Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, .winter. napisał:

Przebijamy już te mocno krytykowane Włochy. Ciekawe co nasza "wadza" powie.

Myślałem że USA gdzie jest 65k przypadków dziennie nowych zachorowań. ? A tak na poważnie to w moim województwie wczoraj 17 nowych, w moim mieście 0 nowych już od kilku tygodni.

Edytowane przez Stjepan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, panzar01 napisał:

Panie, do Włoch i ich "rekordów" jeszcze nam daleko.

Ale teraz trend się mocno odwrócił. Dzisiaj Włochy tylko 379, my drugie tyle i ciągle wzrasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, panzar01 napisał:

Zarażonych SARS2 i chorych na covid19. To też warto rozgraniczyć

Pewnie tak ale gorzej z dostępnością takich danych. Na pewno odnosząc zgony, do objawowych będzie dużo gorzej.

Światowy stosunek potwierdzonych do zgonów to 3,8%.
Polska - 3,7%
USA - 3,3%
Brazylia - 3,4%
Meksyk - 11%
UK - 15%
Hiszpania - 9.8%
Włochy - 14%
Francja - 13%
Niemcy - 4,3%
Szwecja - 7,1%
Japonia - 2,6%
Szwajcaria - 5,6%
Austria - 3,3%

Więcej nie chce mi się liczyć. Na pewno według naszych statystyk jesteśmy ciut poniżej światowej średniej.
Z grypą przewija mi się śmiertelność na poziomie 0,1%.

PS. oczywiście trzeba brać poprawkę na dokładność zliczania przypadków.

Edytowane przez Bono[UG]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Camis napisał:

Wnioski są smutne - państwo nie działa i tak jak napisali w komentarzach: dzwoń do POZ po L4, że masz grypę/cokolwiek i przesiedź to samemu w domu i partner niech zrobi to samo, obywatelu dbaj o siebie sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie,będzie w Polsce po 1000 przypadków dziennie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadki zakażeń to nic. Miejmy nadzieję że nie będzie więcej zgonów na dzień, niż 50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Stjepan napisał:

Myślałem że USA gdzie jest 65k przypadków dziennie nowych zachorowań. ? A tak na poważnie to w moim województwie wczoraj 17 nowych, w moim mieście 0 nowych już od kilku tygodni.

Tam jeden stan większy niż cała Polska xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Áltair napisał:

Wiek nie ma znaczenia. Mnie głupia bakteria odziecieńca złapana od kilkulatków w przedszkolu uszkodziła serce w młodym wieku i przy 100% zdrowia. mam tez od tamtej pory problemy z oddychaniem (nie mam pełnej wydajności płuc).

Przykro mi, zdarzają się wyjątki, że i tak może być, ale to nie jest powód żeby udupiać gospodarki i wprowadzać idiotyczne obostrzenia.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, .winter. napisał:

Przebijamy już te mocno krytykowane Włochy. Ciekawe co nasza "wadza" powie.

Też mnie ciekawi jaki przyjmą sposób zarządzania kryzysem.

Podam przykład jak to zrobił Zięba. Początkowo jego suplementy w deklaracjach miały chronić przed covid-19. Była to dość logiczna strategia, bo zasięg epidemii był początkowo bardzo mały i Zięba był świadomy, że SARS i MERS same wygasły. Niestety około kwietnia/maja ziębici też zaczęli chorować na covid-19, co wzbudziło pewne wątpliwości wśród wyznawców. Co zrobił Zięba? Początkowo tylko wybanował tych którzy twierdzili, że chorowali i nie podejmował tematu. Jednak to nie wystarczyło. Zatem po kilku tygodniach ogłosił, że też zachorował na covid-19, ale wyzdrowiał w ciągu około 16 godzin bo regularnie przyjmował suplementy Visanto (jego marka handlowa). Nie stwierdził, że się nimi wyleczył w trakcie chorowania, tylko napisał tym emerytkom z urojonymi boreliozami, Hashimoto i co tam jeszcze jest obecnie w modzie, że to dlatego, że od dawna je brał i organizm sobie sam poradził. I starsze panie to łyknęły. Zaczęło się dopytywanie co brał, a ile, a jak długo. No to zaczął opowiadać co brał, generalnie wszystko co produkował, tak około 800,00-1100,00 na miesiąc (wydaje się dużo, ale jego klientki to głównie emerytki ze starej Europy, więc o wysokich dochodach jak na polskie standardy). Mam wrażenie, że te emerytki notowały to w swoich kajecikach, a potem dodawały do planowanych list zakupów. No i kryzys ziębitowy zażegnany.

