Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Jutro ma być ok 20*C. Już widzę tych wszystkich ludzi siedzących w domach. :lol2::E

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro ma być ok 20*C. Już widzę tych wszystkich ludzi siedzących w domach. :lol2::E

Sam mam zamiar sobie wyjść na spacer. Nie da się tak non stop siedzieć w czterech ścianach. To nie do zniesienia dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strach do bankomatu i paczkomatu jechać :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post na FB pewnego prawnika:

 

MANDATY NA NIELEGALU

 

Zgodnie z przewidywaniami, pod pretekstem stanu nadzwyczajnego, którego rząd CELOWO nie wprowadził oficjalne, ale narzucił nam de faco (m.in. po to, aby nie odpowiadać materialnie za wyrządzone przez siebie szkody), mamy rozkwit państwa policyjnego, przejawiający się m.in. w wysypie mandatów za złamanie zakazów i nakazów "antywirusowych" - typu zakaz przemieszczania się, czy nawet przechodzenia przez park.

 

Policja dostała wytyczne, by ww. zbrodnie karać oczywiście z art. 54 Kodeksu wykroczeń.

 

Macie prawo do nieprzyjmowania takich mandatów!

 

Każdy, kto nie chce płacić mandatów bez podstawy prawnej, niech pamięta, że mandatu można nie przyjąć, a potem można dochodzić swoich praw w sądzie. Są obecnie naprawdę bardzo silne podstawy po temu, żeby skutecznie bronić się w sądzie!

 

Art. 54 Kodeksu wykroczeń mówi:

 

"Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych,

podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany."

 

Takimi przepisami porządkowymi (jak opisane wyżej w art. 54 Kw) mogą być oczywiście POTENCJALNIE antyepidemiologiczne zakazy i nakazy. Ale żeby mogły stanowić wykroczenie - a tylko za wykroczenie możemy dostać od ręki mandat - to owa wspomniana w ww. przepisie USTAWA MUSI ZAWIERAĆ JASNY I WYRAŹNY PRZEPIS STWIERDZAJĄCY JASNO, ŻE ZŁAMANIE ZAKAZÓW I NAKAZÓW JEST KARALNE !!

 

A tymczasem w odnośnej ustawie - tu: w ustawie o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi z 5.12.2008 r. - NIE MA TAKIEGO PRZEPISU !!

 

Stan prawny wyglada więc teraz tak:

 

- Jest ustawa o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych, a w niej upoważnienie do wydawania nakazów i zakazów w czasie epidemii - rozporządzeniem Rady Ministrów

 

- Rada Ministrów wydała 31.03 2020 rozporządzenie precyzujące nakazy i zakazy

 

- Policja twierdzi, że to są nakazy i zakazy porządkowe podlegające karze (mandat za ich złamanie) na podstawie art. 54 Kw.

 

Tylko że w ustawie o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych NIGDZIE NIE JEST NAPISANE: "Kto nie wykonuje nakazów lub wykonuje czynność zakazaną, określoną na podstawie rozporządzenia RM, jest karany grzywną (itp)." Tylko wówczas bowiem - patrząc, co jest zakazem lub nakazem w rozporządzeniu RM - moglibyśmy wiedzieć, czy nasz czyn spełnia opis (znamiona) takiego wykroczenia, czy nie.

 

ALE - RAZ JESZCZE- W USTAWIE BRAK JEST TAKIEGO PRZEPISU !!

 

A więc nie dajmy sobie wmówić, że popełniliśmy wykroczenie, bo abstrahując od kwestii niekonstytucyjności obecnych przepisów epidemiologicznych I niekonstytucyjności braku oficjalnego wprowadzenia stanu nadzwyczajnego - a rażąca sprzeczność z Konstytucją aktualnego "nieoficjalnego" stanu nadzwyczajnego jest oczywista i bezdyskusyjna - karanie na podstawie art. 54 Kw za opisane zachowania jest po prostu bezczelnym nadużyciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro jadę na myjnie u mnie nie jest to zakazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro jadę na myjnie u mnie nie jest to zakazane.

ja korzystałem z myjki samoobsługowej kilka dni temu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam, że na ten statek-szpital, który zacumował w Nowym Yorku pomyłkowo wysłali 5 osób zakażonych koronawirusem (w zamierzeniu mieli tam przebywać wyłącznie niezakażeni).

