Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Jak spojrzałem na ceny tych płynów sprzed 2-3 miesięcy i obecne, to zrezygnowałem z zakupów. Jak mam umrzeć, to umrę, ale nie będę nabijał kasy spekulantom. Chyba lepiej już samemu kupić sobie spirytusu i go trochę rozrobić niż kupować u nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na SARS-CoV-2 umiera 1 osoba na 33-50 (czyli średnio 1 osoba na 40) - 2-3% umieralność.

1 osoba na 20 to by była umieralność na poziomie 5%. Taki błąd wytykam, by nikt nie powtarzał.

 

Musisz wziąć pod uwagę ofiary śmiertelne, którym przypisano śmierć z innego powodu, np. na inną chorobę, że niby astma czy zapalenie płuc. Stąd to prawdopodobieństwo z 20 osobami (ciągle więc błąd gruby).

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Jak spojrzałem na ceny tych płynów sprzed 2-3 miesięcy i obecne, to zrezygnowałem z zakupów. Jak mam umrzeć, to umrę, ale nie będę nabijał kasy spekulantom. Chyba lepiej już samemu kupić sobie spirytusu i go trochę rozrobić niż kupować u nich.

 

W sumie racja.. Spirytus też można zastosować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Japonia: Test na koronawirusa w 30 minut.

 

W Japonii w marcu dostępne będą automatyczne urządzenia do szybkiego wykrywania wirusa. Aktualnie testy PCR w Japonii trwają 6 godzin, a będą zaledwie 30 minut już razem z obróbką pobranych próbek (amplifikacją DNA). Jedno przenośne urządzenie może badać do 4 osób jednocześnie, koszt: 36 tys. zł.

 

Wykop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5e33e46a72708_p.jpg?1583057542

 

:E

W Polsce bedzie po wyborach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to zajeżdża Koreą Północną. Pandemia wszędzie? A u nas w Polsce nie ma! Wszystko mamy pod kontrolą!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sredniowieczu też mielismy wywalone na epidemie :E

 

Blackdeath2.gif

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś naprawdę wierzy w to, że w Naszym grajdole tego nie ma :hmm: Praktycznie cała Europa problemem dotknięta. Tylko Polska, kraj wybrany tego problemu nie ma :lol2: Albo tak zaj*bistą diagnostykę mamy. I ku temu bym się skłaniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Nie trudno się domyśleć jakie miejsca będą u nas ogniskami, zdaje się, że nie podlegają one kontroli sanepidu. Nie trudno też wydedukować, że najbardziej podatna grupa wiekowa to stali bywalcy tychże "placówek", nie sposób też tego nie powiązać z elektoratem jaśnie nam panującej władzy.

 

Nie mogę się doczekać. ;) 

Chce zobaczyć jak ci z "góry" to rozegrają i co z tym zrobią.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trudno się domyśleć jakie miejsca będą u nas ogniskami, zdaje się, że nie podlegają one kontroli sanepidu. Nie trudno też wydedukować, że najbardziej podatna grupa wiekowa to stali bywalcy tychże "placówek", nie sposób też tego nie powiązać z elektoratem jaśnie nam panującej władzy.

 

Nie mogę się doczekać. ;)

 

Denerwuje mnie takie gadanie. Kibicujesz wirusowi, bo masz nadzieję, że ludzie z pewnych grup społecznych poumierają? Żałosne.

 

Ostatnio w pracy też jedna kobieta zaczęła gadać o depopulacji, takim beztroskim, niemal radosnym tonem.

No to jej powiedziałem: patrząc na statystki, to jeśli wszyscy nasi pracownicy zostaną zakażeni, to będziemy chować 4-5 kolegów i koleżanek. Zszokowana niemal zakrzyknęła, że nie można tak mówić. A ja na to, że to jest właśnie jej depopulacja, o której tak raczyła szeroko się rozwodzić i co więcej, ona jest w grupie wyższego ryzyka z racji wieku i stanu zdrowia niż ja czy wielu innych u nas zatrudnionych.

 

No to się zamknęła i o depopulacji już więcej nie wspominała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w firmie od kilku dni są ostrzeżenia że np w przypadku powrotu z krajów gdzie wykryto wirusa może być konieczna praca zdalna. Dodatkowo zaleca się spotkania przez teams zamiast konferencji osobistych. W kuchni i wc pojawiły się płyny do dezynfekcji a klamki co godzinę w całej firmie mają być dezynfekowane. Z tym że jest to branża medyczna więc inne standardy.

