Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Na grupach ziębistów dobrze poinformowani Top Fani zamieszczają informację, że Boris Johnson jest potajemnie leczony wlewami z witaminy C. Podobno to pewne info. Jeśli wyzdrowieje. Oczywiście nikt się nigdy do tego nie przyzna. Jeśli jednak nie wyzdrowieje to znaczy, że to była celowa dezinformacja bigfarmy, a tak naprawdę to leczyli go jednak klasycznie.

 

No i sami powiedzcie, czy nie przydałaby się jakaś preselekcja tej populacji jednak po rozumie?

 

BTW, na razie Boris nie najlepiej się trzyma i Wielkanoc w szpitalu to raczej ma pewne.

Moze to simeszne, ale ja dostalem VIT C w proszku ze szpitala i mialem co 2h zazywac 1 gram :E

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PrimoGhost

Najważniejsze, żeście tego faceta nie zostawili samego jak psa. Test z człowieczeństwa zdany. Propsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu szkoła z TVP. WF w żakiecie i obcasach.

[mediaz]https://www.youtube.com/watch?v=YhziBsnpSiU[/media]

 

"Ja tego nie mogę, bo jestem w spódnicy z piwnicy".

Co to ma być?! i na takie coś idą pieniądze, a co najgorsze takie coś jest emitowane i blokuje czas antenowy?!

Jawna kpina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalecana terapia ziębistów to około 160-400 gramów (prawie pół kilo) na dobę dożylnie soli sodowej kwasu askorbinowego (sprzedawanej przez Visanto). I broń Boże żadnych leków przeciwwirusowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość PLN wyhamował

 

pSsfUZY.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jaki tu jest problem? Tzw. uprawnienia pedagogiczne. Tu nie mają znaczenia kwalifikacje, a te uprawnienia. Jest wielu ludzi, którzy bez problemu mogą uczyć nauczycieli jakichś przedmiotów, a młodzieży nie, bo nie mają tych uprawnień pedagogicznych. Jeden z absurdów skostniałego systemu edukacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to simeszne, ale ja dostalem VIT C w proszku ze szpitala i mialem co 2h zazywac 1 gram :E

 

Nie lepiej już zjeść sobie pomarańczę? Oczywiście lekarze wiedzą lepiej, ale dawkę można dobrać też w pokarmach.

 

Tak btw. od przedawkowywania wit. C tworzą się kamienie nerkowe.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej już zjeść sobie pomarańczę? Oczywiście lekarze wiedzą lepiej, ale dawkę można dobrać też w pokarmach.

 

Tak btw. od przedawkowywania wit. C tworzą się kamienie nerkowe.

Nie wiem czy nie lepiej, ja nie lubię cytrusów, do tego wydaje mi się że może być jakaś różnica między wchłanialnością itd. Co do kamieni nerkowych to bujda trochę, nie tyle przedawkowania(gdzie ja miałem zażywać 10 dni) co od długiego przyjmowania ogromnych ilości, plus trzeba mieć podatność do tego, w tym spożywać mało płynów itd. Ja np jeśli chodzi o wodę plus np kawę nie schodzę poniżej 3 litrów dziennie a celuje w 4 więc do WC chodzę dość często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja czytałem to witamina C jest bezpieczna w rozsądnych dawkach (do kilku gram na dobę). Świry od wlewów nie robią tego codziennie, bo drogo jest. To że witamina C cz.d.a. w Chinach w hurcie kosztuje w okolicy $2 za kilogram, to nie znaczy że ziębowa firma za tyle to sprzedaje, ona ma narzut około 13500%. Zresztą te postacie robią sobie zazwyczaj różne wlewy, także z perhydrolu i dimetylosuflotlenku (DMSO). Tak że efekty uboczne witaminy C zazwyczaj są ich najmniejszym problemem.

 

Na tym ten przewał bazuje, że w krótkim terminie żadnych złych efektów nie widać (najwyżej sraczka przy doustnym wysokim dawkowaniu), a z tymi kamieniami nerkowymi w sumie też jest to dość dyskusyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzysz elektronicznym? One dziwnie pokazują temperaturę. U nas w klinice każdy ma robione pomiary (pracownicy i pacjenci w czoło, skroń albo tętnicę szyjną) od razu jak przyjdą z dworu. I zwykle każdy ma 35 stopni z hakiem. Trzeba odczekać z 30 min, aby temperatura ciała wzrosła. Lepsze są te pod pachę, bo pokazują rzeczywistą temperaturę (to miejsce nie wychładza się od przebywania na zewnątrz). Tak więc na tym z pracy mam poniżej 36, a na termometrze szklanym w granicach 37.

