Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej będzie trwał, dopóki nie zostanie wynaleziona szczepionka - poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski.
Co w przypadku jak nie zostanie wynaleziona szczepionka ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sam pisałeś, że robisz biznesy w Czechach, więc chyba wiesz jak to działa i jaka ilość ludzi przemieszczała się w "tamtych" czasach pomiędzy granicami.

Polska z trudnością ogarnęła namioty, aby postawić je przed szpitalami jako poczekalnie, a co mówić o zapewnieniu miejsc noclegowych dla kilkuset tysięcy polaków co przekraczali granicę w tamtym czasie jak je postanowili "zamknąć" praktycznie z dnia na dzień.

 

...

 

I ja jestem/byłem zwolennikiem szebszego, oraz ostzrejszego zamknięcia granicy, mimo tego, że u mnie to w praktyce zatrzymało działalność w firmie. Ja tracę tu więcej, niż ktoś, kto sobie zaplanował wypad na narty. Zapewniam Cię też, że gdyby postawiono kilka prowizorycznych namiotów, z łóżkami polowymi (pod kwarantannę), to z tych co musieli tu i tam jechać na przełomie lutego i marca, to 99% nagle straciłaby "pilna potrzebę jazdy". Mieszkam w miejscu, gdzie pewnie połowa ludnosci pracuje za granicą, Austria, Niemcy i Włochy. Oni sobie dali z tym rady po 15 marca, jedni zjechali, inni pozostali za granicą. Dali by sobie równie dobrze rady, gdyby to (blokada granicy) było wprowadzone 2-3 tygodnie wcześniej. Niestety, demokracja ma też swoje wady, w sytuacjach kryzysowych jest problem, problem wynikający też z tego, że u nas interes jednostki (jej praw) leży nad interesem plemienia.

 

Natomiast pisałem też wielokrotnie coś innego - nie jest proste podejmować ostre decyzje w sytuacji, gdy cała reszta Europy robi coś dokładnie odwrotnego, mimo że potencjalnie problem ma większy. W Europie byliśmy jednymi z pierwszych, którzy podjęli drastyczne środki, mimo że byliśmy jednymi z ostatnich, gdzie wirus się pojawił. Pewnie dlatego dzisiaj są takie dane w krajach Grupy Wyszehradzkiej, a inne w starej UE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w przypadku jak nie zostanie wynaleziona szczepionka ? :E

Kup więcej maseczek :E . Już widzę te nadbałtyckie plaże w lipcu i sierpniu skąpane w słońcu i wszyscy w maseczkach :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tu piszą co innego:

- Badanie serologiczne przeciwciał anty-SARS-CoV-2 (tzw. test kasetkowy), wykonuje się w próbce krwi włośniczkowej pobranej z palca. Badanie wykonywane jest przy użyciu metody immmunochromatograficznej, oceniającej osobno obecność przeciwciał klasy IgM i IgG. Wykorzystywane testy przeszły pozytywnie weryfikację w naszych laboratoriach - informuje DIAGNOSTYKA laboratoria medyczne.

Mój link

 

 

OK. Sprzedają jedno i drugie.

Przepraszam za wprowadzanie w błąd.

w/w pismak warszawa.naszemiasto.pl w artykule o tych RT-PCR przytoczył cytaty Diagnostyki na temat przeciwciał... Polskie dziennikarstwo na poziomie tvp.

 

Antyciała, czyli szajs 129 zł (obecnie tylko Kraków, wcześniej też Ursynów):

https://diag.pl/sklep/pakiety/koronawirus-sars-cov-2-przeciwciala-igg-i-igm-jakosciowo-tylko-w-punkcie-krakow-zyczkowskiego/

 

RT-PCR 584 zł:

https://diag.pl/sklep/pakiety/sars-cov-2-metoda-rt-pcr-tylko-w-punkcie-warszawa-punkt-al-komisji-edukacji-narodowej-61-parking-urzedu-dzielnicy-ursynow/

 

Pełna oferta:

https://diag.pl/sklep/tag/koronawirus/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dostajecie po kilka wiadomości z alertem RCB? Zaczyna mnie to lekko irytwać, bo potrafią przyjść 3 jednocześnie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dostajecie po kilka wiadomości z alertem RCB? Zaczyna mnie to lekko irytwać, bo potrafią przyjść 3 jednocześnie :E

No niestety bo to info od PiS to będzie przychodzić po 2-3 razy w ciągu dnia ,ale jak będzie jakieś załamanie pogody , tornado to zapewne RCB nie będzie albo dadzą info już po fakcie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup więcej maseczek :E . Już widzę te nadbałtyckie plaże w lipcu i sierpniu skąpane w słońcu i wszyscy w maseczkach :lol2:

Tak ludzie nalegali na to by trzeba było nosić maseczki to teraz będziemy je nosić do usranej śmierci :E Ciekawe czy na siłowni też będzie trzeba ćwiczyć z maseczką :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak ludzie nalegali na to by trzeba było nosić maseczki

Co? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to przyjdzie rano i wieczorem to spoko ale teraz odbebrałem smsa i odstawiłem telefon. Ledwo się odwróciłem, a tam znów to samo. Odkładam ponownie i znów pika, patrzę, a tam trzeci raz to samo. Ja rozumiem, że może ich elektorat to musi dostać i 10 takich wiadomości by coś zakumać ale bez przesady :E Teraz to już może do mnie sam Elvis pisać, nie odbieram nic.

