Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Tak samo mogę zarazić kogoś innego innymi chorobami, które go wykończą w ten lub inny sposób. Co z tego wynika? Zupełni nic. Grypa lub zapalenie płuc wpędzają do grobu masę osób z przewlekłymi chorobami i osoby starszy, ale jakoś nie widziałem, byś w ich przypadku mówił o robieniu zapasów i wyskakiwał z moralizatorską gadką o egoizmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Tak samo mogę zarazić kogoś innego innymi chorobami, które go wykończą w ten lub inny sposób. Co z tego wynika? Zupełni nic. Grypa lub zapalenie płuc wpędzają do grobu masę osób z przewlekłymi chorobami i osoby starszy, ale jakoś nie widziałem, byś w ich przypadku mówił o robieniu zapasów i wyskakiwał z moralizatorską gadką o egoizmie.

 

:D ...a widziałeś przez te 30 lat, kiedy żyjesz, żeby tak świat reagował na jakiegokolwiek wirusa? Czytałeś ostatnio gazety, przeglądałeś Internet, wiadomości itp.? O czym Ty człowieku mówisz, co chcesz mi udowodnić? Nie widzisz skali problemu? Może to spisek globalny i wszystkie korporacje, potęgi gospodarcze dla jaj podejmują drastyczne kroki, przez którą tracą kasę? Gospodarka światowa dostaje po dupie, giełdy zaliczają spadki, firmy rezygnują z targów. Rządy wyprowadzają wojsko, izolują miasta. Dlatego też mam czelność interesować się tym problemem bardziej niż sezonową grypą. Tutaj przy tym wirusie są codziennie nowe dane, które zmieniają ogólny pogląd na mechanizm działania tego wirusa. Tak naprawdę mało o nim wiadomo, jakbyś nie zauważył coraz gorzej go powstrzymać. Co nie zmienia faktu, że masz egoistyczne i zlewcze podejście do sprawy. A jak Cię ta sprawa nie interesuje, to w jakim celu się tutaj udzielasz?

 

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty żyjesz od wczoraj, że nie pamiętasz ptasiej czy świńskiej grypy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo mogę zarazić kogoś innego innymi chorobami, które go wykończą w ten lub inny sposób. Co z tego wynika? Zupełni nic. Grypa lub zapalenie płuc wpędzają do grobu masę osób z przewlekłymi chorobami i osoby starszy, ale jakoś nie widziałem, byś w ich przypadku mówił o robieniu zapasów i wyskakiwał z moralizatorską gadką o egoizmie.

 

Każdy kolejny zarażony zwiększa ryzyko mutacji wirusa, tak jak masowo występująca (i mutująca do roku) grypa. Do tego dochodzi możliwość znalezienia kolejnych wektorów, ptaków, zwierząt domowych itp. i tą metodą będziemy mieli więcej cyklicznych chorób sezonowych bo zapadnięcie na grypę nie wyklucza covida2019 i innych. A gadka o egoizmie rzeczywiście nie na miejscu, powinna być o zwykłej głupocie :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

' date='25 Luty 2020 - 15:14' timestamp='1582640093' post='15807131']

A ty żyjesz od wczoraj, że nie pamiętasz ptasiej czy świńskiej grypy?

 

Oczywiście, że pamiętam. Mimo wszystko nie było takiego zaangażowania światowego, jak teraz... Odzwierciedlenia w gospodarce światowej. Jedyne co było, to walka i przekonywanie, które Państwa mają wykupić szczepionki. Wtedy chyba Kopacz podejmowała decyzję, że rząd polski nie wykupi szczepionek. Nie było takiej sytuacji globalnej, jak jest teraz przy Koronawirusie. A w latach 70 i wcześniej nie pamiętam, bo przeskakiwałem z chmurki na chmurkę. A z tego, co rodzice mówią, to takiego gó... jak jest teraz, to również nie pamiętają.

 

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było, bo ptasia nie przenosiła się z człowieka na człowieka ale lekka panika była jak się u nas zarażone ptaki pojawiły.

Przy świńskiej była ogłoszona pandemia. Zarażonych było około 11-21% światowej populacji. Zmarło 150-575 tyś.

