Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Idz gdzie indziej z tą polityką.

Toż pochwal się co politycy PiS do tej pory zrobili, poza ściągnięciem zainfekowanych i propagandy medialnej.

W sumie w takich czasach trochę śmiechu nam pomoże.

 

PS. PO nie zrobiło nic przez 8 lat żeby powstrzymać korono-wirusa ;)

Edytowane przez Spokxik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest koszt przystosowanej sali, tlenu/respiratora, testow, personelu i sprzetu dla personelu. Te wszystkie rzeczy sa ograniczone i ceny sa ogromne w tej chwili. The mean estimated cost for the ECMO procedure was 73,122 USD (SD 34,786) and median 62,545 USD (range: 34,121-154,817). The mean estimated total hospital costs, including pre- and post-ECMO procedures, was 213,246 USD (SD 12,265), median 191,436 USD (range: 59,871-405,497).

 

Tak, uwzględniłem to, gdyby to miał być tylko koszt leków to by było 20 zł na dobę. Weź pod uwagę, że sprzęt amortyzuje się wiele lat, dodatkowo niewielu chorych potrzebuje zaawansowanych i drogich procedur, nawet już nie mówiąc o ECMO. Nie da się podać konkretnej kwoty (NFZ mógłby to zrobić tylko, bo dysponuje kompletem danych, o ile kiedyś je opracuje), bo w każdej placówce jest on inny, ale w każdym razie obecnie jest on bliżej 300 zł/dobę niż 800 zł/dobę. Bez względu na to co być może kiedyś powiedzą w mediach jeśli będą się tłumaczyć dlaczego coś nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest koszt przystosowanej sali, tlenu/respiratora, testow, personelu i sprzetu dla personelu. Te wszystkie rzeczy sa ograniczone i ceny sa ogromne w tej chwili. The mean estimated cost for the ECMO procedure was 73,122 USD (SD 34,786) and median 62,545 USD (range: 34,121-154,817). The mean estimated total hospital costs, including pre- and post-ECMO procedures, was 213,246 USD (SD 12,265), median 191,436 USD (range: 59,871-405,497).

 

w Stanach za parę dni w szpitalu wystawiają kosmiczny rachunek, więc nie wiem, czy ich ceny mają jakieś przełożenie na naszą sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziekuj Chinczykowi ktory robil zupe z nietoperzy.

 

te targowisko rodem z horrorów znów jest otwrte, covid-19 to już trzeci wirus który złamał tam barierę miedzygatunkową ale komunistyczny uberpapa narodu jakoś nie jest w stanie wyciągnąć poprawnych wniosków skąd te zarazy mu w kraju się biorą

14929518-7153313-image-a-27_1560851137444.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@down, spoko to niech sobie biegacze, którzy świadomie olewają zalecenia płaca po pare stow za dzień leczenia. Posiedzą 2 tygodnie to moze przemyślą.

 

A w jaki sposób mogą oni zarażać, skoro:

- są sami

- mijają ludzi z odległości kilkunastu metrów, zwykle nie widzą żadnych, bo biegają po lasach i polach

- mają chusty i rękawiczki

- nic nie dotykają poza klamka domu i swoimi rzeczami

 

Nikt tez nie wziął chyba pod uwagę, że dla niektórych bieganie to praca - zarabiają pieniądze za osiągnięcia.

 

I czemu nikt nie jedzie po ludziach chodzących do pracy, którzy gromadzą się na stołówce po kilkanaście osób, śmieją się, plują przy tym na siebie i nikogo to nie obchodzi? To samo kolejki przed sklepami i ścisk ludzi w autobusach.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy: nie ma potrzeby? Kto ma o tym decydować? W żadnym razie nie zabraniem Ci płaszczenia dupy na krzesłach. Akceptuję to. Podobnie jak Ty nie zabronisz mnie ani nikomu innemu przejścia się 2 km od domu czy pojechania 10 km za miasto raz na jakiś czas. Ponieważ nie zwiększa to w sposób istotny dynamiki rozwoju epidemii. Jak gdzieś idziesz na spacer a tym bardziej jak jedziesz to raczej nie macasz wszystkich rzeczy po drodze. Zakaz jest epidemiologicznie nieefektywny. Domyślam się być może dlaczego został wprowadzony (madki i tateły z bombelkami), ale nie ma bezwzględnej potrzeby podporządkowywania się mu.

