Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

O których krajach piszesz? Zobacz, jak wypadamy na tle Włoch, Hiszpanii, Niemiec i paru innych które olały takie podejście.

 

W sieci zdjęcia z Moskwy -kolejki karetek do szpitali z oczekiwaniem do 15 godzin. Rosja tez już ostro z bloków wystartowała, że o USA nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym lądowaniem Antonow An-225 Mrija w Wawie to też niezła propaganda rządu :lol2: :lol2:

Samolot wielkie nic przywiózł co to jest 80ton jak może dzwignac ponad 200 ton ładunku . A politycy bajki cisneli ze 400ton ładunku przyleci :lol2: :lol2: :lol2:

 

 

Zdajesz sobie sprawę, że ciężar ładunku to nie wszystko, ważne są także gabaryty. Maseczki i kombinezony ochronne nie są ze stali by ważyły te 250 ton. Idż może gdzie indziej z tą propagandą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. tak jeszcze nadmienię że wiele państw aby minimalizować koszta a wykorzystać posiadany sprzęt demontuje siedzienia z samolotów rejsowych i przystosowuje je do transportu sprzętu medycznego z chin . Można ? to się nazywa odpowiedzialne zarządzanie mieniem ... w Polsce to pojęcie jest obce ,na pewno dla rządu .

 

Też mnie właśnie zdziwiło, że nie zrobili tego z uziemionymi samolotami LOT-u. Trochę ten LOT podratowali tym sprowadzaniem Skruszonych, ale przecież normalne loty turystyczne nie wrócą w większej skali miesiącami. Może to był wymóg Chin żeby to latało tym samolotem (czyli chińska propaganda)? Bo sensu ma to niewiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy najwidoczniej nie potrafią odróżnić wagi od objętości. Najwidoczniej nie uważali na lekcjach w szkole podstawowej. ;)

 

Mając za PRL dobre plecy nie musieli się nawet uczyć, tatuś załatwił papierek. Stąd taki poziom dziennikarstwa w tym krajuszczerbaty.gif

 

Też mnie właśnie zdziwiło, że nie zrobili tego z uziemionymi samolotami LOT-u. Trochę ten LOT podratowali tym sprowadzaniem Skruszonych, ale przecież normalne loty turystyczne nie wrócą w większej skali miesiącami. Może to był wymóg Chin żeby to latało tym samolotem (czyli chińska propaganda)? Bo sensu ma to niewiele.

 

Kilka kursów wyszło by drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O których krajach piszesz? Zobacz, jak wypadamy na tle Włoch, Hiszpanii, Niemiec i paru innych które olały takie podejście. Masz pojęcie co by było gdyby nie wprowadzono tych ograniczeń???

Czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem ?

Gdzie ja napisałem zeby nie wprowadzać ograniczeń ?

 

 

 

Izolować trzeba osoby chore z objawami , a nie wszystkich jak leci i zamykać gospodarkę. Ograniczenia muszą być sensowne i przemyślane a nie na pałe rzucone nakazy i zakazy aby nikt nie powiedział ze rząd nic nie robi .

Także nie wyrywaj słów pojedynczych tylko cytuj całą wypowiedź .

To samo tyczy się noszenia rękawiczek ,aby to miało sens musiał byś zmieniać rękawiczki po każdym wejściu do sklepu .. wchodzisz zakadasz nowe ,wychodzisz sciągasz zakładasz nowe ,wchodzisz do nast.sklepu ściągasz rękawiczki zakładasz nowe .

 

Noszenie maseczek ... największa bzdura tego cyrku raz ze sam MZ 3 tyg temu smieje się i neguje /krytykuje noszenie maseczek mówiąc w prost ze nic nie dają osobom zdrowym . Tydzień temu mówi aby nosić co kolwiek i zakrywać ust twarz nawet szalikiem .Jak qwa szalik ma mnie uchronić przed wirusem wielkości 60-120nanometrów !! :lol2:

Jak by MZ kazał skakać z mostu to ludzie też by skakali ? ( nie którzy na pewno :E )

 

Zdajesz sobie sprawę, że ciężar ładunku to nie wszystko, ważne są także gabaryty. Maseczki i kombinezony ochronne nie są ze stali by ważyły te 250 ton. Idż może gdzie indziej z tą propagandą.

na prawdę masz problem z czytaniem ze zrozumieniem :lol2:

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz kto jest nosicielem w 40 milionowym kraju?? Wróżka ma ich wskazywać czy sami się zgloszą? Dużo ludzi nawet nie ma pojęcia, że są nosicielami.

 

na prawdę masz problem z czytaniem ze zrozumieniem :lol2:

 

 I kto to pisze...

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz kto jest nosicielem w 40 milionowym kraju?? Wróżka ma ich wskazywać czy sami się zgloszą? Dużo ludzi nawet nie ma pojęcia, że są nosicielami.

 

70-80% populacji przejdzie tego wirusa bezobjawowo 15 % będzie miało objawy większe .mniejsze 5% będzie wymagać hospitalizacji ... Szacunkowe dane WHO .

