Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Złote czasy dla miłośników BDSM, tylko kombinezonów brakuje lol2.giflol2.giflol2.gif

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I jeszcze te maseczki noszone do wynalezienia szczepionki.

 

To już w ogóle science fiction. Ten sam poziom co istnienie zombiaków.

 

Niby mają jakiś lek i chyba to nie szczepionka. Są skutki uboczne.

Mój link

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szczepienia nie będzie, bo na koronawirusy ciężko się robi, więc na zawsze trzeba będzie nosić maseczki ;)

 

Nie bądź taki pewien , Bo taki Geits ogłosi ze ma szczepionkę ,WHO sponsorowane przez niego to klepnie i będą masowe szczepienia bez większych testów . A to jest kasa Bilony dolarów w grze .

A składu szczepionki nie sprawdzisz czy to woda z solą czy faktycznie lek na wirusa .

Ty czy ja jesteś mrówką kto inny pociąga za sznurki ,a jak chodzi o kasę to nikt się nie będzie liczył z twoim zdrowiem i zaszczepią cię w imię walki o twoje zdrowie byle czym ,a włąsciwie to potraktują cię jak królika doświadczalnego .

 

Tym bardziej jako to nawet nasz MZ powiedział jak będzie szczepionka to i obowiązek szczepienia dla wszystkich .... ciekawe jak siłą mnie,ciebie i innych wezmą i zaszczepia ?

 

 

 

Niby mają jakiś lek i chyba to nie szczepionka. Są skutki uboczne.

Mój link

A który lek nie powoduje skutków ubocznych ? każdy lek ma skutki uboczne mniejsze lub większe.ALe jeśli faktycznie ten lek ma 94% skuteczności to będzie to przełom .Pytanie jakie to skutku uboczne czy to kwestia wymiotów czy jednak uszkadza narządy wewnętrzne itp itd

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała ta sytuacja jest ostro pojexxxxana, na raka czy AIDS itp. niby nie ma szczepionek ani naprawdę skutecznych leków a obecnie na głupi covid-19 wszystkie laboratoria pracują na full obrotach i nagle w miesiąc ogłosili że go rozpracowali i że mają szczepionkę w testach. Que?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają lek na corone

 

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-koronawirus-brazylijski-minister-mamy-lek-na-covid-19,nId,4443566#iwa_source=special

Edytowane przez Dresiq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała ta sytuacja jest ostro pojexxxxana, na raka czy AIDS itp. niby nie ma szczepionek ani naprawdę skutecznych leków a obecnie na głupi covid-19 wszystkie laboratoria pracują na full obrotach i nagle w miesiąc ogłosili że go rozpracowali i że mają szczepionkę w testach. Que?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A który lek nie powoduje skutków ubocznych ? każdy lek ma skutki uboczne mniejsze lub większe.ALe jeśli faktycznie ten lek ma 94% skuteczności to będzie to przełom .Pytanie jakie to skutku uboczne czy to kwestia wymiotów czy jednak uszkadza narządy wewnętrzne itp itd

 

Zioła, jeśli bierze się w odpowiednich ilościach i nie ma na nie alergii.

 

 

Mają lek na corone

 

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-koronawirus-brazylijski-minister-mamy-lek-na-covid-19,nId,4443566#iwa_source=special

 

To samo jest 2 posty wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko, że mówiąc o sklepach za pewne uzyskał byś odpowiedz, że przecież zostały wprowadzone limity i nie powinno dochodzić do sytuacji gdzie ludzie zbliżają się do siebie na mniej niż 2 metry. U fryzjera jednak zawsze musi dojść do tego kontaktu między ludźmi co nie oznacza, że jestem za tym by zakłady fryzjerskie były zamknięte bo sam niedługo będę chciał się do takiego wybrać.

Właśnie... "nie jestem za tym, bo mnie uwiera w dupę, nie jestem za tamtym, bo też mnie uwiera w dupę".

Akurat zostawienie czegoś w czym jest tak bezpośrednio kontakt na później, wcale nie musi być złym pomysłem.