 

Covid ma szansę przebić ale jak na razie w Europie więcej paniki medialnej niż realnego zagrożenia.

 

Hiszpanka objęła około 1/3 populacji, zmarło około 50 milionów ale to inne czasy (zarówno stan medycyny jak i skutki wojny).

Edytowane przez Bono[UG]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

 

 

:D ...a widziałeś przez te 30 lat, kiedy żyjesz, żeby tak świat reagował na jakiegokolwiek wirusa? Czytałeś ostatnio gazety, przeglądałeś Internet, wiadomości itp.? O czym Ty człowieku mówisz, co chcesz mi udowodnić? Nie widzisz skali problemu? Może to spisek globalny i wszystkie korporacje, potęgi gospodarcze dla jaj podejmują drastyczne kroki, przez którą tracą kasę? Gospodarka światowa dostaje po dupie, giełdy zaliczają spadki, firmy rezygnują z targów. Rządy wyprowadzają wojsko, izolują miasta. Dlatego też mam czelność interesować się tym problemem bardziej niż sezonową grypą. Tutaj przy tym wirusie są codziennie nowe dane, które zmieniają ogólny pogląd na mechanizm działania tego wirusa. Tak naprawdę mało o nim wiadomo, jakbyś nie zauważył coraz gorzej go powstrzymać. Co nie zmienia faktu, że masz egoistyczne i zlewcze podejście do sprawy. A jak Cię ta sprawa nie interesuje, to w jakim celu się tutaj udzielasz?

 

Z poważaniem

 

Ja Ci nic nie chcę udowodnić, nie wiem skąd w ogóle ta myśl, bym miał na to chęć. Ty już masz wyrobiony pogląd na sytuację. Mojego poglądu nie znasz, bo go nie wyraziłem. Zadałem pytanie, otrzymałem odpowiedź, później Ty zacząłeś swój ciąg uwag. Oceniłeś mnie jako egoistę po dwóch postach, pytając jeszcze o to, po co się tu udzielam, tak jakbyś miał coś w tej kwestii do gadania. A nie masz nic. Myślę po prostu, że za bardzo się nakręcasz, przez co część Twoich wypowiedzi wygląda wręcz karykaturalnie, a te ostatnie wręcz agresywnie. Jest tu znacznie więcej osób wypowiadających się o wirusie w sposób bardzo wyważony, które uważają go za ogromne zagrożenie. I ja się z nimi zgadzam. Po części więc też z Tobą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

 

 

Oczywiście, że pamiętam. Mimo wszystko nie było takiego zaangażowania światowego, jak teraz... Odzwierciedlenia w gospodarce światowej. Jedyne co było, to walka i przekonywanie, które Państwa mają wykupić szczepionki. Wtedy chyba Kopacz podejmowała decyzję, że rząd polski nie wykupi szczepionek. Nie było takiej sytuacji globalnej, jak jest teraz przy Koronawirusie. A w latach 70 i wcześniej nie pamiętam, bo przeskakiwałem z chmurki na chmurkę. A z tego, co rodzice mówią, to takiego gó... jak jest teraz, to również nie pamiętają.

 

Z poważaniem

 

Świńską grypę sam przeszedłem, to było chyba najcięższe zachorowanie w moim życiu. Przeleżałem ją razem z drugim zarażonym w akademiku, wtedy panikę siano celowo to fakt, okazało się także jak działa polskie państwo z dykty Kopacz chciała kupić szczepionki ale ze wszystkim się spóźniono, potem wydzwaniała do Czech i Słowacji błagając o szczepionki ale nikt nie chciał dać bo im też brakowało, więc wybrano wersję że polski rząd nie panikuje i okazało się że mieliśmy szczęście, tym razem tak może nie być (zresztą powodzie dowiodły tego wcześniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Ja Ci nic nie chcę udowodnić, nie wiem skąd w ogóle ta myśl, bym miał na to chęć. Ty już masz wyrobiony pogląd na sytuację. Mojego poglądu nie znasz, bo go nie wyraziłem. Zadałem pytanie, otrzymałem odpowiedź, później Ty zacząłeś swój ciąg uwag. Oceniłeś mnie jako egoistę po dwóch postach, pytając jeszcze o to, po co się tu udzielam, tak jakbyś miał coś w tej kwestii do gadania. A nie masz nic. Myślę po prostu, że za bardzo się nakręcasz, przez co część Twoich wypowiedzi wygląda wręcz karykaturalnie, a te ostatnie wręcz agresywnie. Jest tu znacznie więcej osób wypowiadających się o wirusie w sposób bardzo wyważony, które uważają go za ogromne zagrożenie. I ja się z nimi zgadzam. Po części więc też z Tobą...

