LG TV OLED 42, aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące jego użytkowania.
    • No to ci zostaje 7900XT ale zaraz nawet u nas powinno trochę potanieć więc jak się nie pali to bym poczekał. Natomiast jak możesz dołożyć to mimo wszystko bym rozważał 4070Ti super. 
    • Ale jak wyłączysz to w idle seasonic kręci okolice 450rpm a nie 700 jak supremo czy vero a jak ktoś jest wyczulony a reszta wentylatorów w PC kręci się w idle na 300-400rpm lub wcale to będzie to słyszał  ogónie supremo czy nawet vero to przyzwoite i dobrze wycenione zasilacze nie wliczając problemów z zasilaniem dysków w przypadku vero  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...