Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Nie prawda ,żeby ta walka miała sens to trzeba testować ,testować i jeszcze raz testować wszystkich i odsiewać zarażonych od zdrowych .NO ale prościej jest wszystkich zamknąć w domach rzucić garść zakazów i problem się rozwiąże sam z czasem .

 

 

To napisz mi jaki masz pomysł by tak nagle w jednym momencie ( bo niestety tak trzeba by wyeliminowac tych chorych by nie zarazili innych) przebadac 38 ml ludzi, słucham ;)

 

Po świętach nawet ci najbardziej posłuszni zaczną mieć gdzieś te ograniczenia. No może zostanie jakieś 20% najbardziej spolegliwych.

 

Jak ich pieniadze swedzą to spoko ;)

Edytowane przez Damian ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu rząd przeszedł z 3 na 2 komunikaty dziennie w sprawie covid19 ;) ???

 

Pewnie oglądalność spadła i musieli dać co innego w to miejsce :lol2: :lol2: :lol2:

A serio to pewnie wiesz, napisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name=Damian ;)' date='05 Kwiecień 2020 - 13:19' timestamp='1586085552' post='15857472]

Wiesz co nie przeżyłem tych czasów co moi dziadkowie, ale w sumie masz racje, mogli by go wprowadzic, to by wtedy ludzie zobaczyli co to jest...

 

teraz to masz tak na prawdę tylko nie wychodzić z domu bez racjonalniej potrzeby, wiadomo tym co lubili sie włóczyć bez celu to przeszkadza.

No przecież już jest tylko nie oficjalnie. Zakaz wychodzenia z domów poza pilnymi potrzebami, zakaz opuszczania miast poza pilnymi potrzebami jak np. praca. Kontrole policji i wojska samochodów na ulicach itd. Zamknięte lasy, nawet zakaz łowienia ryb w samotności nad rzeką itd.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież już jest tylko nie oficjalnie. Zakaz wychodzenia z domów poza pilnymi potrzebami, zakaz opuszczania miast poza pilnymi potrzebami jak np. praca. Kontrole policji i wojska samochodów na ulicach itd. Zamknięte lasy, nawet zakaz łowienia ryb w samotności nad rzeką itd.

 

Nie będę zaprzeczał bo obecnie od 2 tyg siedze w domu, ale od jutra ide do pracy wiec to co napisałeś zweryfikuje bo pracuje w mieście przygranicznym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój link

 

No grubo jadą , tera byle janusz będzie mógł handlować twoimi danymi osobowymi ,a gdzie w tym wszystki RODO .KOmuna pełną gębą .

Bije na głowe ostro Kaczyńskiemu .

Nigdy czegoś takiego nie wprowadzą, chyba że na poczcie taki pracownik otrzyma uprawnienia do wglądu w pisma od urzędów państwowych. Nie cała poczta, dany pocztowiec który będzie związany tajemnicą państwową ze wszystkimi plusami i minusami z tym związanymi.

 

"Zaznacza przy tym, że nie ma to jednak dotyczyć przesyłek prywatnych. „Projekt przewiduje, że miałoby to miejsce m.in. w przypadku postępowań administracyjnych, egzekucyjnych, karnych, karno-skarbowych lub w sprawach o wykroczenia, gdy przepisy przewidują doręczenie wezwań, zawiadomień oraz innych pism, od których daty doręczenia biegną terminy – wylicza „Rz”. Projekt zakłada też, że „w przypadku braku możliwości przekształcenia przesyłki listowej w postać elektroniczną, operator pocztowy ponownie przesyłkę kopertuje i doręcza do adresata w pierwotnej postaci przesyłki listowej”."

 

Każda korespondencja pomiędzy mną a przykładowo urzędem skarbowym lub sądem jest tylko do wględu przez odpowiednie strony związene z tą korespondencją. Ja osoba prywatna i np: urząd skarbowy, wgląd w dokumentację mają tylko zainteresowane strony uczestniczące w sprawie. Żaden "lolek z poczty" nie będzie miał wglądu w taką korespondencję bez otrzymania odpowiednich uprawnień.