 

Moje posty agresywne? Zaczynasz robić grunt, żeby skorzystać ze swoich uprawnień na Forum? :) To że mam odmienne zdanie, nie oznacza, że jestem agresywny :) Masz prawo mnie oceniać po moich wypowiedziach, wyciągać z nich wnioski. Zauważ, że ja mam takie samo prawo :) Tak naprawdę niewiele potrzeba, żeby ocenić człowieka. Akurat Ciebie po Twojej wypowiedzi dało się od razu zaszufladkować, ba nawet po Twojej stopce. Wiele rzeczy o człowieku można wyczytać z jego poczynań, sposobu wypowiedzi itp. Nie zauważyłem, że się nakręcam, ale pewnie znasz mnie lepiej, niż ja siebie. Póki co na Forum dzielę się informacjami, które są ogólnie dostępne i przekazuję, że warto zrobić zapasy podstawowych środków do życia. Niektórych to na tym Forum boli bardziej, niż moje "Witam uprzejmie" i "Z poważaniem".

 

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świńską grypę sam przeszedłem, to było chyba najcięższe zachorowanie w moim życiu. Przeleżałem ją razem z drugim zarażonym w akademiku, wtedy panikę siano celowo to fakt, okazało się także jak działa polskie państwo z dykty Kopacz chciała kupić szczepionki ale ze wszystkim się spóźniono, potem wydzwaniała do Czech i Słowacji błagając o szczepionki ale nikt nie chciał dać bo im też brakowało, więc wybrano wersję że polski rząd nie panikuje i okazało się że mieliśmy szczęście, tym razem tak może nie być (zresztą powodzie dowiodły tego wcześniej).

Co do tych szczepionek to przeczytaj sobie informacje ile kupili wtedy Niemcy, ile się osób zaszczepiło i ile kosztowała utylizacja 95% zakupionych szczepionek. Tamta epidemia ogłoszona tez przez who była czystym lobbingiem firm farmaceutycznych. Nie ma możliwości zaszczepienia w żadnym kraju na świecie większości populacji, nie mówiąc o całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świńską grypę sam przeszedłem, to było chyba najcięższe zachorowanie w moim życiu. Przeleżałem ją razem z drugim zarażonym w akademiku, wtedy panikę siano celowo to fakt, okazało się także jak działa polskie państwo z dykty Kopacz chciała kupić szczepionki ale ze wszystkim się spóźniono, potem wydzwaniała do Czech i Słowacji błagając o szczepionki ale nikt nie chciał dać bo im też brakowało, więc wybrano wersję że polski rząd nie panikuje i okazało się że mieliśmy szczęście, tym razem tak może nie być (zresztą powodzie dowiodły tego wcześniej).

A na po co nam szczepionki, najważniejsza jest 13 i 14 emerytura. Żeby seniorzy żyli godnie.