 

Tak że nie tylko u nas mają miejsce takie kurioza.

 

Kuriozum w USA

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mi się obiło o uszy, że dwóch typów co myła auta na myjni dostali po 500zł mandatu. Niezłym trzeba być wałem aby walić mandat, ja rozumiem za grupowe spożycie piwa w krzakach ale za "dezynfekcję auta".

 

Chyba chodziło o 3 kolesi w aucie, więc nie o mycie samochodu, ale za dużo ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoncze tylko robic stiuk wenecki i pojde za dom malowac plot na koncu dzialki :D

A ja tam jadę na zakupy bo zapasy się kończą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji

 

Jarek wiedział kim obsadzić stanowiska :E

 

Podsumowując:

https://www.youtube.com/watch?v=urzwpfTh-B8

 

 

I jak to komentują.

"Pierwsza oślica RP" :E

65f8f364f3615b86c129bbd40112.png

https://zdrowie.wprost.pl/medycyna/choroby/10312008/pierwsza-dama-rozmawiala-z-uczniami-przez-wideo-na-zdjeciu-30-osob-w-jednej-sali.html

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem, śmierdzi mi to jakąś wojną...trzymanie ludzi w domach jak najdłużej żeby się rozjuszyli a potem puścić jakąś famę i nasłać na siebie kilka grup scratchhead.gif

Nie tylko w Polsce ale na świecie.

W Nowym Jorku zabijają sklepy deskami właśnie przed plądrowaniem i zamieszkami.

 

Cała ta epidemia wygasa wręcz w śmiesznie szybkim tempie po osiągnięciu szczytu, Włochy już "tylko" +525 zgonów z dziś.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chiny za bardzo się wybijają przed szereg, coś trzeba będzie z tym zrobić to niemal pewne.

 

Do tego oni roznieśli tą zarazę na cały zachodni świat i teraz przez to będziemy mieć mega kryzys.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

... Na szczescie Polska jest mala plotka, ktorej bez znaczenia jest czy bedzie robic laske Ameryce czy China ;)

To samo twierdzę, ale nieco innymi słowami - i tak i tak przed kimś wypinamy tyłek do ..., nie wiem czy od kitajców będzie bardziej, czy mniej bolało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie kurde to sytuacja jest podobna jak przed wyborem Hitlera. Kraje obudziły się z ręka w nocniku że nic nie produkuja, bez Chin leza i kwicza a i UE jest tak sobie pomocna, czyli jest mozliwosc ze w kazdym kraju mocno podskoczy nacjonalizm a potem to juz jazda.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ja jebe, jakie dzbany :D:D:D:D

 

@Trepcia,

Sam nie wiem, Chiny ogromnie przekłamuja liczby, nie jest mozliwe zeby przy ich zaludnieniu i higienie miec 3329 zgonów na jakies 1.2-1.3 miliarda mieszkańców.

Dziwi mnie jak szybko liczby np. we Włoszech spadaja i wszedzie od okolic wlasnie 1000 zgonów dziennie zaczynaja spadac. Ogladam statystyki, troche papki medialnej, troche artykółów i zachodzę w głowę - o co tu do cholery chodzi.

 

ELQYoCz.png

 

 

hNwT10Y.png

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to prawda to niezłe jaja jak to pójdzie dalej i ludzie masowo zaczną porzucać swoje zwierzęta domowe.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedry otwarte 24h na dobę, teraz chyba kolejek nie będzie, chyba sobie zaraz po browar skoczę. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kontytucyjność zakazów, to pełno jest "ekspertów", ale wychodzi na to, że wszystko zgodnie z prawem. Można doszukać się kruczków prawnych, ale decyzja ostatecznie należy do sądu. Dopóki ustawa nie trafi do trybunału, to jest uznawana za zgodną z konstytucją. Nie trzeba wprowadzać stanu nadzwyczajnego. Wystarczy Art 31 pkt 3. Nie ma limitu, jakie ograniczenia może nałożyć ustawa, a zgodnie ze znowelizowaną ustawą o zwalczaniu epidemii minister może wydawać dowolne rozporządzenia.