podczas takich sytuacji demokracja przestaje działać. W dupie mam twoje "chce mi się jechać za miasto" - właśnie taką mentalność mają włosi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób mogą oni zarażać, skoro:

- są sami

- mijają ludzi z odległości kilkunastu metrów, zwykle nie widzą żadnych, bo biegają po lasach i polach

- mają chusty i rękawiczki

- nic nie dotykają poza klamka domu i swoimi rzeczami

 

I czemu nikt nie jedzie po ludziach chodzących do pracy, którzy gromadzą się na stołówce po kilkanaście osób, śmieją się, plują przy tym na siebie i nikogo to nie obchodzi? To samo kolejki przed sklepami i ścisk ludzi w autobusach.

 

chcesz pobiegać to sobie kup steper, jest zakaz więc za jego nieprzestrzeganie są kary, i tak moim zdaniem za małe. zawsze się znajdą dyletanci typu: a bo ja sam, a bo ja z daleka, a bo ja uważam i inne piardy.

 

jest zakaz, siedź na upie albo płać, to nie teległosowanie w eurowizji

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polakom trzeba było by powiedzieć że wszyscy muszą wychodzić na zewnątrz i biegać, wtedy na zasadzie "a co ja nie zostanę w domu!?" zostali by idioci w domach. Jaki kraj takie metody. Powinno zadziałać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz pobiegać to sobie kup steper, jest zakaz więc za jego nieprzestrzeganie są kary, i tak moim zdaniem za małe. zawsze się znajdą dyletanci typu: a bo ja sam, a bo ja z daleka, a bo ja uważam i inne piardy.

 

Pokaż, gdzie jest napisane "zakazuje się biegania". I nie odniosłeś się do tego, dlaczego jedne grupy są karane za coś, a inne nie. Jak się idzie do sklepu to minie się z 50 osób na metrowym chodniku.

 

Jakby co ja nie biegam.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż, gdzie jest napisane "zakazuje się biegania".

 

Jakby co ja nie biegam.

następny, na kamieniu się rodzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy sens ograniczenia jest taki, aby bombelki, które ślinią paluchy, dotykają czego popadnie, a potem ładują te paluchy do nosa czy do gęby siedziały w domu. Ale naturalnie w żadnym razie nie mam niczego przeciwko, aby inni także stosowali to ograniczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz pobiegać to sobie kup steper, jest zakaz więc za jego nieprzestrzeganie są kary, i tak moim zdaniem za małe. zawsze się znajdą dyletanci typu: a bo ja sam, a bo ja z daleka, a bo ja uważam i inne piardy.

 

jest zakaz, siedź na upie albo płać, to nie teległosowanie w eurowizji

Ten zakaz jest z pupy i nie ma mocy prawnej .Możesz wyjść na spacer ,pobiegać dla własnego zdrowia psychicznego .Oczywiście mowa o bieganiu w samotności zdala od ludzi a nie grupkami po 5-10 osób.

 

Tak samo jak zakaz wstępu do lasu .... na jakiej podstawie prawnej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te targowisko rodem z horrorów znów jest otwrte, covid-19 to już trzeci wirus który złamał tam barierę miedzygatunkową ale komunistyczny uberpapa narodu jakoś nie jest w stanie wyciągnąć poprawnych wniosków skąd te zarazy mu w kraju się biorą

[im g]https://i.dailymail.co.uk/1s/2019/06/18/10/14929518-7153313-image-a-27_1560851137444.jpg[/img]

I pomyśleć że cała elektronika jest robiona przez takie prymitywne kurduplowate stworzenia chinczyków.

