Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie

 

Jak patrzę na taką Polskę i Syrię, to aż strach się bać, 0 przypadków.

 

Z nieoficjalnego źródła: szacuje się, że w Polsce jest obecnie ok. 100 zarażonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Z nieoficjalnego źródła: szacuje się, że w Polsce jest obecnie ok. 100 zarażonych.

 

W których województwach? Podaje to nieoficjalne źródło, jeśli można wiedzieć?

 

19 marca 2020 będą 3 miesiące od początku zarazy, a końca nie widać. A u nas jeszcze się nie zaczęło. To będzie rok stracony dla wszystkich ludzi.

 

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nieoficjalnego źródła: szacuje się, że w Polsce jest obecnie ok. 100 zarażonych.

 

Ale to jakieś oficjalne źródło, czy ktoś sobie na jakimś forum tak palnął? Podobnie jak to, że wiadomością o wirusie w Polsce będą chcieli przykryć konwencje Kidawy.

 

 

19 marca 2020 będą 3 miesiące od początku zarazy, a końca nie widać. A u nas jeszcze się nie zaczęło...

 

Jakiś ekspert w dziedzinie wirusologii powiedział, że wirus nie lubi ciepła (najlepiej rozwija się w temperaturze ok 4 stopnie).

 

Jeśli to prawda, to epidemia powinna się powoli samoistnie wygaszać (wiosna za pasem, a prognozowane temperatury w marcu u nas to nawet 27 stopni). Tak ta podgoda zwariowała.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zgłaszają, że już w Niemczech, szczególnie w sklepach w miejscowościach gdzie są potwierdzone przypadki koronawirusa ludzie zaczynają robić zapasy i niektóre produkty znikają z półek.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jakieś oficjalne źródło, czy ktoś sobie na jakimś forum tak palnął? Podobnie jak to, że wiadomością o wirusie w Polsce będą chcieli przykryć konwencje Kidawy.

 

Jakiś lekarz powiedział komuś prywatnie, że taki może być szacunek. Możliwe że szacunek jest na podstawie tych liczb:

 

Dotychczas w Polsce nie potwierdzono żadnego zakażenia wirusem SARS-CoV-2; wykonano 350 testów w celu stwierdzenia jego obecności i rezultaty wszystkich były negatywne. Z powodu podejrzenia zakażenia wirusem hospitalizacją objęto 47 osób, 55 osób jest na kwarantannie, a monitorowanych przez służby sanitarne jest 1570 osób. Z najnowszych danych wynika, że na świecie zakażonych jest ponad 81 tys. osób, zmarło już ponad 2,7 tys.

 

Info z: zdrowie.pap.pl

 

Ciekawe czy liczba zachorowań w Chinach się zwiększa, stoi czy spada.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Co do maseczek ;) ...gdzieś tam czytałem jakiś wpis. Tak troszkę na śmiesznie ;) Na Koronawirusa zmarło 2500 osób i wszyscy chcą nosić maseczki, a na HIV 26 mln i nikt nie chce nosić prezerwatyw :E

 

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Chinach spada. Sposoby walki z wirusem przynosza skutki.

 

To dobra wiadomość. Niepokojące były te przypadki, że chorują na to introwertycy, co nie wyjeżdżają i nie spotykają się z ludźmi. Chyba że kłamią, że się nie spotykają, albo nie dbają o higienę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten wirus jest podobny pod względem przeżywalności poza nosicielem do innych korona - wirusów i rino-wirusów wywołujących przeziębienia oraz do wirusów grypy, to od kwietnia powinien być z nim spokój (te wirusy bardzo nie lubią suchej i słonecznej aury - ich przeżywalność poza organizmami nosicieli drastycznie wtedy spada). Dlatego ludzie chorują na przeziębienia i grypę prawie wyłącznie jesienią i zimą. Ale w październiku może uderzyć znowu. O ile nie wygaśnie, jak kiedyś wirus/epidemia SARS.