A tak na poważnie, to oczywiście, że możemy liczyć tylko na szczęście. Już teraz szpitale są przepełnione, brakuje personelu, zwłaszcza mniej wykwalifikowanego - salowych i pielęgniarek. Mam trochę znajomych i rodziny pracujących w służbie zdrowia. Poznańskie szpitale to masakra, na lutyckiej są np dwie salowe na zmianę i nie dają rady zrobić wszystkiego co trzeba, sam szpital tonie w długach i zatrudnili specjalistę od oddłużania, ale nie daje to odpowiednich efektów. W innych szpitalach, a zwłaszcza w starym wojskowym również są braki kadrowe, miejsc na ortopedii brakuje wszędzie. Szczepionki póki co nie ma, a jeśli już teraz brakuje kadry i miejsc w szpitalach, to w przypadku epidemii mielibyśmy do czynienia z prawdziwym kataklizmem. Szczęście albo maseczki z allegro i niewychodzenie z domu, na służbę zdrowia nie ma co liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych szczepionek to przeczytaj sobie informacje ile kupili wtedy Niemcy, ile się osób zaszczepiło i ile kosztowała utylizacja 95% zakupionych szczepionek. Tamta epidemia ogłoszona tez przez who była czystym lobbingiem firm farmaceutycznych. Nie ma możliwości zaszczepienia w żadnym kraju na świecie większości populacji, nie mówiąc o całości.

 

Tak wiem że to była ściema, jestem tego świadom. W moim poście pisałem raczej o tym że w Polsce nie ma żadnej polityki ani przygotowania na wypadek jakiejś większej katastrofy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Moje posty agresywne? Zaczynasz robić grunt, żeby skorzystać ze swoich uprawnień na Forum? :) To że mam odmienne zdanie, nie oznacza, że jestem agresywny :) Masz prawo mnie oceniać po moich wypowiedziach, wyciągać z nich wnioski. Zauważ, że ja mam takie samo prawo :) Tak naprawdę niewiele potrzeba, żeby ocenić człowieka. Akurat Ciebie po Twojej wypowiedzi dało się od razu zaszufladkować, ba nawet po Twojej stopce. Wiele rzeczy o człowieku można wyczytać z jego poczynań, sposobu wypowiedzi itp. Nie zauważyłem, że się nakręcam, ale pewnie znasz mnie lepiej, niż ja siebie. Póki co na Forum dzielę się informacjami, które są ogólnie dostępne i przekazuję, że warto zrobić zapasy podstawowych środków do życia. Niektórych to na tym Forum boli bardziej, niż moje "Witam uprzejmie" i "Z poważaniem".

 

Z poważaniem

 

Pytasz, bo chcesz robić za męczennika, czy Ci się śmieszek włączył? To że masz odmienne zdanie nie oznacza, że jesteś agresywny. To jak wyrażasz to odmienne zdanie, może oznaczać. Szufladkujesz ludzi po stopce :E Tego jeszcze nie grali. Piszesz, że wiele rzeczy można wyczytać z poczytań danej osoby, a potem masz problem, że ja zauważam, że się nakręcasz, dodając te trochę płaczliwe "pewnie znasz mnie lepiej, niż ja siebie". Idąc tym tokiem rozumowania, jeśli Ty mnie szufladkujesz, to "pewnie znasz mnie lepiej, niż ja siebie". Takie słabe zabiegi erystyczne na mnie nie działają.

A co do Witam uprzejmie i Z poważaniem, część może nie wierzyć w ani to pierwsze, ani w to drugie. Sam też pamiętam Twoje posty, gdzie oba wyrażenia były dłuższe niż kluczowa część wypowiedzi. :E Z mojej strony EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Sam też pamiętam Twoje posty, gdzie oba wyrażenia były dłuższe niż kluczowa część wypowiedzi. :E Z mojej strony EOT.

 

Rzeczywiście! :D Myślę, że moja znikoma kluczowa część wypowiedzi wnosi więcej niż Twoje ostatnie wypowiedzi, które nie mają nic wspólnego z Koronawirusem i gwarantuje, że nawet moje "Witam uprzejmie" i "Z poważaniem" na pewno zajmuje mniej przestrzeni niż Twoja jebitna stopka w każdej Twojej wypowiedzi :D

 

Jak chcesz EOT, to EOT, mówisz i masz, w razie co wiesz, gdzie mnie szukać - masz PW.

 

Co do moich już legendarnych zwrotów (czekam jeszcze, aż ktoś doktorat z tego będzie robił (sic!)), to zakończmy to raz na zawsze. Może być tak wiele interpretacji tych zwrotów, ilu z Was Użytkowników przeczyta mój post, ale tylko jedna jest właściwa - autora. Skoro mówiłem już n razy, że nie ma w tym żadnych podtekstów, to na siłę nie dorabiajcie do tego swojej fikcyjnej wersji. Jak chcecie się w tym doszukiwać czegoś więcej niż zwykłe miłe przywitanie i szacunek, to już Wasza sprawa, nie mam na to większego wpływu.

