Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Pomijając szkoły i uczelnie, 1/3 gospodarki do wakacji raczej nie będzie mogła czekać, tak jak to jest teraz.

 

Mogę sobie wyobrazić coś takiego, że udostępnią wszystkim chętnym testy na przeciwciała, i ci z przeciwciałami będą mogli normalnie pracować jeśli będą chcieli i ogólnie nie podlegać ograniczeniom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście takie obostrzenia jak obecnie moim zdaniem nie mają sensu. Ludzi i tak choruje coraz więcej, a gospodarka na tym cierpi. W Szwecji mimo wirusa wszystko działa normalnie, zobaczymy jak na tym wyjdą, póki co nie ma tam jakiegoś wyjątkowo dużego przyrostu chorych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając szkoły i uczelnie, 1/3 gospodarki do wakacji raczej nie będzie mogła czekać, tak jak to jest teraz.

 

 

Pozostaje dywersyfikacja. Teraz jest zapotrzebowanie na artykuły medyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre, gościo ma sporo racji, ale z tego co wynikło to poszło o to, że on nie założył rękawiczek w sklepie. Czyli tutaj raczej nie tylko o media chodzi, a o nakazy które państwo zastosowało dla obywateli robiących zakupy w naszym kraju.

 

??? W sensie wina rządu, że jakaś tępa baba nie doczytała rozporządzenia (rękawiczki lub środki do dezynfekcji w przypadku robienia zakupów) czy mediów, że nie doinformowały? A może zwykła głupota ludzi, którzy nie zadali sobie trudu by przeczytać co mogą a czego nie i zdali się na przez medialny?

 

Sklepy będą miały obowiązek zapewnienia jednorazowych rękawiczek lub środków do dezynfekcji rąk. Natomiast zalecamy, żeby również klient we własnym zakresie miał ze sobą rękawiczki. Obowiązek ten wprowadzamy od 2 kwietnia 2020 r.

Jak plebs nie potrafi czytać ze zrozumieniem to później są takie kwiatki...

Ogólnie czy gość ma rację czy nie (w ocenie obostrzeń) należy się spytać ludzi w Madrycie, Mediolanie czy Nowym Jorku...eot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Szwecji mimo wirusa wszystko działa normalnie, zobaczymy jak na tym wyjdą, póki co nie ma tam jakiegoś wyjątkowo dużego przyrostu chorych.

 

Powtórzę co już pisałem -a lawinowym wzrostem liczby gwałtów po wzbogaceniu kulturowym się chwalą? A może tym, że w przeliczeniu na ilość mieszkańców mają więcej wypadków po pijaku niż my tak obsrywani za to w mediach zachodnich?

A może trąbią na całą Europę jak kiedyś sterylizowali przymusowo tysiące ludzi, bo sobie program "czystości rasowej" wymyślili? Albo o cholernej przestępczości jaką teraz mają?

Masz rację -zobaczą jak na tym wyjdą, bo my niekoniecznie. Nie pokażą nam, a przynajmniej nie tak, żeby samo w oczy lazło.

 

Ogólnie czy gość ma rację czy nie (w ocenie obostrzeń) należy się spytać ludzi w Madrycie, Mediolanie czy Nowym Jorku...eot.

 

Ano właśnie. Prawo, zasady, stany wyjątkowe... Ciekawe, czy wirus wie, że u nas jest nieuprawniony stan wyjątkowy i zluzuje postępowanie wobec niepokornych? Kto chętny niech próbuje i pisze

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

 

Plebs plus dzieciaki co ich tata stracił a mama ma chyba wirusa ale nie wiem na pewno bo gram z CoD i nie mam czasu sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

w madrycie jakis koles mowil ze ma covid 19 a jak policja przyjechala to sie z nimi dwoma mieczami napieprzal :E

 

Trudno rozpoznać te miecze. Kobieta prócz tego, że nagrywała nocnikiem, to jeszcze pionowo :wiggle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to ze dwa dni temu nawet tego nie wrzucałem na pclaba, gościo bardzo słaby, że z taką łatwością dał się zakleszczyć pomiędzy dwa pojazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale "Janusz" hiszpański XD

W stanach by go zastrzelili pewnie jakby zaczął machać mieczykami na Policemanow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w Polsce by dostał sztachetą wyrwaną "z płota" i padł :E Cienki bolek, samurai z niego jak jak z koziej dupy trąba :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to ze dwa dni temu nawet tego nie wrzucałem na pclaba, gościo bardzo słaby, że z taką łatwością dał się zakleszczyć pomiędzy dwa pojazdy.

 

Nie wiedzieli, co z nim zrobić. Jeśli był chory, to nie ma jak do niego podejść, bo może pluć. Policja mogłaby używać strzałek usypiających jak na zwierzęta.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo powinni mieć sieci do łapania ludzi. Jak na ryby.