 

Coraz więcej specjalistów to potwierdza i ma odwagę o tym mówić .

 

Niestety media karmią ludzi tylko tymi złymi liczbami jak osoby zarażone ,zmarli i pokazują złe % .

Wystarczy spojrzeć na te liczby i % z drugiej strony i sprawa wygląda zupełnie inaczej nagle okazuje się ze w grupie ryzyka 80+ przeżywalność wynosi 88-90% w śród osób z potwierdzonym wirusem .

 

W grupie 65+ to już 96%.....

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka kursów wyszło by drożej.

 

LOTowi i tak trzeba będzie w jakiś sposób dać kasę, żeby nie upadł. Więc w sumie nie wyszłoby chyba drożej, patrząc lokalnie, dla Polski. Bo wprawdzie nie zapłaciliśmy za transport LOTowi tylko chińskiemu przewoźnikowi, ale LOTowi będzie trzeba dać kasę za nic. Przypuszczam, że jednak był to wymóg Chin (jacy to oni są wspaniali), bo u nas raczej aż takich niemot umysłowych to nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Noszenie maseczek ... największa bzdura tego cyrku

 

No patrz, na całym świecie noszą a Ty taki mądry, marnujesz się tutajlol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę, że ciężar ładunku to nie wszystko, ważne są także gabaryty. Maseczki i kombinezony ochronne nie są ze stali by ważyły te 250 ton. Idż może gdzie indziej z tą propagandą.

 

Ale jak słysze 400 ton, no to mam prawo myśleć, że będzie to 400 ton. Tymczasem było tylko 80. Nie rozumiem dlaczego niektórzy mieszają w to objętość towaru. Czy maseczki zajmują tak wiele miejsca? Dla mnie to troche wygląda jak

 

przewożenie jednej palety ładunku Tirem. ;)

 

Gdzieś słyszałem, że miały też przylecieć respiratory.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOTowi i tak trzeba będzie w jakiś sposób dać kasę, żeby nie upadł. Więc w sumie nie wyszłoby chyba drożej, patrząc lokalnie, dla Polski. Bo wprawdzie nie zapłaciliśmy za transport LOTowi tylko chińskiemu przewoźnikowi, ale LOTowi będzie trzeba dać kasę za nic. Przypuszczam, że jednak był to wymóg Chin (jacy to oni są wspaniali), bo u nas raczej aż takich niemot umysłowych to nie ma.

 

Jaki chiński przewoźnik?? Samolot został wyczarterowany od ukraińców przez KGHM o ile się nie mylę?

 

Ale jak słysze 400 ton, no to mam prawo myśleć, że będzie to 400 ton.

 

Może chodziło o metryszczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki chiński przewoźnik?? Samolot został wyczarterowany od ukraińców przez KGHM o ile się nie mylę?

 

Nie wiem jaki chiński przewoźnik. Czy też ukraiński. Generalnie chodzi mi o to, że zewnętrzny wobec Polski, a my mamy dużo zaparkowanych samolotów. Skoro jest jasne, że tych transportów będzie potrzebne dużo w najbliższych miesiącach, a lotów pasażerskich będzie niewiele, dziwi mnie, że nie zostały one wykorzystane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załadunek na pokład byłby problematyczny.

Do towarowego to ot tak sobie wjeżdżają palety i tyle w temacie.

Do osobowego to kartonik po kartoniku trzeba by wnosić i układać.

 

Nie mówię, że się nie da, ale kto by ten "sprzęt" zabezpieczył na czas lotu? Wszystko by się walało?

 

Jeśli jest to ilość, która ma coś zmienić w naszym kraju to chyba już lepiej przepłacić i to mieć niż narzekać, że uszkodzone w transporcie czy coś.

 

Tak mi się wydaje.

 

No chyba, że wieźli same maseczki i fartuchy. To można by upchać byle jak i lecimy. Fakt.

Edytowane przez michasm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOT ma także samoloty cargo, z tego co pamiętam o ładowności do trochę ponad 100 ton na samolot.

 

Faktycznie może z wyjmowaniem siedzeń by nie zdążyli, a z ładowaniem pasażerskiego byłoby za dużo zachodu, ale są też samoloty cargo. No ale pozostaje założyć, że jednak były jakieś racjonalne przesłanki, może nasze cargo były już zajęte innymi lotami, a pasażerskich nie użyli na takiej zasadzie jak piszesz. I że nie było to tylko dla pompy, żeby duże przyleciało.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już 206 przypadków. Chyba idą na rekord.

Edytowane przez Stefan999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że wieźli same maseczki i fartuchy. To można by upchać byle jak i lecimy. Fakt.