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co? :o

No nawet tutaj na forum zdarzały się wypowiedzi mówiące o tym, że np. w Czechach trzeba wychodzić w masce i dlaczego u nas nie ma takiego nakazu.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to jakoś wyłączyć>?

Nie ,to ustawa narzuca na każdego operatora wysłanie takiego ostrzeżenia

 

Tak ludzie nalegali na to by trzeba było nosić maseczki to teraz będziemy je nosić do usranej śmierci :E Ciekawe czy na siłowni też będzie trzeba ćwiczyć z maseczką :lol2:

Ze co ? kto ?

Pierwsze słyszę ze ktoś nalegał na noszenie maseczek , sam nasz super MZ Szumi 3 tyg temu smiał się na wizji i negował noszenie maseczek mówiąc ze nic nie dają .

 

SZumi o maseczkach

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja jestem/byłem zwolennikiem szebszego, oraz ostzrejszego zamknięcia granicy, mimo tego, że u mnie to w praktyce zatrzymało działalność w firmie. Ja tracę tu więcej, niż ktoś, kto sobie zaplanował wypad na narty. Zapewniam Cię też, że gdyby postawiono kilka prowizorycznych namiotów, z łóżkami polowymi (pod kwarantannę), to z tych co musieli tu i tam jechać na przełomie lutego i marca, to 99% nagle straciłaby "pilna potrzebę jazdy". Mieszkam w miejscu, gdzie pewnie połowa ludnosci pracuje za granicą, Austria, Niemcy i Włochy. Oni sobie dali z tym rady po 15 marca, jedni zjechali, inni pozostali za granicą. Dali by sobie równie dobrze rady, gdyby to (blokada granicy) było wprowadzone 2-3 tygodnie wcześniej. Niestety, demokracja ma też swoje wady, w sytuacjach kryzysowych jest problem, problem wynikający też z tego, że u nas interes jednostki (jej praw) leży nad interesem plemienia.

 

Natomiast pisałem też wielokrotnie coś innego - nie jest proste podejmować ostre decyzje w sytuacji, gdy cała reszta Europy robi coś dokładnie odwrotnego, mimo że potencjalnie problem ma większy. W Europie byliśmy jednymi z pierwszych, którzy podjęli drastyczne środki, mimo że byliśmy jednymi z ostatnich, gdzie wirus się pojawił. Pewnie dlatego dzisiaj są takie dane w krajach Grupy Wyszehradzkiej, a inne w starej UE.

 

Prowizoryczne namioty nic by nie zmieniły, bo w momencie gdy Polska zamknęła granice już i tak tylko nieliczni zdecydowali się na wyjazd na wczasy, sami hardcorowcy. Tydzień czy dwa wcześniej też by wiele nie zmienił bo wirus był u nas już wcześniej. Trzeba było by zamknąć granice w okresie Chińskiego nowego rogu gdzie miliony Chińczyków w tym okresie wyruszyło na urlopy rozsiewać wirusa na cały świat. Ale żaden kraj nie był wtedy na tyle odważny, aby podjąć się takich drastycznych kroków. Wszędzie chodziło przekonanie, że to taka grypka i nie ma co się obawiać :E. I to, że było takie przekonanie potwierdza to jak i Polska była przygotowana w marcu. Czyli te sławne 1000 maseczek od Ministerstwa zdrowia do walki z epidemią :E

 

A to, że w Europie byliśmy jedni z pierwszych, którzy wprowadzili bardziej rygorystyczne ograniczenia to fakt, ale jeśli chodzi o realne działania, zaopatrzenie szpitali itd to nijak ma się do rzeczywistości np. oglądam jakieś kanały na youtube ludzi którzy podróżowali lub zostali uwięzieni w Europie z powodu epidemii i taka sobie para wracała z Portugalii z wycieczki przez Hiszpanię, Francję, Niemcy do polski.

 

Gościo będąc poza granicami kraju po tym co czytał w necie myślał, że w Polsce na prawdę jest jakaś mega kwarantanna i wszyscy siedzą w domach. A po przejeździe przez kilka Europejskich krajów okazało się, że właśnie w Polsce widzi najwięcej ludzi na ulicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szumowski twierdzi, że będzie nakaz noszenia maseczek do wynalezienia szczepionek? Czyli 2 lata? Serio? Jednocześnie w czwartym etapie luzowania mają być otwarte restauracje i inne punkty gastronomiczne - średnio jest możliwe spożywanie posiłku w maseczce. Przecież to są informacje wewnętrznie sprzeczne. Ten koleś (minister) zdaje się był ostro naćpany. Nie wiem czy widzieliście ten materiał, niezły :)

 

Edytowane przez delaroza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dalej nie rozumiem, dlaczego luzujemy najpierw hotele, biblioteki, muzea, sklepy, ale nadal nie można iść do fryzjera ! Krwa przecież fryzjerzy dbają o higienę, dezynfekują narzędzia i jak wcześniej wspominałem mogą spokojnie pracować z jednym klientem jednocześnie w lokalu, a przy wejściu płyn, rękawiczki i maseczka.