 

Jak widać nikt nie jest przygotowany w europie na zamieszki, no może oprócz USA, krajów afrykańskich etc. bo tam nie patrzą tylko walą z ostrej :E ale to już nie nasz kontynent.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mediaz]

[/media]

w madrycie jakis koles mowil ze ma covid 19 a jak policja przyjechala to sie z nimi dwoma mieczami napieprzal :E

Przecież to Baraka z Mortal Kombat! :o

Też byłbym tak wkurzony jak on, zobacz jak przybrał na wadze na kwarantannie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziennikarze TVN24 i tvn24.pl dotarli do nagrania, na którym Jarosław Gowin przekonywał, że wprowadzenie stanu klęski żywiołowej nie wchodzi w grę, a to z powodu konieczności wypłacania odszkodowań. - Być może polski budżet stać jest na to przez jeden, dwa, może trzy miesiące. Ale na pewno nie dłużej - mówił wicepremier podczas środowej telekonferencji z prezydentami miast.

Z chęcią posłuchałbym takich nagrań, ciekawe kiedy wypłyną.

 

 

"Wojsko z długą bronią na trasie Białystok-Lublin"

c9CphFe.jpg

 

 

Serio się grubo odpindziela, a to ledwie ~4k zakażeń oczywiście oficjalnie.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie grubo i to nie potrwa do świąt :kwasny: , chyba że mamy na myśli te za rok jak być może opracują szczepionkę i niewiadomo czym nas naszprycują.

Nie spodziewałem się, że dożyję takich czasów.

 

- W ten weekend, śmigłowiec wspiera nasze działania patrolowe. Trzy razy dziennie będzie wznosił się nad Zatokę Gdańską i wybrzeże. Informacje ze śmigłowca następnie trafią do centrum dowodzenia, które funkcjonuje w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Na ich podstawie patrole będą kierowane w miejsca, w których pojawia się więcej osób, więcej samochodów, gdzie może dochodzić do łamania przepisów związanych z ograniczeniem pobytu w przestrzeni publicznej - mówi podinsp. Joanna Kowalik-Kosińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

 

To jednak nie wszystko. Policjantom w patrolach "z powietrza" pomaga również specjalny dron. Z kolei na ulicach spotkać można mieszane patrole z żandarmerią wojskową, żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej czy strażą miejską.

 

https://www.wykop.pl/ramka/5431551/smiglowiec-black-hawk-patroluje-trojmiasto/

 

Posłuchajcie jaką muzę dali do dwóch ostatnich filmików. W pierwszym to taki lajcik :E

 

 

 

 

A i nie noście maseczek sam minister zdrowia o tym ostatnio mówił :E

 

Teraz:

Koronawirus. Prezydent Puław zaopatrzy całe miasto w maseczki.

 

Maseczki mają być dostarczane do poszczególnych skrzynek pocztowych. Mieszkańcy otrzymają tyle maseczek, ile osób zostało wskazanych w danym mieszkaniu w deklaracji odbioru śmieci. "Maseczki bawełniane jednowarstwowe wielokrotnego użytku, które można prać w temperaturze 90 stopni.

https://regiony.tvp.pl/47432218/koronawirus-prezydent-pulaw-zaopatrzy-cale-miasto-w-maseczki

 

Konkretna parodia z tego co wyprawiają nasze rządy zaczyna się z tego robić :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchajcie jaką muzę dali do dwóch ostatnich filmików. W pierwszym to taki lajcik :E

Jedyna słuszna nuta pod przelot śmigłowcem to Fortunate Son. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra nuta tylko nie do końca pasuję do aktualnej żałosnej sytuacji naszego państwa

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna słuszna nuta pod przelot śmigłowcem to Fortunate Son. :E

 

lub nuta z Stranger Things albo Crockett's theme :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Posłuchajcie jaką muzę dali do dwóch ostatnich filmików. W pierwszym to taki lajcik :E

 

 

Brzmi jak wzięte z katalogu copyright and royality free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mi się obiło o uszy, że dwóch typów co myła auta na myjni dostali po 500zł mandatu. Niezłym trzeba być wałem aby walić mandat, ja rozumiem za grupowe spożycie piwa w krzakach ale za "dezynfekcję auta".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korwin-Mikke zaprasza wszystkich do swojego, prywatnego lasu. :E

 

Link: https://wmeritum.pl/lasy-panstwowe-korwin-mikke/310017

 

Tak trzymać :thumbup: Jak kiedyś zdecyduję się na kwarantannę w Polsce to już wiem jaki las wybiorę na rozbicie obozowiska :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...