 

Widzisz, czepiasz się mojej drzazgi w oku, a sam nie dostrzegasz tej belki, która Ci wystaje z Twojego. Łopatoligicznie - ja mam w każdym poście "Witam uprzejmie", "Z poważaniem", Ty masz w każdej stopce swoje pomiary łącza. Każdy ma jakiś fetysz ;):D

 

Do następnego miłego... :)

 

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, widać że spirala dalej się nakręca. Mamy już pierwszego bohatera gotowego walczyć o los zakażonych!

 

A tu taki myk, kurde:

Wygląda na to, że szczepionka potencjalnie działająca na wirusa jest gotowa do testów na ludziach.

Firma, która to zrobiła nazywa się Moderna.

Plany: testy do kwietnia, szczepionka gotowa w lipcu/sierpniu. Oczywiście, to plany zakładające, że wszystko pójdzie po dobrej myśli.

Źródło informacji: Google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Europa na dzisiaj:

 

Włochy +58, wczoraj 229

Chorwacja +1, wczoraj 0

Hiszpania +2, wczoraj 3

Szwajcaria +1, wczoraj 0

Austria +2, wczoraj 0

 

Słabo to wygląda również w Iranie, 95 zarażonych 15 już umarło, ponad 15%. Wiceminister Zdrowia Iranu już był zakażony na konferencji.

 

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie czerwony kolor?

 

Jest też "doniesienie" o chińskim badaczu, który (również) twierdzi, że znalazł szczepionkę. Źródła to jednak poziom Daily Fail, więc można sobie to khem khem na razie.

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

A gdzie czerwony kolor?

 

...to Ty wcześniej zarzucałeś mi trolowanie?

 

Jak nie masz nic ciekawego w temacie o Koronawirusie, to daruj sobie te prywatne zaczepki, a jak masz coś prywatnego to PW. Chyba że w taki sposób szukasz poklasku i nabijasz sobie sztucznie licznik postów. To współczuję.

 

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co napisałem coś (chyba) interesującego: pojawia się szansa na szczepionkę.

 

Przyznam że ten post rozpoczęty "Witam uprzejmie" i zakończony "Z poważaniem" mnie rozbawił.

 

"Współczuję z poważaniem" mnie rozłożyło!:rotfl:

 

Zią, a ty nie nabijasz sobie jakiegoś licznika powitań, czy cooo? :rotfl:

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeżeli chodzi o szczepionkę to Chiny mogą być pierwsze, bo pewnie nie będą mieli oporów z eksperymentami na ludziach, pewnie nawet bez wiedzy (nie mówiąc o zgodach) samych zainteresowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że lepiej umrzeć w pierwszej fali niż przeżyć i ogląć upadek cywilizacji walcząc o żywność, wodę i opał

 

Tyś chyba w fallout nigdy nie grał szczerbaty.gif

Tymczasem będziesz miał grę z super realistycznym VR za frytkę, bez super drogiej 2080ti w sli i na dodatek - wszystkie DLC w pakiecie :D

 

always look on the bright side of life :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo o europie, a tymczasem w korei płd już podobno ponad 700 zarażonych, zmarło chyba? 7 - ale najciekawsze - ognisko zarażenia w jakimś 2,5 mil mieście, w lokalnej społeczności chrześcijan - prezydent wyznaczył podobno 600 policjantów do wyśledzenia kontaktów tej społeczności; dla nas też ważne, a to dlatego, że od grudnia w tej społeczności i mieście 2 międzynarodowe zloty chrześcijan, w tym wielu z europy - najpierw jakaś rocznica tego kościoła, to w końcu zeszłego roku, a teraz niedawno pogrzeb dostojnika tego kościoła - uroczystości skończyły się dopiero 2 lutego; najprawdopodobniej kosciół protestancki (np ewangelicy albo baptyści, itp), ale albo nie podano, albo nie chwyciłem; informacje z radia australijskiego, z wczoraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Korei prawie 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzenie wirusa w Wejherowie i przewieźli go do Gdańska no super :E ja chyba zacznę się zbroić na zapas :P

Edytowane przez Bassfreak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano mówili, że wszystkich podejrzanych o tego wirusa jest w całym kraju 20 osób.

