Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

No tak, dlatego jak sklep nie ma rękawiczek to sobie nakładam woreczki foliowe(albo rękawiczki foliowe przy pieczywie) i po wyjściu ze sklepu wyrzucam je do kosza i myje ręce żelem antybakteryjnym. Jeśli dali takie prawo, że muszę mieć rękawiczki, a sklep ich nie ma to trzeba sobie jakoś radzić

 

Pytanie tylko co w domu: każdy towar odkażasz? W końcu w rękawiczkach dotykasz np. paczki makaronu, który mógł dotknąć ktoś, kto ma wirusa ;) Sam podchodzę poważnie do tematu, tydzień temu zrobiłem większe zakupy (w masce, rękawiczkach, w aucie mam żel do odkażania itd.) i pierwsze co zrobiłem po powrocie do domu, to Jacka Danielsa do zlewu wstawiłem: umyty, odkażony, bezpieczny, ale w oczach żony wyszedłem na lekkiego świra :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko co w domu: każdy towar odkażasz? W końcu w rękawiczkach dotykasz np. paczki makaronu, który mógł dotknąć ktoś, kto ma wirusa ;) Sam podchodzę poważnie do tematu, tydzień temu zrobiłem większe zakupy (w masce, rękawiczkach, w aucie mam żel do odkażania itd.) i pierwsze co zrobiłem po powrocie do domu, to Jacka Danielsa do zlewu wstawiłem: umyty, odkażony, bezpieczny, ale w oczach żony wyszedłem na lekkiego świra :E

Ja myje w zlewie produkty wodą z mydłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W mediach zagranicznych widziałem informacje, że po świętach część fabryk i zakładów będzie próbowała wznowić pracę, polski rząd też chyba na to liczy bo mówią zobaczymy po świętach co będzie. Czy bez szczepionki nie będzie to zbyt niebezpieczne rozwiązanie. A może po prostu trzeba nauczyć się żyć z wirusem i liczyć na trochę szczęścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko co w domu: każdy towar odkażasz? W końcu w rękawiczkach dotykasz np. paczki makaronu, który mógł dotknąć ktoś, kto ma wirusa ;) Sam podchodzę poważnie do tematu, tydzień temu zrobiłem większe zakupy (w masce, rękawiczkach, w aucie mam żel do odkażania itd.) i pierwsze co zrobiłem po powrocie do domu, to Jacka Danielsa do zlewu wstawiłem: umyty, odkażony, bezpieczny, ale w oczach żony wyszedłem na lekkiego świra :E

Lekka paranoja kolego ... jak byś nie wiedział to wirus na powierzchniach typu ,szkło ,metal ,plastik żyje kilka h ,najdłużej utrzymuje się np na papierze (banknoty ) .

 

Owoce i warzywa to ja zawsze myłem po zakupie w w letniej wodzie nie wyobrażam sobie mycia owoców w wodzie z mydłem .

 

Także nie popadajmy w paranoje :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg radia niemieckiego 180? programistów z całej Europy, w tym z Instytutu Frauenhofera, pracuje obecnie nad handy tracking app - aplikacją do śledzenia komórek - taką jednak, żeby przepisy EU dotyczące prywatności właścicieli nie zostały naruszone; w rozmowie programista z tej grupy powiedział, że app będzie gotowa między 14-19 kwietnia, a rezultaty w walce w koronawirusem prawdopodobne, jeśli zainstaluje ją 50-60% populacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myje w zlewie produkty wodą z mydłem.

 

Ja tak samo.

Po przyjściu ze sklepu myję wszystko co się da, potem myję porządnie ręce i twarz (bo nie wiadomo co na skórze się przyniosło ze sklepu) i czuję się bezpiecznie.

Unikam produktów które mogły być przemacane jak bułki/chleb, już wolę się przemęczyć i jeść ten sztuczny chleb tostowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekka paranoja kolego ... jak byś nie wiedział to wirus na powierzchniach typu ,szkło ,metal ,plastik żyje kilka h ,najdłużej utrzymuje się np na papierze (banknoty ) .

 

Podawano, że do bodajże 20 dni się utrzymuje. Były gdzieś linki w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podawano, że do bodajże 20 dni się utrzymuje. Były gdzieś linki w temacie.

GDzie ?

Do 21 dni może inkubować w organizmie ludzkim i na to są dowody bo były takie potwierdzone przypadki .

Już nie naginajmy faktów ze na powierzchniach sztucznych wirus zyje XXX dni bo jak widać niektórym już ostro odbija .. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko co w domu: każdy towar odkażasz? W końcu w rękawiczkach dotykasz np. paczki makaronu, który mógł dotknąć ktoś, kto ma wirusa ;) Sam podchodzę poważnie do tematu, tydzień temu zrobiłem większe zakupy (w masce, rękawiczkach, w aucie mam żel do odkażania itd.) i pierwsze co zrobiłem po powrocie do domu, to Jacka Danielsa do zlewu wstawiłem: umyty, odkażony, bezpieczny, ale w oczach żony wyszedłem na lekkiego świra :E

 

Jeśli to nie towar do bezpośredniego spożycia, to wrzuć do piwnicy jak masz - wirus chyba 2 albo 3 dni max żyje na plastiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owoce i warzywa to ja zawsze myłem po zakupie w w letniej wodzie nie wyobrażam sobie mycia owoców w wodzie z mydłem .