Z drugiej strony chciałem wczoraj zrobić małe zapasy. W Tesco półka z makaronem, ryżem i kaszami praktycznie pusta. Na paletach w kącie między płynem do spryskiwaczy a olejem stała co prawda paleta ryżu Tesco, ale tak ukryta że przypadkiem znalazłem. W Piotrze i Pawle podobnie. Jakies resztki. Zapytałem sprzedawczynię czy mają kaszę - dała mi z wózka podobno ostatnie z magazynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)
W dniu 1.03.2020 o 14:53, addept napisał:

Żałosne.

Twoja opinia wiele dla mnie znaczy. ;)

Cytat
Ostatnio w pracy też jedna kobieta zaczęła gadać o depopulacji, takim beztroskim, niemal radosnym tonem.

No to jej powiedziałem: patrząc na statystki, to jeśli wszyscy nasi pracownicy zostaną zakażeni, to będziemy chować 4-5 kolegów i koleżanek. Zszokowana niemal zakrzyknęła, że nie można tak mówić. A ja na to, że to jest właśnie jej depopulacja, o której tak raczyła szeroko się rozwodzić i co więcej, ona jest w grupie wyższego ryzyka z racji wieku i stanu zdrowia niż ja czy wielu innych u nas zatrudnionych.

No to się zamknęła i o depopulacji już więcej nie wspominała.

No to jej powiedziałeś! ;)

Fajna historia ale nie wiem po co opowiedziana. Serio, nie obchodzi mnie ilu kolegów czy koleżanek chciałbyś pochować a ilu nie. :D 

Nigdzie nie pisałem o jakiejś depopulacji.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja opinia wiele dla mnie znaczy. ;)

 

No to jej powiedziałeś! ;)

Fajna historia ale nie wiem po co opowiedziana. Serio, nie obchodzi mnie ilu kolegów czy koleżanek chciałbyś pochować a ilu nie. :D

 

Wiem, dlatego jesteś żałosny z tą swoją obojętnością na śmierć innych i jeszcze kibicowaniem wirusowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z drugiej strony chciałem wczoraj zrobić małe zapasy. W Tesco półka z makaronem, ryżem i kaszami praktycznie pusta. Na paletach w kącie między płynem do spryskiwaczy a olejem stała co prawda paleta ryżu Tesco, ale tak ukryta że przypadkiem znalazłem. W Piotrze i Pawle podobnie. Jakies resztki. Zapytałem sprzedawczynię czy mają kaszę - dała mi z wózka podobno ostatnie z magazynu.

Zapasy powiadasz :E U mnie w sklepie online w którym często zamawiam spożywkę prawie wszystkie terminy zabukowane na cały następny tydzień. Gdzie normalnie są przeważnie jakieś wolne na następny dzień :E

 

Już z tego co czytałem potwierdzili, że to foto z Innsbrucka

1327148217-coronavirus-hamsterkauf-lB1p1VUkr6b.jpg

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

 

Ostatnio w pracy też jedna kobieta zaczęła gadać o depopulacji, takim beztroskim, niemal radosnym tonem.

 

 

Jakaś babka z wysokim stopniem naukowym na uniwersytecie bodajże w WB twierdzi, że ludzie powinni zacząć się zabijać dla dobra planety. Ma ponoć coraz więcej zwolenników. Łagodna tego wersja zakłada, że należny przestać rodzić dzieci. Pamiętam tak ogólnie, bez szczegółów i googlania.

 

U mnie w firmie od kilku dni są ostrzeżenia że np w przypadku powrotu z krajów gdzie wykryto wirusa może być konieczna praca zdalna. Dodatkowo zaleca się spotkania przez teams zamiast konferencji osobistych. W kuchni i wc pojawiły się płyny do dezynfekcji a klamki co godzinę w całej firmie mają być dezynfekowane. Z tym że jest to branża medyczna więc inne standardy.

 

 

Też robie w medycynie. U nas są maseczki chirurgiczne do wzięcia za darmo przez pacjentów, którzy są chorzy na cokolwiek grypopodobnego - do chodzenie po obiekcie. Ale to wprowadzono jeszcze przed koronawirusem. Myślę, że to nawet może dzięki mnie, bo zawsze chodzę w masce po obiekcie podczas choroby i to mogło podsunąć pomysł centrali. Są też wywieszone wszędzie instrukcje dla pacjentów na temat zachowania się przy chorobie i higieny. Lekarze mają z kolei instrukcję, jak zachowywać się w przypadku zarażonego pacjenta (ogólnie, by być metr od niego, odizolować go na obiekcie i zadzwonić do zakaźnego). W ubikacjach jednak zmian nie ma, żadnych nowych środków. Ekipa sprzątająca też nie musi dezynfekować klamek. Może się to zmieni.