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogliby już znieść tą kwarantanne :kwasny:

"Narodowa" kwarantanna potrwa długoooo :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po słowach jakiegoś brazylijskiego polityka ja bym szampana jeszcze nie otwierał. Ile razy już przy tym wirusie słyszeliśmy o szczepionkach gotowych już zaraz, super lekarstwach itp. Tak samo jest w innych dziedzinach, każdego roku kilka firm/zespołów naukowych ogłasza jakiś wielki przełom w pojemności baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje tylko jeszcze tego aby Adrian stwierdził, że tak właściwie to on rozumie potrzeby narodu i że jak wygra to z prawdziwą troską i w poczuciu głębokiej odpowiedzialności poprosi rząd, aby kwarantanna została zniesiona. : ))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pierwszego zakażenia koronawirusem doszło w laboratorium w Wuhan?

 

Mój link

Mój link Nawet TVPis o tym mówi :o

 

Ten temat jest szeroko badany przez USA i UK angielski wywiad rzekomo posiada dowody na to wirus jednak pochodzi z labolatorium i WHO o tym wiedziało i próbowało tuszować sprawę .

Jeśli to się okaże prawdą to mamy "bombę atomową "

 

 

p.s. jak by na to nie patrzeć krąg podejrzanych dość szybko się zawęża do Chin ,WHO ,Billa Gejta i jego Event201

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie lol2.gif Może oni (WHO) wyznaczyli jakieś mega nagrody za wynalezienie szczepionki i dlatego jest taki wyścig szczurów?

Covid kopie o wiele za krótko, takie AIDS czy rak trzyma dużo dłużej a koniec końców człowiek często umiera czyli można fajnie napełnić kabzę na 'lekach' i terapiach przy tak długim procesie. Na koronawirusie leki się nie opłacają bo za mało pacjentów schodzi, no to cyk szczepioneczki dla każdego i pewnie będą namawiać żeby odnawiać co roku - jak na grypę.

 Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę:

https://www.sciencem...us-vaccine-push

 

FOX News nie brałbym zbytnio na poważnie bo to liżydupy rządu w USA.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

FOX News nie brałbym zbytnio na poważnie bo to liżydupy rządu w USA.

Obecnie kto by nie podał jakiej kolwiek informacji to zawsze znajdzie się jakiś argument zeby nie brać ich na serio bo to lewica albo prawica ,bo dupolizy prezydenta ,a ci lachociągi rządu ...

 

Także w każdej informacji ziarnko prawdy jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale miałeś już tak i scenariusz przy świńskiej albo ptasiej grypie już teraz nie pamiętam gdzie Ewa Kopacz odmówiła zakupu szczepionek dla Polski(za co byłą mocno krytykowana ) gdzie całą zachodnia europa się szczepiła .

Na efekty nie trzeba było długo czekać szczepionka okazała się trefna mało skuteczna i było jest do tej pory sporo powikłań u osób które ją przyjęły .

 

Co do szczepionki na Covid19 na pewno się nie zaszczepię ani ja ani moja rodzina ani przy pierwszej ,drugiej czy 10 serii .Bo to wszystko jest szyte grubymi nićmi . Powtórzę się jeszcze raz poczytajcie o wydarzeniu EVENT 201 i Billu Gejtsie .Na ich stronie jak i na YT jest przebieg całego eventu o czym rozmawiali ,jak rozmawiali i nagle 7 tyg później mamy Pandemię

 

Nie szczepię się na grypę i nie chorowałem na grypę od 24lat ,kumpel szczepi się na grypę co roku w pracy i prawie co roku choruje na grypę .

A ty już tak zupełnie bezkrytycznie wierzysz, że to teoria spiskowa. Możliwe, że po prostu spotkał się grupa ludzi, która patrzy dalej w przyszłość niż czubek własnego nosa i widzieli, że większa epidemia to tylko kwestia czasu.

Jak na razie wychodzi na to, że szczepionki niosą więcej pożytku niż strat.

 

Też się nie szczepię na grypę i też z 20 lat jej nie miałem. Ale na przykład mój brat też się nie szczepi a raz, dwa razy do roku go rozłoży. Różnimy się tym, że on pracuje w trudnych warunkach atmosferycznych, a ja zazwyczaj jestem od nich osłoniony.

 

Covid jest groźniejszy niż grypa. Jak wyjdzie szczepionka, to poczekam do późniejszych fal szczepień, ale się zaszczepię. Po za tym, nie wydaje mi się abym wytrzymał rok czy półtora bez zakażenia.