 

Dodatkowo, postać elektroniczną. Na jaki adres e-mail wyślą? mam obowiązek podania poczcie "e-maila kontaktowego"? a może rząd z pocztą założą mi specjalny e-mail i dane do niego wyślą poleconym i gdy odbiorę polecony to potwierdzę odbiór "rządowego e-maila" i pełną gotowość do odbierania wszelakich przesyłek urzędowych w formie elektronicznej? no to jeszcze muszą mi udowodnić że mam komputer lub inne urządzenie... chyba że powstanie narodowy program budowy tysięcy "kawiarenek internetowych do odbioru elektronicznych przesyłek państwowych" :rotfl: (wtedy listem poleconym byłbym informowany o tym że w kawiarence internetowej czeka na mnie przesyłka polecona w formie elektronicznej... :hahaha: :hahaha:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są jakieś jaja! Śmiertelność na poziomie 5 proc. https://google.com/covid19-map/?hl=pl, a histeria taka, jakby to było co najmniej 50 proc. Wyliczana jest każda ofiara koronawirusa, ale nikt nie pisze, ile w tym samym czasie osób zmarło na zapalenie płuc, grypę albo raka piersi.

 

Wszystko pozamykane, limity, ograniczenia, rękawice, maseczki, dezynfekcje, cyrk na kółkach!

 

Moja znajoma złapała to cudo, no i jest na kwarantannie od wczoraj chyba. Objawów żadnych nie ma. Pewnie po tygodniu będzie zdrowa (badanie zrobione późno w stosunku do czasu przewidywanej infekcji) i tyle będzie z tego strasznego koronawirusa.

 

Najbardziej mnie śmieszą zajadłe antypisiory, które teraz chwalą rząd i prezydenta za działania w czasie tej "epidemii".

 

Bardzo śmiały wniosek. Moim zdaniem śmiertelność to jakieś 30-40%, bo:

- przechodzenie bezobjawowe 80% to statystyki z kosmosu. Żeby takie coś napisać, musieliby przebadać każdego na świecie, albo co najmniej w dużym kraju. A takie wnioski wysuwają po przebadaniu kilku tysięcy osób.

- zataja się dużo informacji o zgonach

- telewizja nadmiernie i ostentacyjnie uspokaja

- podaje się, że człowiek nie zginął od potrącenia samochodu, tylko dlatego, że się połamał

- przy niskiej śmiertelności nie byłoby takiego cyrku na kółkach i rozwalonej gospodarki

- wyleczeni to ludzie widma, rzadko jakiś udziela wywiadu, ale każdy swoje lekkie objawy wg lekarzy opisuje jako koszmar i strach o życie

- wiele osób umrze od powikłań, a to wyjdzie dopiero w przeciągu dekady albo i dłużej

 

 

Jasne, że chronią. Już było sto razy mówione. Nawet kawał szmaty na twarzy chroni, bo wirus jest obecny w ślinie, a nie egzystuje samodzielnie fruwając w powietrzu. Czyli melon człowieka mówiącego z "mikro kropelkami". Oczywiście nie chroni optymalnie, ale przed wyrzutem mela podczas kichania czy kaszlu na 6m - już tak. Załóż do tego okulary i masz z grubsza z głowy ;)

 

 

Właśnie że fruwa w powietrzu. Obejrzyj moment z ludźmi w dużym pomieszczeniu.

 

 

I zobacz po ile lat oni przeżywają na paracetamolu, 80-100+ lat. Coś w tym musi być, od małego nie ma zmiłuj zasmarkany i do szkoły, samo przejdzie a w Polsce zaraz czapka, rękawiczki i szalik tak owinięty że dzieciak o mało się nie udusi, znam to z autopsji i właśnie to ja chorowałem co sezon i tak już zostało nawet 20 lat później.