Co wpieprza psy nietoperze etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO kara powinna byc inna, kazdy kto "musi biegac" powinnien w przypadku zachorowania dostac rachunek za leczenie + za leczenie tych osob ktore zarazil (oczywiscie po odliczeniu kwoty skladek na sluzbe zdrowia). Przypuszczam ze kwota takiego leczenia (wentylator, sala zakazna) idzie w miliony zlotych.

 

Podziekuj Chinczykowi ktory robil zupe z nietoperzy.

A jaka kara za osobe ktora sie przekreci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

następny, na kamieniu się rodzicie?

 

Do czego pijesz? Nie mam szklanej kuli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgorsze jest to - że polakowi nie wystarczy komunikat - nie wychodźcie - zostańcie w domach. Nieeee. Im trzeba napisać, nie ubieraj butów zanim pojdziesz pobiegać (bo k%$# będą na boso chodzić biegać) nie schodz po schodach z klatki schodowej żeby pobiegać, nie wykonuj na przemiennych ruchów nogami dokonując czynności biegania - są tacy IMBECYLE którym przeba książkę napisać o tym jak się zostaje w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś wysyp komuchów się tu zrobił. Jak chcecie siedzieć w domach to siedźcie, od reszty się odpierxxxlcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że rząd już powoli nie panuje nad tym wszystkim

Szumowski przemęczony

Morawiecki nie wie co mówi

Gowin składa dymisję

A PiS przegrywa głosowanie w sprawie wyborów prezydenckich(głosowanie korespondencyjne)

 

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie ,wszyscy się onanizują tym wirusem .

A wiecie ze w Czarnobylu od soboty płoną lasy w okół nie czynnej elektrowni !!? . Promieniowanie wzrosło 16krotnie względem normy ,ale to chyba nikogo nie interesuje :kwasny:

Mój link

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś wysyp komuchów się tu zrobił. Jak chcecie siedzieć w domach to siedźcie, od reszty się odpierxxxlcie.

oj oj amerykanie, włości, chińczycy - kurde wszędzie komuchy.... Czekaj czekaj, jest jeszcze jedna możliwość. Jesteś januszem nosaczem :-) Nie ogarniasz co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj oj amerykanie, włości, chińczycy - kurde wszędzie komuchy.... Czekaj czekaj, jest jeszcze jedna możliwość. Jesteś januszem nosaczem :-) Nie ogarniasz co się dzieje.

 

gdzie tu na forum sa włosi amerykanie i chińczycy, mistrzu intelektu? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz pobiegać to sobie kup steper, jest zakaz więc za jego nieprzestrzeganie są kary, i tak moim zdaniem za małe. zawsze się znajdą dyletanci typu: a bo ja sam, a bo ja z daleka, a bo ja uważam i inne piardy.

 

jest zakaz, siedź na upie albo płać, to nie teległosowanie w eurowizji

:lol2: :lol2: siedź na dupie bo jak nie to strzelam !

Edytowane przez Treys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wciąż nie mam pojęcia dlaczego wojsko nie wyjechało na ulice pomagać policji utrzymać obostrzenia. W niektórych miejscach ludzie masowo się grupują. Pod sklepami, pod pocztą. Wciąż kolejki bez odstępów. Pod 30-50 osób w jednej grupce, nie linii.

Dlaczego nikt ich nie pałuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie tu na forum sa włosi amerykanie i chińczycy, mistrzu intelektu? :D

Już nie odpowie,bo ma przymusowe 14 dni kwarantanny :E

Nie ma tutaj włochów,amerykanów czy chińczyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500zl mandatu za mycie auta na myjni :o:E

Mój link

 

słyszałem ze w szczecinie podobna akcja .. kurde co się dzieje .Co najgorsze te mandaty mają natychmiastowy termin wykonania .

 

Czytałem dzisiaj ze sanepid nałożył na gościa 20tys kary za opuszczenie kwarantanny termin opłaty 7dni !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...