Cytrusy można na lajcie. Nawet z szorowaniem :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekka paranoja kolego ... jak byś nie wiedział to wirus na powierzchniach typu ,szkło ,metal ,plastik żyje kilka h ,najdłużej utrzymuje się np na papierze (banknoty ) .

 

Owoce i warzywa to ja zawsze myłem po zakupie w w letniej wodzie nie wyobrażam sobie mycia owoców w wodzie z mydłem .

 

Także nie popadajmy w paranoje :lol2:

Dokładnych badań nie ma. Niektóre mówią o nawet kilku do kilkunastu dni np na tym statku.

 

Dla nas sporo pewnie też zależy w jakiej ilości wirus znalazł się na opakowaniu. Jak ktoś sobie kichnie/kaszlnie ostro w rękę i następnie podotyka opakowań to nie bardzo to wygląda. Niektórzy jak kichają nie zawsze zdążą się zasłonić, wyjąć chusteczkę i mają taki rozrzut że poleci na kilka metrów. Więc znaczna część regału w sklepie może oberwać. No i sporo ludzi nie ma nawyku zasłaniania ust przy kichaniu.

 

W sklepach przydały by się maseczki, aby ludzie nie kichali ma produkty.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koronawirus w Warszawie. Ratowniczka medyczna została zwolniona. "Myślę, że chodzi o mój wpis"

Mój link

 

 

 

W sklepach przydały by się maseczki, aby ludzie nie kichali ma produkty.

Dla lekarzy /pogotowia nie ma maseczek a ty chcesz zeby byle plebs miał je w każdym sklepie :P .

Ludzie prywatnie po nocach szyją maseczki dla służby zdrowia ,wydaj mi się ze takie akcje społeczne z szyciem maseczek i kombinezonów robią większą robotę niż rządowe pseudo zaopatrzenia .

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie prywatnie po nocach szyją maseczki dla służby zdrowia ,wydaj mi się ze takie akcje społeczne z szyciem maseczek i kombinezonów robią większą robotę niż rządowe pseudo zaopatrzenia .

Te maseczki własnym sumptem dziergane są gówno warte w większości, robią więcej szkody niż pożytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te maseczki własnym sumptem dziergane są gówno warte w większości, robią więcej szkody niż pożytku.

:D bo ?

 

Te maseczki dziergane po nocach są tak samo dobrze wykonane jak nie lepiej (bo mają więcej warstw filtrujących ) niż te fabryczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekka paranoja kolego ... jak byś nie wiedział to wirus na powierzchniach typu ,szkło ,metal ,plastik żyje kilka h ,najdłużej utrzymuje się np na papierze (banknoty ) .

 

Owoce i warzywa to ja zawsze myłem po zakupie w w letniej wodzie nie wyobrażam sobie mycia owoców w wodzie z mydłem .

 

Także nie popadajmy w paranoje :lol2:

 

:) Gdzieś czytałem, że nawet do 2 dni się może utrzymywać na wymienionych powierzchniach. Paranoja to swoją drogą, ale mam w domu córkę, która urodziła się 27 tygodniu ciąży i wszystkie infekcje dróg oddechowych przechodzi ciężej niż moi synowie (cała trójka była szczepiona na pneumokoki). W dodatku mam ciut gorszą wydolność serca po wirusowym zapaleniu mięśnia sercowego i osierdzia i chucham na zimne - wg kardiologa wyniki mam ok, ale ten wirus jest niestety nieobliczalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Gdzieś czytałem, że nawet do 2 dni się może utrzymywać na wymienionych powierzchniach. Paranoja to swoją drogą, ale mam w domu córkę, która urodziła się 27 tygodniu ciąży i wszystkie infekcje dróg oddechowych przechodzi ciężej niż moi synowie (cała trójka była szczepiona na pneumokoki). W dodatku mam ciut gorszą wydolność serca po wirusowym zapaleniu mięśnia sercowego i osierdzia i chucham na zimne - wg kardiologa wyniki mam ok, ale ten wirus jest niestety nieobliczalny.

Tu cię rozumiem ,ale to wyjątkowa sytuacja .W takich okolicznościach na pewno też bym chuchał /dmuchał na zimne .

Dużo zdrowia dla córy :thumbup:

 

Robi się ciekawie :)

 

Koalicja rządowa w kryzysie. Jarosław Gowin odrzuca ultimatum Kaczyńskiego

 

"Jarosław Gowin ogłosił już politykom swojej partii, że nie poprze pomysłu PiS na korespondencyjne wybory, a w związku z tym muszą się spodziewać utraty stanowisk. Jeśli więc prezes PiS nie wycofa się z pomysłu wyborów kopertowych, a Jarosław Kaczyński nie odwoła swojego ultimatum, to większość parlamentarna rozpadnie się, a rząd mniejszościowy PiS-u - nie będzie w stanie rządzić" - donosi radio.