 

A Ewa Kopacz akurat moim zdaniem wtedy podjęła dobrą decyzję. Widać, że akurat w tamtym momencie odpowiednia osoba z odpowiednimi kwalifikacjami była na odpowiednim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrk z meksykańską grypą i szczepionkami w Holandii też ich kosztował :E

Mój link

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te zwłóknienia to występują gdzieś poza Chinami? Bo jak ktoś mieszka w mieście będącym jedną wielką fabryką to może mieć nie tylko zwłóknienia ale i całą tablicę Mendelejewa w organizmie.

Szczerze to u nas chyba nie słyszałem o czymś takim żeby u kogoś wystąpiło.

 

wg Chińczyków każda zmarła osoba ma zwłóknienie, rezultaty z autopsji; co do wyleczonych nie ma danych; to zwłóknienie to po prostu zbliznowacenie płuc - jak wirus zniszczy komórki pęcherzyków płucnych to na ich miejscu tworzy się tkanka łączna, tzn głównie kolagen, włókno tej tkanki, stąd zwłóknienie; u osób wyleczonych trzeba by to chyba zbadać za pomocą tomografii, tzn rezonansu, rentgen pewnie tylko wykaże b. duże zmiany, bo zbyt słaba rozdzielczość

 

Cała ta sytuacja jest ostro poje*ana, na raka czy AIDS itp. niby nie ma szczepionek ani naprawdę skutecznych leków a obecnie na głupi covid-19 wszystkie laboratoria pracują na full obrotach i nagle w miesiąc ogłosili że go rozpracowali i że mają szczepionkę w testach. Que?

 

rzeczy nieporównywalne; rak najczęściej powstaje wskutek zaburzeń w podziale komórek, normalnie komórki mają mechanizm który albo takie zaburzenia koryguje, albo jeśli nie można naprawić, doprowadza do wyeliminowania takiej komórki, czyli śmierci samobójczej - fachowo apoptozy; to mechanizm b. skomplikowny i różny w różnych komórkach, itd - jeszcze wiele lat, może dekad, nie będą dokładnie znane niektóre szczegóły tych mechanizmów; hiv bardziej skomplikowany od korony, już choćby przez to, że to retrowirus, czyli zmienia samo dna komórek, itp, do tego wiele odmian, i szybko mutuje; natomiast korona to zwykły wirus rna, jakich dużo, odra, świnka, grypa, itd - gdyby więc nagle znaleziono skuteczny lek wcale bym się tak nie zdziwił, bo szczegóły reprodukcji tych wirusów dobrze poznane; problem z lekami polega na tym, że musiałyby działać na wirusa na poziomie podstawowych procesów genetycznych i metabolicznych w organizmie, tzn działałyby niewybiórczo, na wirusa i jednocześnie na komórki organizmu - np dobrym sposobem na wirusa byłoby sparaliżowanie jego zdolności do wnikania do komórki, tzw endocytozy - pytanie jak - jak zmodyfikowałoby się powierzchnię komórek nabłonka, żeby do endocytozy nie dochodziło to zaburzy się jednocześnie cały proces komunikacji komórek z organiźmie, przesyłanie sygnałów molekularnych, itd - tylko przykład, ale widać, jakie to skomplikowane; gdyby nie ten problem lek już prawdopodobnie dawno by był; co do szczepionek - też bym się nie zdziwił, w końcu przygotowano, i działają, już dużo - na odrę, świnkę, itp, a zrobiono to w latach, które pod względem i wiedzy, ale przede wszystkim sprzętu laboratoryjengo, były w porównaniu z postępem ostatnich 2 dekad jak dos w stosunku do 10 - tyle że badania np nad szczepionką odry trwały 5-6 lat, więc i teraz trzeba będzie chyba czas oczekiwania liczyć na lata; ale na pewno będzie znacznie szybciej, może rok - półtora

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty już tak zupełnie bezkrytycznie wierzysz, że to teoria spiskowa. Możliwe, że po prostu spotkał się grupa ludzi, która patrzy dalej w przyszłość niż czubek własnego nosa i widzieli, że większa epidemia to tylko kwestia czasu.

A gdzie ja napisałem ze to teoria spiskowa ? zadaj sobie trud i przeczytaj ,obejrzyj co było na wspomnianym EVENT201 punkt po punkcie ... i porównaj to z tym co się dzieje od kilku tyg na świecie . Tak z czystej ciekawości i sam ocenisz czy to zbieg okoliczności czy jednak podejrzana sprawa .

 

 

 

Jak na razie wychodzi na to, że szczepionki niosą więcej pożytku niż strat.