 

Z tym przedłużaniem życia nie chodziło o Ibuprofen? Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Stan wojenny był chyba ciut mniej uciążliwy. Co prawda była godzina policyjna (od 22 do 6), ale poza nią chodzić można było. Inna była jego rola. Do lasu i na ryby w stanie wojennym można było iść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name=Damian ;)' date='05 Kwiecień 2020 - 13:21' timestamp='1586085678' post='15857478]

To napisz mi jaki masz pomysł by tak nagle w jednym momencie ( bo niestety tak trzeba by wyeliminowac tych chorych by nie zarazili innych) przebadac 38 ml ludzi, słucham ;)

 

 

 

A kto moówi ze w jednym momencie ,testować trzeba regularnie przez x czasu miesiac ,dwa i to jest wykonalne sami lekarze ,wirusolodzy o tym mówią .Ale to wymaga zmiany strategi kótrej teraz już nikt nie zmieni ,a na pewno nie rząd bo jak to będzie wyglądało ze nagle odwołają zakazy które sami narzucili . To polityczny strzał w kolano .

Po pierwsze rząd dba oswój wizerunek polityczny to jest gra gdzieś później jest obywatel ,państwo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan wojenny był chyba ciut mniej uciążliwy. Co prawda była godzina policyjna (od 22 do 6), ale poza nią chodzić można było. Inna była jego rola. Do lasu i na ryby w stanie wojennym można było iść.

 

Nom, ale:

-w grudniu nie było grzybów w lesie

-szwendanie się po lesie samotnie budziło "wątpliwości" aparatu władzy

-nie można było bez pozwolenia województwa opuszczać

-podczas łażenia po mieście można było pałą dostać ot tak, bo np. ZOMO spirytus dorwało

 

Uciążliwość brała się nie tylko z przepisów ale ogólnej sytuacji -braki zaopatrzeniowe, powszechna inwigilacja i paranoiczna podejrzliwość władz oraz, podobnie jak dzisiaj niepewność kolejnych dni.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nawet na zadupiach stoją i przepytują ludzi o cel podróży :E

 

https://www.youtube.com/watch?v=0l5wxITkGAs

 

"I osoba nie może siedzieć z przodu, najlepiej aby siedziała z tyłu, maksymalnie 2 osoby przewozimy w pojeździe"

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy czegoś takiego nie wprowadzą, chyba że na poczcie taki pracownik otrzyma uprawnienia do wglądu w pisma od urzędów państwowych. Nie cała poczta, dany pocztowiec który będzie związany tajemnicą państwową ze wszystkimi plusami i minusami z tym związanymi.

 

"Zaznacza przy tym, że nie ma to jednak dotyczyć przesyłek prywatnych. „Projekt przewiduje, że miałoby to miejsce m.in. w przypadku postępowań administracyjnych, egzekucyjnych, karnych, karno-skarbowych lub w sprawach o wykroczenia, gdy przepisy przewidują doręczenie wezwań, zawiadomień oraz innych pism, od których daty doręczenia biegną terminy – wylicza „Rz”. Projekt zakłada też, że „w przypadku braku możliwości przekształcenia przesyłki listowej w postać elektroniczną, operator pocztowy ponownie przesyłkę kopertuje i doręcza do adresata w pierwotnej postaci przesyłki listowej”."

 

Każda korespondencja pomiędzy mną a przykładowo urzędem skarbowym lub sądem jest tylko do wględu przez odpowiednie strony związene z tą korespondencją. Ja osoba prywatna i np: urząd skarbowy, wgląd w dokumentację mają tylko zainteresowane strony uczestniczące w sprawie. Żaden "lolek z poczty" nie będzie miał wglądu w taką korespondencję bez otrzymania odpowiednich uprawnień.