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu cię rozumiem ,ale to wyjątkowa sytuacja .W takich okolicznościach na pewno też bym chuchał /dmuchał na zimne .

Dużo zdrowia dla córy :thumbup:

 

Dzięki :) Za 6 dni cztery latka kończy, wszystko idzie w dobrym kierunku - na szczęście obyło się tylko na jednej operacji kości śródstopia (tzw. stopa przywiedziona). Faktem jednak jest, że na infekcje dolnych dróg oddechowych trzeba mocno uważać, ale to akurat dotyczy wszystkich wcześniaków.

 

Koniec offtopu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę na to, że wykopią tą kaczkę.

 

A w stanach tak FBI zdobywa maseczki

 

A w Indiach tak się wita lekarzy, a raczej żegna

https://www.liveleak.com/view?t=kWLZs_1585770133

Ten zyd windowal ceny co jest nielegalne.Jak cos kosztuje $2 to nie masz prawa sprzedawac za$20

a po drogie

https://www.law.cornell.edu/uscode/text/50/4512

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D bo ?

 

Te maseczki dziergane po nocach są tak samo dobrze wykonane jak nie lepiej (bo mają więcej warstw filtrujących ) niż te fabryczne

Ta, szczególnie te szyte z materiału na spodnie lub podobnych, widziałem kilka materiałów na ten temat i przyzwoitych projektów za wiele nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raiders jednak zgodzisz się chyba, że przetrwanie firm jest ważniejsze od przetrwania pracowników. Dbanie o pracowników to raczej kwestia bardziej medialna i wizerunkowa. Jak padnie większość firm, to kwestia zagrożenia przejęciem aktywów i dalszym uzależnianiem się od Eskimosów oraz reszty czekającej w kolejce.

 

@irulax abstrahując od tego, że rękawiczki jednorazowe nie są aż tak ważne, to chyba sklep je zapewnia. Przynajmniej widziałem przy wejściach do sklepów, że są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zyd windowal ceny co jest nielegalne.Jak cos kosztuje $2 to nie masz prawa sprzedawac za$20

Co jest nielegalne? W normalnych warunkach ustalasz sobie cene jaka chcesz, to klienci decyduja portfelem i reguluja ta cene. Ciesz, sie ze nie wiesz jakie przebitki maja niektorzy produceni na produktach, ktore kupujesz bo by ci zylka pewnie pekla :E

 

Ten zyd windowal ceny co jest nielegalne.Jak cos kosztuje $2 to nie masz prawa sprzedawac za$20

a po drogie

https://www.law.cornell.edu/uscode/text/50/4512

to raczej po pierwsze.

 

Swoja droga ciekaw jestem czy rzad USA rozdaje w takim razie wszystkim za free maseczki, rekawiczki, srodki desynfekcji itd. No bo jak zabraniaja zakupu sami nie dajac nic w zamian no to przyczyniaja sie do zarazenia>smierci obywateli. Z drugiej strony troche rozumiem takie dzialania. Na wszystkich kryzysach na + wychodza banki, osoby powiazane z rzadem "oligarchowie", bystre korporacje. Nie daj boze na kryzysie dorobil by sie jakis zwykly czlowiek z "plebsu" i zaczal robic konkurencje :E

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest nielegalne? W normalnych warunkach ustalasz sobie cene jaka chcesz, to klienci decyduja portfelem i reguluja ta cene. Ciesz, sie ze nie wiesz jakie przebitki maja niektorzy produceni na produktach, ktore kupujesz bo by ci zylka pewnie pekla :E

Tyle w temacie jak masz ogloszony stan wyjatkowy, wszyscy byli inforormowani by nie podnosic cen bo beda kary

https://www.law.cornell.edu/uscode/text/50/4512

 

After identifying themselves as FBI agents, they told Feldheim that they wanted to stay a distance away from him given concerns over the spread of Coronavirus. When the agents were within four to five feet of him, Feldheim allegedly coughed in their direction without covering his mouth. The agents then told him that they were looking for certain PPE materials and that they had information that Feldheim was in possession of large quantities of such materials. At that point, Feldheim told the FBI agents that that he had the Coronavirus.

 

Feldheim then made false statements to the FBI agents regarding his possession and sale of personal protective equipment and other materials. He falsely told the agents, among other things, that he worked for a company that bought and sold personal protective equipment and other materials and that he never took physical custody of the materials. Feldheim further falsely stated that he did not possess large quantities of personal protective equipment materials and that he never sold them directly to individuals.

 

The assault charge carries a maximum penalty of one year in prison and a $100,000 fine. The false statements charge carries a maximum penalty of five years in prison and a $250,000 fine.

 

https://www.justice.gov/usao-nj/pr/brooklyn-man-arrested-assaulting-fbi-agents-and-making-false-statements-about-his

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w koncu skonczy sie to wojną, USA pewnie poleci pierwsze ze względu na broń a potem reszta. Szczególnie jak ludzie będą rozjuszeni do czerwoności takim siedzieniem w domu i po kolei będą wychodzić na dwór w d... mając mandaty.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...