 

Tu też dyskusyjna sprawa bo nie mówi się ile rocznie jest powikłań po szczepionkach np takiej na grypę ,pneumokoki itp itd A jest tego sporo ale mówi się tylko o zbawiennym działaniu szczepionek i ze bez tego ani rusz .

 

W Polsce też były przypadki ze podawano dzieciom trefne lub przeterminowane szczepionki ostatnia akacja z 2018 gdzie sprawa zostałą dość mocno nagłośniona jest w prokuraturze , a dzieci po szczepieniu mają powikłania

 

Mój link

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śledzę tego wszystkiego na bieżąco. Czy ktoś może mi podpowiedzieć w prostych słowach czy mogę starać się o jakieś dodatkowe środki prowadząc swoje jdg, nikogo nie zatrudniam, gdy złożyłem już wniosek o anulowanie składek zus i postojowe 2tys zł? Dodam że mój przychód w lutym wyniósł 38tys, w marcu 11tys a w kwietniu pewnie zamknie się w 7-8tys, więc sami widzicie że spadek srogi. Czy coś się pozmieniało w ostatnich tygodniach ? Czy coś jest planowane ? Czy coś jeszcze mogę dostać ? Za każdą pomoc w informacji, bardzo dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja napisałem ze to teoria spiskowa ? zadaj sobie trud i przeczytaj ,obejrzyj co było na wspomnianym EVENT201 punkt po punkcie ... i porównaj to z tym co się dzieje od kilku tyg na świecie . Tak z czystej ciekawości i sam ocenisz czy to zbieg okoliczności czy jednak podejrzana sprawa .

 

 

 

 

 

Tu też dyskusyjna sprawa bo nie mówi się ile rocznie jest powikłań po szczepionkach np takiej na grypę ,pneumokoki itp itd A jest tego sporo ale mówi się tylko o zbawiennym działaniu szczepionek i ze bez tego ani rusz .

 

W Polsce też były przypadki ze podawano dzieciom trefne lub przeterminowane szczepionki ostatnia akacja z 2018 gdzie sprawa zostałą dość mocno nagłośniona jest w prokuraturze , a dzieci po szczepieniu mają powikłania

 

Mój link

Nie twierdzę, że to nie jest podejrzane, tak jak to gdzie ten wirus się rozwinął. Twierdzę, że ty wierzysz w to bezkrytycznie.

A dzięki szczepionkom udało się praktycznie wyeliminować wiele poważnych chorób i to jest dla mnie argument decydujący.

Nie twierdzę także, że szczepionki są idealne i nie zdarzają się poważne powikłania. Twierdzę, że korzyści znacznie przewyższają ryzyko. Choroby takie jak Gruźlica, Odra, Różyczka czy Polio zostały mocno ograniczone albo prawie wyeliminowane.

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USA rozpoczęło wypłacanie pakietu stymulacyjnego, 1200 dolarów dla każdego Amerykanina. Czeki przechodzą przez banki. Jeżeli obywatel miał jakiekolwiek zaległości, bank może zabierać te pieniądze na ich pokrycie. Well played.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ewa Kopacz akurat moim zdaniem wtedy podjęła dobrą decyzję. Widać, że akurat w tamtym momencie odpowiednia osoba z odpowiednimi kwalifikacjami była na odpowiednim miejscu.

 

Albo, że mając inny cel przypadkiem osiągnęła ten przedmiotowy.

Na zasadzie -jestem prorokiem, bo szkoda mi było kasy na imprezę, a tu masz -okazała się ch...a :lol2:

 

Z lasami to bym się nie podniecał.

Puszczą te lasy, a potem(na co może liczą), "wina" spadnie na leśników zamykających je na szybko. Bo susza się nie skończy z końcem zakazów :kwasny:

PiS dobry -PiS da las. Leśnik beee, susza beee. Co PiS może? :kwasny:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śledzę tego wszystkiego na bieżąco. Czy ktoś może mi podpowiedzieć w prostych słowach czy mogę starać się o jakieś dodatkowe środki prowadząc swoje jdg, nikogo nie zatrudniam, gdy złożyłem już wniosek o anulowanie składek zus i postojowe 2tys zł? Dodam że mój przychód w lutym wyniósł 38tys, w marcu 11tys a w kwietniu pewnie zamknie się w 7-8tys, więc sami widzicie że spadek srogi. Czy coś się pozmieniało w ostatnich tygodniach ? Czy coś jest planowane ? Czy coś jeszcze mogę dostać ? Za każdą pomoc w informacji, bardzo dziękuje

 

Jeśli w lutym miałeś X a w marcu X -15% i w marcu bodajże mniej niż  jakoś 15k przychodu, to składaj wniosek na postojowe do ZUSu. Można przez ich serwis.