 

Dodatkowo, postać elektroniczną. Na jaki adres e-mail wyślą? mam obowiązek podania poczcie "e-maila kontaktowego"? a może rząd z pocztą założą mi specjalny e-mail i dane do niego wyślą poleconym i gdy odbiorę polecony to potwierdzę odbiór "rządowego e-maila" i pełną gotowość do odbierania wszelakich przesyłek urzędowych w formie elektronicznej? no to jeszcze muszą mi udowodnić że mam komputer lub inne urządzenie... chyba że powstanie narodowy program budowy tysięcy "kawiarenek internetowych do odbioru elektronicznych przesyłek państwowych" :rotfl: (wtedy listem poleconym byłbym informowany o tym że w kawiarence internetowej czeka na mnie przesyłka polecona w formie elektronicznej... :hahaha: :hahaha:)

 

 

Ryszard dobrze wiesz ze jak by to faktycznie weszło w życie to nikt nie będzie miał kontroli nad tym kto te przesyłki na PP będzie otwierał i czytał .

A mi osobicie się nie uśmiecha i nie życzę sobie zeby kto kolwiek czytał moje wezwanie do sądu ,zusu czy innej instytucji . TO jest list kierowany do mnie imienny i tylko ja mam prawo go otworzyć .

 

A jak już zus czy sąd chce wysyłać mi coś na maila to mogę podać im podać ale to wyślą osobiście a nie qwa jakiś typ na poczcie będzie to otwierał i czytał !.

 

 

To samo z głosowaniem listownym ,PP ma dostarczać karty do głosowania do skrzynek na listy pez potwierdzenia odbioru !!!

 

Idę o zakład ze znajdzie się nie jeden cwaniak co przejdzie się po tych skrzynkach i te karty do głosowania zwinie i odsprzeda za złote talary komuś innemu a ten ktoś albo zagłosuje na swoją opcję polityczną albo odsprzeda dalej .. zwykły handel głosami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nom, ale:

-w grudniu nie było grzybów w lesie

-szwendanie się po lesie samotnie budziło "wątpliwości" aparatu władzy

-nie można było bez pozwolenia województwa opuszczać

-podczas łażenia po mieście można było pałą dostać ot tak, bo np. ZOMO spirytus dorwało

 

Uciążliwość brała się nie tylko z przepisów ale ogólnej sytuacji -braki zaopatrzeniowe, powszechna inwigilacja i paranoiczna podejrzliwość władz oraz, podobnie jak dzisiaj niepewność kolejnych dni.

 

Tak, inna rola tego była, inne "potrzeby władzy", inne uwarunkowania, inny system. Ale i tak bym napisał, że od strony psychiki łatwiej byłoby np 2 miesiące przetrwać w tamtym wojennym, niż przy blokadzie wyjścia z domu dzisiaj. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan wojenny był chyba ciut mniej uciążliwy. Co prawda była godzina policyjna (od 22 do 6), ale poza nią chodzić można było. Inna była jego rola. Do lasu i na ryby w stanie wojennym można było iść.

 

Do ojca strzelali. Kule waliły nam codziennie po parapetach w kamienicy. Po ulicach jeździły czołgi. Wiec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nawet na zadupiach stoją i przepytują ludzi o cel podróży :E

 

[med3ia]

[/media]

 

"I osoba nie może siedzieć z przodu, najlepiej aby siedziała z tyłu, maksymalnie 2 osoby przewozimy w pojeździe"

 

Ale sam widzisz wszystko grzecznie i z kulturą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ojca strzelali. Kule waliły nam codziennie po parapetach w kamienicy. Po ulicach jeździły czołgi. Wiec...

 

Do kuzyna matki też. Podszedł do okna podczas jakieś łapanki, kogoś dopadli. Podobno siepacz był tak narżnięty, że puścił serię po trzech budynkach na szczęście trafiając tylko tynki.