Edytowane przez delaroza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, pogoda jest okropna. W Polsce niby susza, a od grudnia nie było u mnie dnia bez deszczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie nieoficjalne źródła mówią, że w Polsce jest już ponad 13 tys. zachorowań i umarło pierdyliard osób.

Moje nieoficjalne źródła są lepsze nić innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taiwnian News twierdzi, że wirus może atakować także jądra i nerki. Mowa jest nawet o bezpłodności u mężczyzn.

 

https://www.taiwannews.com.tw/en/news/3878295

 

No ładnie, ciekawe co jeszcze się okaże za kilka dni/tygodni. Mnie ciekawi, czy potrafi on przetrwać jako tzw: forma przetrwalnikowa w jakimś narządzie i np po jakimś dłuższym/krótszym czasie spowodować np zapalenie móżgu

 

itd...?

 

czy wirusy mają formy przetrwalnikowe - chyba tylko bakterie, spory, tzn zarodniki przetrwalnikowe

 

do postów o europie i azji, i "wyrzynaniu" - europa załatwiła to ( z grubsza) w 1 połowie 20 wieku, i potem wyeksportowała do azji jako tzw zdobycze cywilizacyjne, tzn nowoczesną broń, komunikację, itd - bez tego wyrzynanie w azji to drobnostki, o wiele więcej ofiar było po prostu z głodu, niż z konfliktów; teraz azja musi to nadrobić - ale jeśli weżmie się pod uwagę, jaka to mozaika etniczno-kulturowa, i tak jest tam zadziwiająco spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wirusy mają formy przetrwalnikowe - chyba tylko bakterie, spory, tzn zarodniki przetrwalnikowe...

 

 

Mały cytat:

 

" Odra - powikłania

 

Powikłania po odrze dotyczą zazwyczaj najmłodszych pacjentów, szczególnie nieszczepionych! Wówczas może pojawić się bakteryjne zapalenie płuc, ucha środkowego i krtani. Najgroźniejsze są jednak powikłania neurologiczne:

 

zapalenie mózgu, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych,

zapalenie rdzenia kręgowego, zapalenia wielonerwowe czy nerwów czaszkowych,

podostre stwardniające zapalenie mózgu (LESS), rozwijające się po wielu latach od przechorowania odry (średnio 5-8 lat), a kończące się śmiercią."

 

 

Szczególnie punkt ostatni. Odrę wywołuje wirus. To "zainspirowało" mnie do postawienia takiego pytania. Czy koronawirus potrafi to co wirus np odry (przetrwać kilka\kilkanaście lat w organizmie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Flik, Właśnie też rozmyślałem o odrze w kontekście powikłań, a szczególnie czasu, po jakim mogą wystąpić.

Fakt, że powikłania neurologiczne są najgorsze, zwłaszcza te, które wpływają na osobowość i zdolności poznawcze.

Szkoda, że w mediach nikt o to nie zapyta, jak już im się uda zaciągnąć do studia jakiegoś utytułowanego jegomościa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Więc to chyba nie jest tak, że umierają tylko starsi, schorowani, obciążeni i osłabieni ludzie. Tutaj macie przykład sportowca. W Chinach też jakis czas temu zmarł jakiś młody lekarz.

 

 

https://www.sport.pl/pilka/7,64946,25742721,reprezentantka-iranu-nie-zyje-kobieta-walczyla-z-koronawirusem.html#s=BoxSportImg7

 

Mało który sportowiec jest w pełni zdrowy. To nie piloci. Uprawiają sport z HIVem, chorobami serca czy białaczką. Może i ona na coś chorowała, np. na astmę.

 

AGDto9c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leciał ktoś w ostatnich dniach samolotem?

