Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Przed Wielkanoca moga zostac wprowadzone dodatkowe obostrzenia, tak dzisiaj powiedzial rzecznik rządu - info Onet.

Jakie .. kościołów i tak nie zamkną bo Rydzyk nie pozwoli . A zobaczysz ze masa ludzi pójdzie święcić koszyki głównie osoby +60 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszyczki to w sobotę i tutaj jest dyspensa (obowiązuje zakaz do 11.04) by nie iść do kościoła i nie grupować się. Głowa rodziny może poświęcić koszyczek wielkanocny.

W sobotę jest strach przed wirusem, a od niedzieli (12.04) to wirus będzie się nas bał.

Pewnie z samego rana proboszcz każdej parafii wyjdzie przed kościół i powie... CORONAVIRUS BEGONE DEMON, YOU SPAWN OF SATAN, BEGONE!... i koronawirus ucieknie (na wszelki wypadek niech powtórzy w języku polskim bo nasza mutacja może nie rozumieć po angielsku) ;)

 

a jak by to brzmiało po polsku - Spadaj, ....! (.... - do wypełnienia)

 

a wiele bardziej zrozumiałe niż archaiczny angielski

 

ciekawe, że dyspensa jest za darmo - kosciół daje przykład

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Wyszedłem sobie po fajki... I co widzę? Sąsiadka obok ma otwarte biuro rachunkowe i znów pełno aut i ludzi.. Ona ma bardzo dużo firm do obsługi.. Przecież ostatnio sama mówiła, że w okresie kwarantanny będzie zamknięte.. Idę dalej.. I stomatolog również ma otwarte.. Ja się pytam co się dzieje ? Czy to robią na złość rządowi przeciwko wyborom? To się okaże ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed Wielkanoca moga zostac wprowadzone dodatkowe obostrzenia, tak dzisiaj powiedział rzecznik rządu - info Onet.

Możliwe, na razie jednak mamy to co aktualnie.

W sumie to jestem ciekawy jak w tym roku miałyby wyglądać wszystkie te czuwania, rezurekcje, procesje itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedłem sobie po fajki... I co widzę? Sąsiadka obok ma otwarte biuro rachunkowe i znów pełno aut i ludzi.. Ona ma bardzo dużo firm do obsługi.. Przecież ostatnio sama mówiła, że w okresie kwarantanny będzie zamknięte.. Idę dalej.. I stomatolog również ma otwarte.. Ja się pytam co się dzieje ? Czy to robią na złość rządowi przeciwko wyborom? To się okaże ;p

 

Sam wyłazisz po głupie fajki jakbyś nie mógł więcej na zapas kupić i się dziwisz, że ludzie chcą jakoś zarobić bo nie mają pieniędzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Sam wyłazisz po głupie fajki jakbyś nie mógł więcej na zapas kupić i się dziwisz, że ludzie chcą jakoś zarobić bo nie mają pieniędzy...

 

Chłopie nie masz o niczym pojęcia a się wtrącasz.. Akurat szefowa biura rachunkowego czy stomatolog to ludzie bogaci.. Mogliby i z parę lat nie pracować i przeżyją. Więc troszkę się ogarnij.. Nienawidzę tego jak ktoś piszę bzdury o czymś, o czym nie ma kompletnego pojęcia..

 

A czy wyjść z domu nie mogę np raz na tydzień? Wyszedłem po fajki ale i tak przy okazji odwiedziłem aptekę. Wiec nie wiem w czym tu problem.. Akurat ja jestem grzeczny jeśli chodzi o przestrzeganie kwarantanny - w porównaniu do innych...

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dobry pomysł, ciekawe tylko, jak będzie wyglądać logistyka. Ale i tak ponad 11 tys. osób ich nie dostanie.

2-5 tysięcy pójdzie dla ludzi, reszta rozejdzie się między 'szychami'. :D Szef właśnie napisał że u jednej z koleżanek i jej męża zdiagnozowali koronawirusa, ona w domu a on na respiratorze w szpitalu. No i widzisz, ludzie po 50-tce a ona tak gruba że chodzi jak pingwin, zero ruchu i 100% siedząca praca...jak Ci ludzie mają przechodzić choroby. Jak kiedyś przyszła w kozakach do roboty to chyba byl jakiś custom made, szerokość łydek jak moich ud...