 

https://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20082341570 - tam są też wszystkie nowelizacje i rozporządzenia

https://www.rpo.gov.pl - RPO zgłasza zastrzeżenia, ale to tylko jego opinie

 

Wprowadzono państwo policyjne i to całkiem legalnie.

 

Po świętach czeka nas druga fala. Ciekawe, co wtedy wymyślą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Rdr 2 nie jest dobrą grą do sprawdzania stabilnośći oc .
    • Cześć, Aktualnie posiadam Optix MAG272C MSI. Niby ma naprawdę dosyć dobre ustawienia jak 165HZ, 1ms, HDR, natomiast bardzo męczą mi się przy nim oczy. Nie mogę wytrzymywać w pracy jako programista. Ekran jest tak jakby trochę nie wyraźny dla mnie, jakby cień. Naprawdę tragedia. Zależy mi głównie na tym, żeby oczy męczyły mi się jak najmniej, aby obraz był po prostu jakościowy do pracy biurowej/dla programisty. Opcjonalną cechą jest kompatybilność z Macbookiem (na razie mam zwykłego paviliona na linuxie). Na razie znalazłem takie, które mogłyby się sprawdzić. Inne cechy: 1444p minimum, 27 cali, prosty nie zakrzywiony, w moim przypadku odbieram zakrzywienie jako dużo gorszą jakość i droższą opcje. Nie wiem czy lepiej patrzeć w 32 cale czy w 27, żeby wzrok się mnie męczył.   https://www.x-kom.pl/p/1160222-monitor-led-27-dell-g2724d.html#Specyfikacja https://iiyama-sklep.pl/1149-monitory-gamingowe-g-master-red-eagle-monitor-iiyama-g-master-red-eagle-gcb3480wqsu-b1-34-zagiete-va-led-180hz-04ms-2xhdmi-2xdisplayport-hub-usb-freesync--4948570122257.html INNE: https://www.x-kom.pl/p/1168419-monitor-led-27-lg-ultragear-27gr93u-b.html?utm_source=forum&utm_medium=pclab-dl&utm_campaign=Q1 https://www.x-kom.pl/p/1160222-monitor-led-27-dell-g2724d.html?utm_source=forum&utm_medium=pclab-dl&utm_campaign=Q1 1. https://www.amazon.com/ASUS-1080P-Gaming-Monitor-VG246H/dp/B071KHHDNK?linkCode=sl1&tag=suzlyfee-20&linkId=ea51b393324ca79167d5322a38606c89&language=en_US&ref_=as_li_ss_tl&th=1 2. Dell SE3223Q -https://www.amazon.com/Dell-SE3223Q-31-5-inch-Monitor-Gray/dp/B0B2GRMGFL?&linkCode=sl1&tag=suzlyfee-20&linkId=09491e0d74e512c4fa21d9984e748fb4&language=en_US&ref_=as_li_ss_tl  
    • Thermalright Peerless Assassin za 184zł z amazona, ciężko znaleźć coś lepszego "taniego"
    • Jest pełno info, że GTA V nie lubi szybkich maszyn, w tym też dużo filmików na yt "jak sobie z tym poradzić". Niestety, większość filmików dotyczy sytuacji, gdy stuttery pojawiają się regularnie w odstępach kilkusekundowych, a u mnie sytuacja wygląda tak, że gra zacina się raz na kilka/kilkanaście minut na około 1-3 s, co mocno wkurza. Tym bardziej, że na serwerach RP zwykle przy tym stutterze po prostu gra wywala się. I: tak, stuttery są zarówno w online, jak i offline.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...