Rząd ma trudniejsze zadanie, bo przeciętny poziom intelektualny Polaków jest znacznie wyższy niż ziębitów, ale też i po drugiej stronie zasoby intelektualne są większe niż u Zięby (a przynajmniej tak sądzę). Na razie upublicznili chyba jakiś dokument Kancelarii Sejmu, że posłowie mogą dostać zwrot za test komercyjny jeśli chcą. To jest ciekawe w kontekście tego, że niektórzy posłowie byli już testowani na koszt budżetu ponad 10-krotnie. A żarliwie się wypowiadają, że oni nie chcą zwrotu, bo przecież całe społeczeństwo powinno móc się testować za darmo. Ja nie uważam, że to iż oni mieli po 10 testów za darmo jest czymś złym. Tylko po co robić z tego taką tajemnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, adashi napisał:

Też mnie ciekawi jaki przyjmą sposób zarządzania kryzysem.

Podam przykład jak to zrobił Zięba. Początkowo jego suplementy w deklaracjach miały chronić przed covid-19. Była to dość logiczna strategia, bo zasięg epidemii był początkowo bardzo mały i Zięba był świadomy, że SARS i MERS same wygasły. Niestety około kwietnia/maja ziębici też zaczęli chorować na covid-19, co wzbudziło pewne wątpliwości wśród wyznawców. Co zrobił Zięba? Początkowo tylko wybanował tych którzy twierdzili, że chorowali i nie podejmował tematu. Jednak to nie wystarczyło. Zatem po kilku tygodniach ogłosił, że też zachorował na covid-19, ale wyzdrowiał w ciągu około 16 godzin bo regularnie przyjmował suplementy Visanto (jego marka handlowa). Nie stwierdził, że się nimi wyleczył w trakcie chorowania, tylko napisał tym emerytkom z urojonymi boreliozami, Hashimoto i co tam jeszcze jest obecnie w modzie, że to dlatego, że od dawna je brał i organizm sobie sam poradził. I starsze panie to łyknęły. Zaczęło się dopytywanie co brał, a ile, a jak długo. No to zaczął opowiadać co brał, generalnie wszystko co produkował, tak około 800,00-1100,00 na miesiąc (wydaje się dużo, ale jego klientki to głównie emerytki ze starej Europy, więc o wysokich dochodach jak na polskie standardy). Mam wrażenie, że te emerytki notowały to w swoich kajecikach, a potem dodawały do planowanych list zakupów. No i kryzys ziębitowy zażegnany.

Rząd ma trudniejsze zadanie, bo przeciętny poziom intelektualny Polaków jest znacznie wyższy niż ziębitów, ale też i po drugiej stronie zasoby intelektualne są większe niż u Zięby (a przynajmniej tak sądzę). Na razie upublicznili chyba jakiś dokument Kancelarii Sejmu, że posłowie mogą dostać zwrot za test komercyjny jeśli chcą. To jest ciekawe w kontekście tego, że niektórzy posłowie byli już testowani na koszt budżetu ponad 10-krotnie. A żarliwie się wypowiadają, że oni nie chcą zwrotu, bo przecież całe społeczeństwo powinno móc się testować za darmo. Ja nie uważam, że to iż oni mieli po 10 testów za darmo jest czymś złym. Tylko po co robić z tego taką tajemnicę.

Bo to Polska. Informacje na temat zdrowia każdego posła, czy innego urzędnika państwa powinny być jawne. Tak samo testy psychiatryczne, choćby Macierewicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Spl97 napisał:

Jak myślicie,będzie w Polsce po 1000 przypadków dziennie?

Oczywiście że będzie.

3 godziny temu, panzar01 napisał:

Przypadki zakażeń to nic. Miejmy nadzieję że nie będzie więcej zgonów na dzień, niż 50.

No nadzieję to można sobie mieć. Pytanie czy ktokolwiek rozsądny postawiłby na to własna kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ODIN85 napisał:

Roczne chcesz statystyki gdzie było więcej zgonów bez wirusa?

Powtórzę się, nie baw się w cyferki jak ich nie rozumiesz.

Jeżeli jednak rozumiesz, to przedstaw tezę, popierające je dane i logiczny wywód jak z tych danych doszedłeś do wniosków zawartych w tezie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, chartkor napisał:

watch?time_continue=173&v=3UmU5UgQlvs&feature=emb_logo

Szkoda  że nie można dodać do ulubionych ? Niby to treść dla dzieci. Dziwny stał się tej jutub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, 29 mam urlop i też tam jadę. Może do tego czasu wiara się zmniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sie upchali, moznaby pomyslec ze to linia Yamanote w Tokio w godzinach szczytu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, chartkor napisał:

Wymarzona praca dla notorycznego gropera :E

Jakbym miał pchać same kobiety to mogę nawet za darmo robić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...