 

Tymczasem we Włoszech jest już ok 300 osób zarażonych i 11 ofiar śmiertelnych. Około południa było 7.

 

Obym się mylił, ale ja mam wrażenie, że ta epidemia dopiero sie rozkręca.

 

 

Co do grypy to od października 2019 r. do teraz zmarło na nią w Polsce 28 osób. W tym po raz pierwszy od wielu lat dziecko.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To jest 120mm wentylator Dla pewności zmierz jeden bok i napisz. Jeżeli jest to jak pisałem 120mm to masz wybór, tylko napisz jakie jest napięcie na obecnym wentylatorze, gdy zasilacz jest w idle - wystarczy go uruchomić na stole z zwartymi zielonym i obojętnie jakimś czarnym. Ta zworka uruchomi zasilanie.
    • kupujesz najtańszy Arctic Cooling F12 bez PWM, rozcinasz wtyczkę, lutujesz i gotowe.
    • No i już widać że kompletnie nie zrozumiałeś co napisałem. Napisałem, że te wykresy zostały później skorygowane. Oba które przytoczyłeś są i były niekompletne i niedokładne już w dniu ich publikacji. Pierwszy wykres w zasadzie jest drugim wykresem ale ze zmienionym liczeniem dokładności i wywaloną częścią danych, które ktoś uznał za mało szczegółowe (bo w zasadzie nie pasowały do wyliczeń by osiągnąć 95% dokładność w ujęciu statystyczno-metrologicznym modelu, nie myl tego z dokładnością danych bo to nie to samo).   Jak chcesz patrzeć w szerszej perspektywie to zainteresuj się czym było MWP (średniowieczny okres cieplny) i co było jego przyczyną. Trwał od około 1000 do 1300 roku. Napisałem, zestaw to sobie z danymi aktywności wulkanicznej (podpowiedź - była znacznie niższa niż wcześniej) oraz z promieniowaniem słonecznym, które było wyższe. Natomiast do małej epoki lodowcowej która zaczęła się około 1600 roku a skończyła około 1900 roku spowodował bardzo duży wzrost aktywności wulkanicznej w konsekwencji zmniejszone promieniowanie słoneczne. Co ciekawe nie zawsze duża aktywność wulkaniczna działa globalnie czego dowodzi wybuch Pektu-San (góra Paektu) w okolicy 946 roku którego erupcja była większa niż inne powodujące zmiany globalne, a jednak wpłynęła tylko lokalnie na Półwyspie Koreańskim.  Co na to wpłynęło? Mógł to być choćby korzystny w tej sytuacji układ prądów powietrza w okresie erupcji. To co piszesz ogólnie świadczy o tym, że nie ogarniasz jak to wszystko jest połączone i jak zmiana kilku elementów może wpłynąć na pozostałe. Stąd właśnie teksty typu:     Gdzie widać jak na dłoni, że nie ogarniasz dlaczego analizuje się tempo zmian głównie w okresie po 1900 roku.  Odpowiedz sobie sam na pytanie jaki przemysł miał człowiek w latach 800-1300 który mógłby globalnie wpłynąć na temperatury, żeby nie mówić o tym, że wtedy było to zjawisko naturalne. Zestaw to sobie teraz właśnie z tempem wzrostu temperatury i zmian w układzie klimatycznym na Ziemi w ostatnich 100 latach. Może znajdziesz odpowiedź, a nie wysiądziesz z racji tego że Cię to przerosło.  
    • Co to za gówniany monitor ten Aorus 😄 3 strony rozprawek o tym jak włączyć tryb, a co powinno być w instrukcji na wierzchu
    • Albo USA postawiło warunek w zamian za zabawki i pieniądze  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...