Obrócił się i upadł.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, ale:

-w grudniu nie było grzybów w lesie

 

 

Stan wojenny trwał dwa lata a nie tylko przez zimeszczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ojca strzelali. Kule waliły nam codziennie po parapetach w kamienicy. Po ulicach jeździły czołgi. Wiec...

 

I oni widzisz smią porównywac to co teraz jest, do stanu wojennego zwykłe łajdactwo

 

masz wyzej posta jak Policja kontroluje, pełna kultura i poszanowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan wojenny trwał dwa lata a nie tylko przez zimeszczerbaty.gif

 

Formalnie to tak, jednak o ile pamiętam praktycznie to chyba rok. Potem był zawieszony.

Do porównania możemy wrócić jak obecny stan potrwa tyle samo ;)

Mowa była o uciążliwości i to porównuję więc przypomnę, że mamy ok. miesiąca z covidem, a stan wojenny wprowadzony był w grudniu no to przez kupę czasu nie było żadnego łażenia za grzybami :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nawet na zadupiach stoją i przepytują ludzi o cel podróży :E

 

 

"I osoba nie może siedzieć z przodu, najlepiej aby siedziała z tyłu, maksymalnie 2 osoby przewozimy w pojeździe"

 

Bo jak usiądzie metr dalej w zamkniętym pomieszczeniu, to wirus nie przeleci ;)

 

 

Do kuzyna matki też. Podszedł do okna podczas jakieś łapanki, kogoś dopadli. Podobno siepacz był tak narżnięty, że puścił serię po trzech budynkach na szczęście trafiając tylko tynki.

Obrócił się i upadł.

 

[quote name=Damian ;)' date='05 Kwiecień 2020 - 12:44' timestamp='1586087055' post='15857523]

I oni widzisz smią porównywac to co teraz jest, do stanu wojennego zwykłe łajdactwo

 

masz wyzej posta jak Policja kontroluje, pełna kultura i poszanowanie

 

Dokładnie. Było sporo takich sytuacji.

Ale nie ma chyba gier PC o stanie wojennym ;)

 

 

Ludziom każą siedzieć w domach i robić różne rzeczy z nudów, a na górze forum reklamy wózków dziecięcych :E

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do ojca strzelali. Kule waliły nam codziennie po parapetach w kamienicy. Po ulicach jeździły czołgi. Wiec...

 

Nie wiem czy to dobre miejsce i czas na taką dyskusje. Jeśli ktoś brał udział w opozycji (lub władza o takie coś podejrzewała), to łatwo było trafić na opresje (też mieliśmy w domu nocny nalot), w tym i stracić zycie, tego dzisiaj nie ma. Ale wyjsć na zewnątrz generalnie można było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-podczas łażenia po mieście można było pałą dostać ot tak, bo np. ZOMO spirytus dorwało

 

Za darmo pałą nikt nie dostał, durne historyjki powielane przez zidiociałe media, tak jak z tymi internowanymi bohaterami solidarności. Całe to internowane towarzystwo siedziało w ośrodkach wypoczynkowych i więcej chlało wódę niż byli tam przesłuchiwani. Widziałem na własne oczy bo mieszkam niedaleko.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś brał udział w opozycji (lub władza o takie coś podejrzewała), to łatwo było trafić na opresje (też mieliśmy w domu nocny nalot), w tym i stracić zycie, tego dzisiaj nie ma.

 

Jak to nie ma? :hmm:

A "murzyn" na manifestacji i "poczucie zagrożenia"? :lol2::hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak to nie ma? :hmm:

A "murzyn" na manifestacji i "poczucie zagrożenia"? :lol2::hmm:

 

Sparodiować i wykpić można wszystko, tylko po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ojca strzelali. Kule waliły nam codziennie po parapetach w kamienicy. Po ulicach jeździły czołgi. Wiec...

