Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku interwencji policji musisz pokazać jakiś papier czy wierzą na słowo? bo przecież każdy mógłby tak powiedzieć. Ja jestem alergikiem, ale niestety nie mam żadnego kwitu na to i co w takim wypadku?

 

Ale nie każdy może pokazać lek na astmę który jest dostępny tylko na receptę. A każdy astmatyk powinien jednak zawsze mieć to przy sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepis mówi, że nie potrzeba papieru od lekarza:

osoby, która nie może zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, nie-pełnosprawności intelektualnej ws topniu umiarkowanym albo głębokim lub niesamodzielności; okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane;

 

Znając jednak życie będą wymagali, żeby to jakoś uprawdopodobnić, bo inaczej przepis byłby całkiem martwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepis mówi, że nie potrzeba papieru od lekarza:

osoby, która nie może zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, nie-pełnosprawności intelektualnej ws topniu umiarkowanym albo głębokim lub niesamodzielności; okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane;

 

Znając jednak życie będą wymagali, żeby to jakoś uprawdopodobnić, bo inaczej przepis byłby całkiem martwy.

Jak tak to ma wyglądać to zaraz 90 % ludzi w Polsce będzie miało Astmę, więc powinien być wymagany papierek/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby to była prawda :thumbup:. Wszystkie leki mają jakieś uboczne działanie a tutaj podają że jest ich mało :cool:

 

Mają na instrukcji, ale w praktyce często ludzie biorą i jedynie pomagają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOT zaproponował stewardesom trzyletnią obniżkę pensji do płacy minimalnej. Dla pilotów cięcia wynieść mają 66 proc. :E

 

No wiesz -może i tak lepsze rozwiązanie na teraz niż od kilometra lotu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak to ma wyglądać to zaraz 90 % ludzi w Polsce będzie miało Astmę, więc powinien być wymagany papierek/

 

Jaki papierek? Kolejka do specjalisty to 4 miesiące czekania, w normalnym trybie. Jak by się teraz wszyscy mieli zlecieć to kolejny zator w systemie.

Edytowane przez Zdzisiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki papierek? Kolejka do specjalisty to 4 miesiące czekania, w normalnym trybie. Jak by się teraz wszyscy mieli zlecieć to kolejny zator w systemie.

Wiem, że to wszystko jest skomplikowane ale jak sobie to inaczej wyobrażasz zaraz 90 % ludzi przeczyta jak brzmi przepis i zacznie się kombinowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sobie wyobrażam jak stoję teraz do lekarza bo mi potrzebne zaświadczenie że mam alergię i astmę a oni są chętni wystawiać takie zaświadczenia że hej :lol2:

Jutro na allegro "sprzedam pojemniczki po leku na astmę" :E

Edytowane przez amp41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zdaje sobie sprawę, że z tymi zaświadczeniami jest lipa ale jak przy kontroli nie trzeba nic okazać to mamy pusty przepis więc lepiej wcale nie nośmy maseczek w takim razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepis mówi, że nie potrzeba papieru od lekarza:

osoby, która nie może zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, nie-pełnosprawności intelektualnej ws topniu umiarkowanym albo głębokim lub niesamodzielności; okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane;

 

Znając jednak życie będą wymagali, żeby to jakoś uprawdopodobnić, bo inaczej przepis byłby całkiem martwy.

 

Gdybym się uparł że nie nosze maseczek (a nosze i to praktycznie od semego początku) to patrole mogą mi skoczyć?

 

VA8fpJy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba wozić/nosić orzeczenie o niepełnosprytności szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam orzeczenia o niepełnosprytności ale astma i alergia jest więc spełniam warunki ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policja to jedno, ale jak pójdziesz do sklepu to sami ludzie Cię zlinczują, a kasjerka odmówi obsługi :D

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policja to jedno, ale jak pójdziesz do sklepu to sami ludzie Cię zlinczują, a kasjerka odmówi obsługi :D

 

Najpierw sami musieliby przestrzegać przepisów a z tym to różnie - odstęp 2m, maseczka, rękawiczki itp.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co innego nosić maseczkę na ulicy a co innego w sklepie,tam powinna być obowiązkowa i tyle bo 10 minut to da się wytrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co innego nosić maseczkę na ulicy a co innego w sklepie,tam powinna być obowiązkowa i tyle bo 10 minut to da się wytrzymać.