W poniedziałek lecę, wprawdzie nie Włochy tylko przeciwny kierunek, ale czy spodziewać się czegoś nietypowego na lotnisku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statystyki - oczywiście na postawie zdiagnozowanych przypadków, a więc należy sie spodziewać, że zawyżone:

5e567f48a5ba7_p.jpg

5e567f824bf83_p.jpg

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten wirus jest podobny pod względem przeżywalności poza nosicielem do innych korona - wirusów i rino-wirusów wywołujących przeziębienia oraz do wirusów grypy, to od kwietnia powinien być z nim spokój (te wirusy bardzo nie lubią suchej i słonecznej aury - ich przeżywalność poza organizmami nosicieli drastycznie wtedy spada). Dlatego ludzie chorują na przeziębienia i grypę prawie wyłącznie jesienią i zimą. Ale w październiku może uderzyć znowu. O ile nie wygaśnie, jak kiedyś wirus/epidemia SARS.

Dokładnie, a patrząc na pogodę od kilku lat w kwietniu może być czerwiec ;)

 

Jak informują, koronawirusy najlepiej "czują się" i najłatwiej im przetrwać w chłodnym, wilgotnym środowisku. W zależności od materiału i warunków ludzkie koronawirusy obecne na stole czy klamce mogą pozostawać zakaźne od 2 godzin do 9 dni. W temperaturach około 4 st. C. niektóre rodzaje koronawirusów mogą pozostać aktywne do 28 dni. W temperaturze 30–40 stopni Celsjusza utrzymywały się przez krótszy czas.

 

W temperaturze pokojowej koronawirus odpowiedzialny za przeziębienie (HCoV-229E) utrzymywał się znacznie dłużej przy 50 proc. wilgotności, niż przy 30 proc. wilgotności. Wirus MERS na powierzchni stali przetrwał 48 godzin w temperaturze 20 stopni Celsjusza. Natomiast zwierzęcy wirus TGEV wytrzymał na podobnej powierzchni w tej temperaturze 28 dni.

 

Dwa analizowane badania dotyczyły przetrwania na powierzchni papieru dwóch szczepów wirusa powodującego SARS. Jeden wytrzymywał 4-5 dni, inny - zaledwie 3 godziny.

 

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C80794%2Cbez-czlowieka-koronawirusy-nie-przetrwaja-dlugo-we-wrogim-swiecie.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film od pacjentki prosto z izolatki w szpitalu:

 

 

"Koronawirus - media a rzeczywistość.... - Pacjentka z Krotoszyna"

 

 

Aktualizacja: 30 minut po zamieszczeniu tego filmu, PZH z Warszawy przekazał do szpitala informacje o ujemnym wyniku badania na obecność koronawirusa.

Liczba godzin potrzebnych do uzyskania wyniku: 88.

 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

comment_15830117564xatSaTNX5mgjRLlLkZfJY,w400.jpg

 

11:15

 

Wyciąć końcówkę nagrania oraz zapomniała zmienić koszulkę... i prawie bym jej uwierzył. Podjeżdża ustawioną działaczką, czegoś, kogoś, określonych grup itd itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjeżdża ustawioną działaczką, czegoś, kogoś, określonych grup itd itp.

Odniosłem podobne wrażenie...

 

Czy jest jakiś związek między śmiertelnością a poziomem melaniny u zakażonych ?

Chińczycy, Irańczycy, Włosi... Chyba mają jej relatywnie dużo ?

Chciałbym zobaczyć statystyki śmiertelności w zależności od barwy tęczówki.

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem podobne wrażenie...

Próbuje namierzyć ślady po wenflonie lub samego wenflona po takiej ilości kroplówek które podobno miała i niezbyt potrafię namierzyć, 7:35 nie wygląda mi to na opatrunek po wenflonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciało mi się oglądać do końca i dałem się nabrać, ale jak zobaczyłem całe to coś tu :kupa:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuje namierzyć ślady po wenflonie lub samego wenflona po takiej ilości kroplówek które podobno miała i niezbyt potrafię namierzyć, 7:35 nie wygląda mi to na opatrunek po wenflonie.

 

Też mi to rzuciło się w oczy. Ale pierwsze to to, że mówi perfekcyjnie. Żadnego jąkania czy kolokwializmów, jakby to zrobiła jedna z miliona Polek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Mój link

 

Jesli z powodu tego wirusa jest taka panika to co by sie dzialo, gdybysmy sie dowiedzieli, ze jutro pieprznie w nas asteroida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...