 

To chyba z drugiej wojny ...albo wspomnienia z CoD..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80% bezobjawowców to kompletna bzdura zarówno z punktu widzenia biologii jak i statystyki (na podstawie dotychczas dostępnych danych).

 

Śmiertelność 30%-40% to kompletna fantastyka i szuria, podobnie jak 0,01%. Ona jest kilkuprocentowa. Ile dokładnie to się okaże na bardziej zaawansowanym etapie rozwoju pandemii.

 

W kwestii olewania ograniczeń nie chodziło mi o łamanie kwarantanny, bo to byłoby coś skrajnie nieodpowiedzialnego. Bardziej miałem na myśli tych co się obecnie boją wyjść na spacer czy przejechać 20 km samochodem, bo mandat dostaną. To są lęki raczej nietrwałe w przypadku zdecydowanej większości.

 

A na dniach pewnie Turcja da do wiwatu. A bezkonkurencyjne tak czy inaczej zapewne pozostaną Indie, choć tego pewnie niestety w statystykach nie zobaczymy. Pandemia rozwija się dość powoli ale konsekwentnie, do dziś nie osiągnęliśmy miliona aktywnych przypadków, nie osiągnęliśmy jeszcze nawet 900 tysięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A mi w ich testach VRR coś nie gra, testowali AOC którego mam (VA) i według nich i tej scenki migocze jak diabli. Posiadam go od dwóch dni i ani jednego mignięcia nie widziałem.  Tutaj też ludzie się sprzeczali, który model migocze, a który nie.
    • Model ASUS TUF Gaming , o którym wspominasz jest to fajnie prezentujący się 27 calowy monitor IPS 2K (2560 x 1440) z natywnie 240 Hz, po OC 260Hz (1ms) dodatkowo pokrycie barw DCI-P3 wynosi 90 % więc monitor zapewni dobrą jakość i wyrazistość a obraz będzie płynny i przyjemny. Niektóre gry wykorzystują HDR więc z tym monitorem również można skorzystać z tej funkcji. Według mnie plusem jest też jasność na poziomie 400 nitów oraz technologie synchronizacji FreeSync i G-Sync (dla amd i nvidia).  Oczywiście są też tańsze modele z rozdzielczością 2K 240Hz patrz Lenovo Legion z lepszym pokryciem bartw DCI-P3 95% i z funkcją PIVOT - aby móc dostosować sobie wysokość i kąt pochylenia monitora do swoich potrzeb.
    • Chociaż faktycznie, niezawarcie umowy o produkcji w Polsce plus offset to wina Plaszczaka który brał wszystko z półki. Z samolotami bez uzbrojenia też się popisał, więc pewnie MON odkręca wszystko i spróbuje podpisać offset + produkcję w ostatniej umowie. Czemu się nie dało w drugiej? A no Plaszczak to Plaszczak co tutaj więcej dodawać.   Jak podpisywać umowy z Niemcami potrafią Czesi którzy w Europie mniej znaczą niż Polska ale jednak potrafią negocjować. Pomysł żeby brać pociski z Korei jako lewar na Niemcy nawet nie skomentuję, bo to poziom debila mógł wymyślić. 
    • Przede wszystkim to przynajmniej moim zdaniem zmiana bez sensu. Co do OC to jest to poblokowany CPU (coś jak non k u intela), więc tylko UV  
    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W. Jeszcze jedna uwaga. W specyfikacji masz 1 x PoE (802.3af/at). Oznacza to, że aby na 2 wyjściach w expanderze mieć 15W to switch musi być POE+ 802.3at, czyli na jednym porcie musi dać 30W. Jak dasz standardowego switcha 802.3af (czyli 15W) to w extenderze nie możesz podłączyć do każdego z dwóch wyjść urządzeń biorących 15 W. Wtedy tylko 1 port będzie działał z teką mocą  albo 2 gdzie suma mocy nie przekroczy 15W (Możesz wtedy np. podłączyć tylko 2 kamery np. po 6W).   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...