 

Ale tego nie ma już w przepisach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policja to jedno, ale jak pójdziesz do sklepu to sami ludzie Cię zlinczują, a kasjerka odmówi obsługi :D

Kaszle także problem z głowy i tak wszyscy uciekną w popłochu lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane tej pani doktor wypadałoby zamazać. Ja bym tak zrobił.

 

Sejm odrzucił część poprawek przyjętych przez Senat – m.in. zmianę zakładającą przeprowadzanie testów na obecność koronawirusa u wszystkich pracowników ochrony zdrowia.

 

Czyżby oszczędzano testy? Ja wiem, że nie przeprowadza się ich prewencyjnie, ale z drugiej strony mamy najwyższy odsetek zarażonych medyków w Europie (brak tych nieszczęsnych maseczek, skafandrów itp...)

 

Mój link

 

Z innej beczki; Jeśli ktoś z Was ma konto na Wykopie, to informuje, że chyba mają/mieli tam jakiś wyciek danych. ;) Ja nie potrafie ocenić na ile to wiarygodne info.

 

Mój link

 

EDIT: Dziś do tej pory 461 zarażonych i 18 zgonów.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na profilu Orange po informacji że wprowadzają 5G w Polsce szambo wybiło :hmm::o:E:lol2:

 

evpds2u.png

 

Ilość przygłupów i foliarzy przebija wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Minister zdrowia: z powodu koronawirusa, wybory w tradycyjnej formie możliwe najwcześniej za dwa lata

 

 

- Formuła korespondencyjnych wyborów jest jedyną formą przeprowadzenia wyborów w czasie epidemii koronawirusa. Wybory korespondencyjne są jedyną bezpieczną opcją. Chyba, że zdecydujemy się na wybory za dwa lata, wtedy być może będzie możliwość przeprowadzenia wyborów w formie tradycyjnej - oświadczył Łukasz Szumowski na specjalnej konferencji prasowej.

 

"Jesienią spodziewamy się drugiej fali zachorowań na koronawirusa"

 

Jednocześnie oświadczył, że jesień może być również trudnym czasem z uwagi na grypę. - Jesienią spodziewamy się drugiej fali epidemii. I to nie tylko koronawirusa, ale też fali zachorowań na grypę - ostrzegł minister.

 

Aktualnie w Polsce zakażonych koronawirusem jest 8 379 osób, zmarły 332. Europa jest wciąż w oku cyklonu epidemii COVID-19. Na nasz kontynent przypada ponad 1 mln zachorowań, czyli prawie połowa wszystkich przypadków na świecie. W sumie od wybuchu pandemii zachorowało ponad 2,2 mln osób, a tempo jej rozwoju w wielu krajach nadal jest wysokie.

 

Rzeczniczka Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dr Margaret Harris mówiła we wtorek, że "z całą pewnością nie doszło jeszcze szczytu zakażeń" koronawirusem.

 

 

Mój link

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ta fala nie przestała rosnąc a ten wróży o kolejnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na profilu Orange po informacji że wprowadzają 5G w Polsce szambo wybiło

Ilość przygłupów i foliarzy przebija wszystko.

 

Phi, też mi szambo.

 

Nie wiem czy wiesz, że u szurii koncepcja zamachu Antoniego jest uznawana za nieprawdziwą. Według szurii prawdziwa wersja wydarzeń to zemsta KONCERNÓW za to, że premier Kopacz (o ile się nie mylę ona wtedy była, w każdym razie premier) nie zakupiła szczepionek przeciwko chyba świńskiej grypie. To za karę iluminaci i ludzie od agendy 201 oraz innych agend zepsuli nam samolot. I to wcale nie wina Rosjan ani naszych procedur! Antoni niestety też jest w spisku bigfarmy i całej prawdy ujawnić nie może.

 

I nawet da sie nimi podyskutować na ten temat, jakim sposobem to zostało zorganizowane. Uczestniczyły w tym czipy.

 

Ta epidemia to pewna szansa na zmniejszenie tej subpopulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...