 

 

Ale maskę zasłaniającą oczy ma chociaż dobrą.

 

Przynajmniej dzieci z Kołobrzegu się cieszą, że szkołę zamkną.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)
W dniu 1.03.2020 o 15:31, addept napisał:

Wiem, dlatego jesteś żałosny z tą swoją obojętnością na śmierć innych..

No tak. Poubliżasz na labie to pooczujesz się lepiej i poprawisz swoją immunologie. W tych okolicznościach może to być całkiem przydatne. ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film od pacjentki prosto z izolatki w szpitalu:

 

 

"Koronawirus - media a rzeczywistość.... - Pacjentka z Krotoszyna"

 

 

 

 

 

Odnośnie tego nagrania Link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

LOL, życzysz innym śmierci od koronawirusa, a płaczesz, że ja tobie ubliżam? :lol2::E

Stwierdziłem tylko, że jesteś żałosny. Pozwij mnie za ubliżanie. :hahaha:

 

PS. Już widzę tę rozprawę: Wysoki Sądzie, on nazwał mnie żałosnym za to, że życzyłem innym śmierci. :lol2:

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mówią, że są już 3 przypadki w Czechach.

Oczywiście potwierdzone, bo u nas też pewnie są...

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z drugiej strony chciałem wczoraj zrobić małe zapasy. W Tesco półka z makaronem, ryżem i kaszami praktycznie pusta. Na paletach w kącie między płynem do spryskiwaczy a olejem stała co prawda paleta ryżu Tesco, ale tak ukryta że przypadkiem znalazłem. W Piotrze i Pawle podobnie. Jakies resztki. Zapytałem sprzedawczynię czy mają kaszę - dała mi z wózka podobno ostatnie z magazynu.

Gdzie Ty mieszkasz ?? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Odnośnie tego nagrania Link.

"- Do takiej sytuacji, jeżeli miała miejsce, nie powinno dojść. Obecnie to sprawdzamy, na pewno w każdej takiej sytuacji będziemy wyciągać konsekwencje - zapewnił rzecznik."

 

No nie powinno, ale jak patrzę na co się dzieje to nagminnie dochodzi, a placówki medyczne dalej w Polsce żyją swoim bida niedofinansowanych życiem.

 

 

W sumie to nie dziwię się temu Polakowi co został w Chinach, gdzie 100metrów od jego miejsca zamieszkania zdiagnozowano zarażenie koronawirusem. Tam będzie miał lepszą opiekę w razie co, niż jakby ewakuował się do Polski :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sredniowieczu też mielismy wywalone na epidemie :E

 

Blackdeath2.gif

Wcale nie mieliśmy wywalone. Kazimierz Wielki wprowadził kwarantannę. Poza tym wnioskując na przykład po zapiskach Irlandzkiego lekarza Sobieskiego, Polacy częściej się myli. Do dziś nam to zostało. Ludzie zachodu to naprawdę brudasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)
W dniu 1.03.2020 o 16:30, addept napisał:

Stwierdziłem tylko, że jesteś żałosny. Pozwij mnie za ubliżanie. :hahaha:

No już, już, bo tak się spinasz, że chyba w końcu popuścisz. :D Nikomu niczego nie życzę. Napisałem, że nie moge się doczekać bo jestem ciekaw co realnie zostanie w związku z tym zrobione.

W dniu 1.03.2020 o 16:30, PiXel2.0 napisał:

Mówią, że są już 3 przypadki w Czechach.

Oczywiście potwierdzone, bo u nas też pewnie są...

Pewnie, że są. Okres inkubacji to chyba dwa tygodnie a za zachodnią granicą mamy ponad 100 przypadków. Nie ma siły aby nie pojawił się u nas.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

No już, już, bo jeszcze popuścisz. ;* ;)

 

Pewnie, że są. Okres inkubacji to chyba dwa tygodnie a za zachodnią granicą mamy ponad 100 przypadków. Nie ma siły aby nie pojawił się u nas.

PiS to wytlumaczy Opatrznoscia Boza. Tylko na zgnilym Zachodzie wirus sie rozprzestrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...