No nie do końca byle jak. mimo wszystko ładunek nie może latać luzem no i samoloty mają ograniczoną tolerancję, gdzie może być środek ciężkości, jak rozłożona masa ładunku itd. Czasem nawet pilot celowo przesadza pasażera czy dwóch, żeby poprawić balans samolotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mógł już napisać to po polsku, że od chu i trochę maseczek ;)

 

Czyżby na 26 kwietnia szykowało się coś z Czarnobylem?

post-558852-15869414759934_thumb.jpg

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki chiński przewoźnik. Czy też ukraiński. Generalnie chodzi mi o to, że zewnętrzny wobec Polski, a my mamy dużo zaparkowanych samolotów. Skoro jest jasne, że tych transportów będzie potrzebne dużo w najbliższych miesiącach, a lotów pasażerskich będzie niewiele, dziwi mnie, że nie zostały one wykorzystane.

Ten przewoźnik to Ukraina bo to ich samolot. A że zewnętrzny, by my takich nie mamy, proste.

I tak szacun, za szybkość realizacji, bo normalnie to jest kolejka do tego antonowa na pół roku naprzód. I co ty chcesz przewozić samolotami LOTu? Towary? Przecież to pasażerskie są uziemione.

 

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pewnie z Antkiem odwalili szopkę pod kątem PR, ale bez dokładniejszych danych, ile kosztował Antek, ile kosztowałyby (i czy były dostępne) jakieś 2-3 inne transportowe, to tylko bicie piany.

 

A m3, łatwość ich upakowania/załadowania, też ma znaczenie. Tony to nie wszystko.

 

ps

Premier witający na lotnisku maseczki, to komedia na tym samym poziomie, co słynne pomarańcze z Kuby.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polski, a my mamy dużo zaparkowanych samolotów.

 

Pasażerskich, nie cargo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z cargo może być teraz mały kłopot. Gdzieś było zdjęcie z rozpakowywania przewozu Kulczykowej, na siedzonkach było pouklądane. No jest mi przykto, to nie zawsze możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z Antkiem odwalili szopkę pod kątem PR, ale bez dokładniejszych danych, ile kosztował Antek, ile kosztowałyby (i czy były dostępne) jakieś 2-3 inne transportowe, to tylko bicie piany.

 

A m3, łatwość ich upakowania/załadowania, też ma znaczenie. Tony to nie wszystko.

 

ps

Premier witający na lotnisku maseczki, to komedia na tym samym poziomie, co słynne pomarańcze z Kuby.

W zasadzie byłoby genialnie, jeśli premier by w przemówieniu powiedział (zgodnie z prawdę z resztą): Ten transport odpowiada żywotnym potrzebom społeczeństwa. To jest transport na skale naszych możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W zasadzie byłoby genialnie, jeśli premier by w przemówieniu powiedział (zgodnie z prawdę z resztą): Ten transport odpowiada żywotnym potrzebom społeczeństwa. To jest transport na skale naszych możliwości.

 

Pewnie niestety tak było, a Bareja już niestety nie zobaczy, że jego wilm wiecznie żywy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niestety tak było, a Bareja już niestety nie zobaczy,

 

I tak by nie zobaczył, bo "najbliższe tarasy widokowe" i tak nie czynne :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka kursów wyszło by drożej.

 

Brednie.

 

Dr Maciej Lasek, inżynier lotnictwa, uważa, że "góra urodziła mysz" i taki ładunek mógłby przewieźć znacznie tańszy samolot, jakim jest An-124 Rusłan. Właśnie takim statkiem powietrznym Czesi sprowadzili z Chin do swojego kraju 106 ton środków ochronnych pod koniec marca br. An-225 Mrija to nie tylko największy, ale też najdroższy samolot świata, zużywa trzy razy więcej paliwa niż inne maszyny transportowe.

 

"Dreamlinery LOT-u stoją bezczynnie" - Jak podaje Money.pl szacunkowy koszt wynajmu An-255 na lot z Chin do Polski to ponad 12 mln zł. Ten ładunek można by przewieźć trzema polskimi dreamlinerami LOT-u, które w tej chwili stoją ze względu na pandemię koronawirusa, a pilotom płacimy postojowe. Kanadyjczycy przerobili jeden z samolotów na cargo, żeby zapewnić szybką dostawę środków medycznych - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Maciej Lasek.

 

- Paliwo na lot Boeinga 787 tam i z powrotem do Chin to 100-120 ton, cena 1 ton paliwa to 420 dolarów, koszty stałe płaci się bez względu na to, czy samoloty latają, czy stoją. Ładunek to 45 ton w bagażnikach i 20 ton w kabinie w specjalnych siatkach. Wygląda na to, że koszt jednego lotu B787 jest wielokrotnie mniejszy od przytaczanych 12 mln zł. Szkoda, że nikt nie przedstawił rzetelnego uzasadnienia takiego wyboru. Samoloty stoją, piloci czekają - podkreśla Maciej Lasek. Dodaje, że rząd "zrobił propagandowy show", a "przelot antonowem był kuriozalny". - W czasie kryzysu powinno się racjonalnie gospodarować środkami, tym bardziej, że każda złotówka się liczy, aby chronić miejsca pracy - dodaje ekspert lotniczy.

 

 

Mój link

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...