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dalej nie rozumiem, dlaczego luzujemy najpierw hotele, biblioteki, muzea, sklepy, ale nadal nie można iść do fryzjera ! Krwa przecież fryzjerzy dbają o higienę, dezynfekują narzędzia i jak wcześniej wspominałem mogą spokojnie pracować z jednym klientem jednocześnie w lokalu, a przy wejściu płyn, rękawiczki i maseczka.

Było mówione na konferencji, że nie otworzą zakładów fryzjerskich bo tam dochodzi do bardzo bliskiego kontaktu między ludźmi, takie jest ich oficjalne tłumaczenie.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szumowski twierdzi, że będzie nakaz noszenia maseczek do wynalezienia szczepionek? Czyli 2 lata? Serio? Jednocześnie w czwartym etapie luzowania mają być otwarte restauracje i inne punkty gastronomiczne - średnio jest możliwe spożywanie posiłku w maseczce. Przecież to są informacje wewnętrznie sprzeczne. Ten koleś (minister) zdaje się był ostro naćpany. Nie wiem czy widzieliście ten materiał, niezły :)

 

Dobry gostek najlepsze było od tego momentu: bólu dupy.. :E

 

Jakby nie patrzeć coś w tym jest. Sposób na biznes :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dalej nie rozumiem, dlaczego luzujemy najpierw hotele, biblioteki, muzea, sklepy, ale nadal nie można iść do fryzjera ! Krwa przecież fryzjerzy dbają o higienę, dezynfekują narzędzia i jak wcześniej wspominałem mogą spokojnie pracować z jednym klientem jednocześnie w lokalu, a przy wejściu płyn, rękawiczki i maseczka.

Zapewne przeciwko otwarciu zakładów fryzjerskich działa lobby Producentów peruk.

Będą blokować zakłady fryzjerskie do momentu dorobienia się przez każdego obywatela minimum metrowej czupryny.

Potem otworzą skup włosów za grosze siup eksport towaru za granicę (oczywiście za grube Euro , Dolary , Szekle)...

:E

Edytowane przez Fonzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było mówione na konferencji, że nie otworzą zakładów fryzjerskich bo tam dochodzi do bardzo bliskiego kontaktu między ludźmi, takie jest ich oficjalne tłumaczenie.

 

Bardzo wygodne tłumaczenie... :mad2:

Szumowski twierdzi, że mniej więcej 2 lata będziemy żyć w nowej rzeczywistości, więc co się ma zmienić za 2-3 tygodnie w kwestii otwarcia tychże zakładów ?

 

W sklepach od tygodni (tj od zawsze) ludzie się niemal o siebie ocierają, a przed świętami był armagedon.

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

"- od 20 kwietnia swobodne przemieszczanie w celach rekreacyjnych. Z zachowaniem dystansu i zasłanianiem twarzy"

 

Można sobie iść do dowolnie wybranego lasu czy jechać w dowolne miejsce samochodem od 20.04.2020 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wygodne tłumaczenie... :mad2:

Szumowski twierdzi, że mniej więcej 2 lata będziemy żyć w nowej rzeczywistości, więc co się ma zmienić za 2-3 tygodnie w kwestii otwarcia tychże zakładów ?

 

W sklepach od tygodni (tj od zawsze) ludzie się niemal o siebie ocierają, a przed świętami był armagedon.

Tak tylko, że mówiąc o sklepach za pewne uzyskał byś odpowiedz, że przecież zostały wprowadzone limity i nie powinno dochodzić do sytuacji gdzie ludzie zbliżają się do siebie na mniej niż 2 metry. U fryzjera jednak zawsze musi dojść do tego kontaktu między ludźmi co nie oznacza, że jestem za tym by zakłady fryzjerskie były zamknięte bo sam niedługo będę chciał się do takiego wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie golarkę i sam się ostrzyż, wielki problem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko, że mówiąc o sklepach za pewne uzyskał byś odpowiedz, że przecież zostały wprowadzone limity i nie powinno dochodzić do sytuacji gdzie ludzie zbliżają się do siebie na mniej niż 2 metry. U fryzjera jednak zawsze musi dojść do tego kontaktu między ludźmi co nie oznacza, że jestem za tym by zakłady fryzjerskie były zamknięte bo sam niedługo będę chciał się do takiego wybrać.

 

Ja sobie doskonale zdaję sprawę, że zawsze uzyskałbym odpowiedź na każde pytanie, ale wydaje mi się, że łatwiej kontrolować sytuację u fryzjera, gdzie w lokalu jest fryzjer + klient niż sklep wielkopowierzchniowy, gdzie w ciągu godziny mija się dziesiątki/setki ludzi w przypadku tych wielkich sklepów. Obostrzenia do wprowadzenia dla takich usług jak np. fryzjer są przecież proste do realizacji.

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...