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 mld EURO dla krajów UE na walkę z kryzysem gospodarczym. Ciekawe ile z tego dostanie Polska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irulax

Super. Byłem dziś w trzech aptekach i trzech drogeriach - wszędzie brak rękawiczek jednorazowych. Bez rękawic do sklepu nie wejdę. Brawo panie Vateusz. mad2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza Antykryzysowa i Polskie firmy i przedsiębiorstwa .. jak sobie radzą ?

 

Każdy już chyba wie jak wygląda rządowa karcza na papierze ,a jak wygląda w realu ... rząd zapowiedział ze dopłaci każdemu przedsiębiorcy/firmie 40% wnagrodzenia dla pracowników o ile dany pracodawca zobowiąże sie nie zwalniać pracownika przez okres 3 miesięcy .

 

Wiele firm na to poszło ,a co robi z pracownikami :hmm:ZWALNIA DYSCYPLINARNIE :o

 

Szczyt cwaniactwa i chamstwa ludzie są zwalniani dyscyplinarnie z byle powodu istne polowanie na pracownika aby się go pozbyć nie ponosząc kosztów .

 

Luzie zostają na lodzie ,do sądu pójdą sprawe maja wygraną ale kiedy sądy ruszą ? kiedy sprawę rozpatrzą to minimum rok jak nie dłużej .

 

Niestety takich przypadków cwaniactwa przybywa bardzo szybko ,na FB pracodawcy bez sciemniania wymieniają się pomysłami i sposobami jak pozbyć się pracownika dyscyplinarnie nie płacąc mu nic :o .

 

I rząd nad tym panuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedłem sobie po fajki... I co widzę? Sąsiadka obok ma otwarte biuro rachunkowe i znów pełno aut i ludzi.. Ona ma bardzo dużo firm do obsługi.. Przecież ostatnio sama mówiła, że w okresie kwarantanny będzie zamknięte.. Idę dalej.. I stomatolog również ma otwarte.. Ja się pytam co się dzieje ? Czy to robią na złość rządowi przeciwko wyborom? To się okaże ;p

 

Większość firm dalej pracuje. Więc i biura rachunkowe muszą pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza Antykryzysowa i Polskie firmy i przedsiębiorstwa .. jak sobie radzą ?

 

Każdy już chyba wie jak wygląda rządowa karcza na papierze ,a jak wygląda w realu ... rząd zapowiedział ze dopłaci każdemu przedsiębiorcy/firmie 40% wnagrodzenia dla pracowników o ile dany pracodawca zobowiąże sie nie zwalniać pracownika przez okres 3 miesięcy .

 

Wiele firm na to poszło ,a co robi z pracownikami :hmm:ZWALNIA DYSCYPLINARNIE :o

 

Szczyt cwaniactwa i chamstwa ludzie są zwalniani dyscyplinarnie z byle powodu istne polowanie na pracownika aby się go pozbyć nie ponosząc kosztów .

 

Luzie zostają na lodzie ,do sądu pójdą sprawe maja wygraną ale kiedy sądy ruszą ? kiedy sprawę rozpatrzą to minimum rok jak nie dłużej .

 

Niestety takich przypadków cwaniactwa przybywa bardzo szybko ,na FB pracodawcy bez sciemniania wymieniają się pomysłami i sposobami jak pozbyć się pracownika dyscyplinarnie nie płacąc mu nic :o .

 

I rząd nad tym panuje ?

 

Ten rząd nie panuje nad niczym.

 

Panuje to nam jaśnie Pan Jarozbaw.

Edytowane przez lolotron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Hiszpanii wyparowało 900 TYSIĘCY miejsc pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Większość firm dalej pracuje. Więc i biura rachunkowe muszą pracować.