 

Mój link

 

Edytowane przez different

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tym bardziej jako to nawet nasz MZ powiedział jak będzie szczepionka to i obowiązek szczepienia dla wszystkich .... ciekawe jak siłą mnie,ciebie i innych wezmą i zaszczepia ?

Siłą nie, ale wystarczy, że nałożą ograniczenia na obywateli do kilku praw np. administracyjnych itd. Oby to była tylko teoria spiskowa. ;) W każdym bądź razie ja szczepić się czy brać jakieś leki nie mam zamiaru. Nie po to dbam przez lata o swoje zdrowie, aby się szprycować jakimiś nieprzetestowanymi specyfikami i ładować to czego moje ciało nie potrzebuje.

Zresztą szczepionki to ściema! Podstawa to wzmacnianie układu immunologicznego. Niektórzy myślą, że będą chlać na umór, palić, jeść wszystko co popadnie, a tu jakiś lek czy szczepionka w magiczny sposób załatwią wszystko. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Niektórzy nie zdają sobie sprawy jak Polska gospodarka jest mocno zależna od Unii i to najlepiej silnej Unii. Wystarczy małe rozwolnienie u Niemców i zaraz dostajemy rykoszetem. "Dane GUS wskazały, że nowe zamówienia w przemyśle Polski spadły w marcu o -22% w ujęciu rocznym." https://www.parkiet.com/waluty/art40234551-fatalne-dane-z-polskiego-przemyslu-ciaza-zlotemu
    • Przewidział, oczywiście że tak. Dalem jedynie przykład, że to co deweloper daje w standardzie nie znaczy, że wystarczy do tego jak chce mieć urządzony dom. Samych punktów świetlnych w części kuchennej mam kilka, o różnym przeznaczeniu. Co zazwyczaj dają w standardzie to oświetlenie ogólne, jedno, dwa nadblatowe robocze i tyle. Ja mam podzielone na sekcje i na kilku wyłącznikach. Mogę dowolnie włączać sekcje nie odpalając nadmiarowej ilości światła. Podobnie część salonowa.  Same dodatkowe przełączniki rolet to 4 punkty Tak Ci się wydaje że mało dali że aż tyle "dorabiam", ale robiąc dodatkowy wypust świetlny + włączniki w różnych miejscach salonu dochodzi tych punktów. Podobnie schowane gniazdka w np szufladach łazienkowych żebyś na blacie nie miał np golarki czy szczoteczki ładującej się.  Gniazdka zewnętrzne, balkonowe, ogrodowe, żebym np robiąc ozdoby świąteczne nie musiał ciągnąć listew. Deweloper daje tyle ile w sztuce się przewiduje czyli pewnie stara szkoła gniazdko co 2-3m i po dwa punkty świetlne na pomieszczenie.  I to by zgadzało się z tym co w oryginalnym projekcie było.  Kupując te mieszkanie w którym mieszkam podobnie kalkulacja wychodziła patrząc na metraż/gniazdka/światło.
    • @MarioDee czy podczas uruchomionego testu CB R23 to Ty wyłączasz monitor przyciskiem na monitorze czy monitor sam się wyłącza po pewnym czasie?
    • to oczywiste, gdyby nie zachod i Polska to juz dawno by padla ale wszyscy zauwazyli jak mozna wyniszczac kacapow w ten sposob wiec co jakis czas trzeba sie poklocic o pakiet pomocy ale pozniej go dac   jak to nic? pieklo kobiet XDDDDDDD https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-bezskutecznie-probowali-odebrac-paszporty-kolejka-ukraincow-,nId,7470702   poczytaj dowolnych geopolitykow to przestaniesz powtarzac polityczna sraczke na uzytek wewnetrzny KO tak samo w to pojdzie bo potrzeba dodatkowego zrodla i to jeden z glownych wnioskow po rozpoczeciu wojny na ukr, nie mozemy byc w pelni zalezni od zachodu jestesmy w momencie kiedy slabe panstwa wydaja krocie na zbrojenia bo nikt tanio nie sprzeda
    • Bo Norwegia nie wynegocjowała odpowiednich warunków   PS. Polska -> Norwegia, potrzymaj mi piwo  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...