 

No ale stomatolog? Nie powinien .. Więc zero kontroli ze strony rządu. Wiem, bo mój przyjaciel jest stomatologiem i dostał zakaz w zawodzie do odwołania. Dotyczy to zarówno pracy w przychodni oraz prywatnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Byłem dziś w trzech aptekach i trzech drogeriach - wszędzie brak rękawiczek jednorazowych. Bez rękawic do sklepu nie wejdę. Brawo panie Vateusz. mad2.gif

 

A to nie jest tak, że sklep powinien zapewnić rękawiczki? A jak coś to ubierasz foliowe woreczki i heja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że sklep powinien zapewnić rękawiczki? A jak coś to ubierasz foliowe woreczki i heja :D

Z tymi rękawiczkami to tak ze wchodząc do każdego sklepu zakładasz nowa parę , wychodząc ze sklepu sciągasz je i do kosza ,a zakładasz nowa :E .

 

Co z tego ze założysz rękawiczki w przy wejsciu do sklepu A i wtych samych rękawiczkach pójdziesz do sklep B ? Jak w sklepie A złapiesz wirusa to zaniesiesz go do sklepu B to tak samo jak byś nie miał rękawiczek .

 

Zamiast rękawiczek lepszym rozwiązaniem jest płyn antybakteryjny przy wejsciu do sklepu i każdy dezynfekuje dłonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale stomatolog? Nie powinien .. Więc zero kontroli ze strony rządu. Wiem, bo mój przyjaciel jest stomatologiem i dostał zakaz w zawodzie do odwołania. Dotyczy to zarówno pracy w przychodni oraz prywatnej.

Nie wiem jak jest na chwilę obecną, jeszcze kilka dni temu były tylko zalecenia, aby ograniczyć przyjmowanie pacjentów gdy sytuacja nie wymaga natychmiastowej interwencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mężczyzna udawał przed policją swoją partnerkę w trakcie kontroli przestrzegania kwarantanny.

Parze odbywającej kwarantannę w jednym mieszkaniu w podkrakowskich Krzeszowicach grożą teraz surowe kary.

Policjanci w czasie sprawdzenia, czy para przebywa pod wskazanym adresem, nabrali podejrzeń, czy kobieta jest w domu. W oknie pokazał się tylko jej partner i tłumaczył, że kobieta śpi, a potem, że jest w łazience.

Policjanci zrządzali, aby w oknie pojawiła się także kobieta - mówi Sebastian Gleń z małopolskiej policji.

- W pewnym momencie zobaczyli czubek głowy w kapeluszu, ale nie mogli rozpoznać osoby, nabrali podejrzeń. Poprosili, aby przekazał kobiecie telefon, ale w słuchawce usłyszeli męski głos, który udawał damskie brzmienie. Policjanci zażądali, by obydwoje pokazali się w oknie, wtedy mężczyznę jeszcze bardziej poniosła fantazja, bo ujrzeli go w oknie, a obok przytrzymywany przez niego kapelusz - opowiada Gleń.

 

Mój link :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi rękawiczkami to tak ze wchodząc do każdego sklepu zakładasz nowa parę , wychodząc ze sklepu sciągasz je i do kosza ,a zakładasz nowa :E .

 

Co z tego ze założysz rękawiczki w przy wejsciu do sklepu A i wtych samych rękawiczkach pójdziesz do sklep B ? Jak w sklepie A złapiesz wirusa to zaniesiesz go do sklepu B to tak samo jak byś nie miał rękawiczek .

 

Zamiast rękawiczek lepszym rozwiązaniem jest płyn antybakteryjny przy wejsciu do sklepu i każdy dezynfekuje dłonie

 

No tak, dlatego jak sklep nie ma rękawiczek to sobie nakładam woreczki foliowe(albo rękawiczki foliowe przy pieczywie) i po wyjściu ze sklepu wyrzucam je do kosza i myje ręce żelem antybakteryjnym. Jeśli dali takie prawo, że muszę mieć rękawiczki, a sklep ich nie ma to trzeba sobie jakoś radzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, dlatego jak sklep nie ma rękawiczek to sobie nakładam woreczki foliowe(albo rękawiczki foliowe przy pieczywie) i po wyjściu ze sklepu wyrzucam je do kosza i myje ręce żelem antybakteryjnym. Jeśli dali takie prawo, że muszę mieć rękawiczki, a sklep ich nie ma to trzeba sobie jakoś radzić

 

Ja noszę zimowe. W domu można spryskać środkiem albo umyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...