Termometry elektroniczne, kontaktowe.

Widzę, że po paleniu papierosa na balkonie temperatura może być o ponad 0,5 niższa.

Z reguły temperaturę staram się sprawdzać pół godziny po ostatnim papierosie, posiłku i piciu napojów, aby w ustach temperatura była poprawna.

Pod pachą temperatura jeszcze niższa, ale to chyba dlatego, że jestem kościsty i nie ma wystarczająco kontaktu :P

W przychodni kiedyś mi lekarz rodzinny sprawdzał temperaturę na klatce piersiowej laserowym to też było poniżej 36.

Jak jestem w ruchu to pewnie więcej by było, ale zawsze sprawdzałem temperaturę po dłuższym spoczynku, gdy ciśnienie spada.

Kiedyś czytałem, że dla niektórych osób nawet 35,0 jest normą.

Może w ustach mam też niską temperaturę, bo palę i ukrwienie jest słabsze w ustach.

Ogólnie to wydaje mi się, że temperaturę mam podniesioną o nieco ponad 1 stopień celcjusza, ale oprócz tego nic mi nie dolega, a z racji na to, że więcej śpię, lepiej jem to czuję się naprawdę zdrowo. Prawdopodobnie przybrałem na wadze, bo pomimo braku ruchu z racji home office apetyt mam nawet lepszy i przyjmuję masę białka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma być rozporządzenie, że kury mają znosić jajka w odstępach co najmniej 1 metr. Zniesie dwa za blisko siebie - idzie na rosół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że witamina C cz.d.a. w Chinach w hurcie kosztuje w okolicy $2 za kilogram, to nie znaczy że ziębowa firma za tyle to sprzedaje, ona ma narzut około 13500%.

Wiesz co to znaczy Cz.d.a i widziales ja gdzies w ziebiowym sklepie? Faktury zakupu widziales, ze takimi pewnikami sypiesz?

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę ziemi do rozrzucenia za domem, zapłacę. Myślę, że będzie to można potraktować jako podróż do miejsca pracy :E

Musiał byś mi chyba jakiś papierek wystawić. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to znaczy Cz.d.a i widziales ja gdzies w ziebiowym sklepie? Faktury zakupu widziales, ze takimi pewnikami sypiesz?

 

Wiem co znaczy cz.d.a., ale i tak duża część producentów szemranych suplementów takiej używa. Jak kupują też niewielkie ilości fp, to raczej dla niepoznaki, żeby w razie czego była szansa wybronienia się. Tak, dokumenty zakupu widziałem, a co, sprzedajesz to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co znaczy cz.d.a., ale i tak duża część producentów szemranych suplementów takiej używa. Jak kupują też niewielkie ilości fp, to raczej dla niepoznaki, żeby w razie czego była szansa wybronienia się. Tak, dokumenty zakupu widziałem, a co, sprzedajesz to?

Nie sprzedaje ani nie kupuje nic w ziebowym sklepie dla mnie za drogo. Rozumiem nagonke na ziebe bo teraz taka moda, nie lubie jednak jak ktos pisze bzdury zeby.. no wlasnie po co? Btw zieba tam nic nie produkuje tylko te swoje naklejki przykleja. Dostawcow szemranych tez nie ma a raczej z tych co sie cenia i nie pakuja byle czego.

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nieszczęście tego jobla z witaminą C zapoczątkował Linus Pauling, znany noblista, choć akurat z zawodu fizyk i chemik. Po przejściu na naukową emeryturę w latach 70 zajął się propagowaniem witaminy C, choć już wtedy 70 badania wykazywały brak działania, ew. minimalne, porównywalne z placebo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nieszczęście tego jobla z witaminą C zapoczątkował Linus Pauling, znany noblista, choć akurat z zawodu fizyk i chemik. Po przejściu na naukową emeryturę w latach 70 zajął się propagowaniem witaminy C, choć już wtedy 70 badania wykazywały brak działania, ew. minimalne, porównywalne z placebo.

Prawda jest taka, ze nikt tych badan nad rakiem i witamina C z tamtych lat do tej pory nie powtorzyl. Wtedy uzywali wlewow dozylnych a askorbinianu sodu a wszystkie nastepne badania to byla witamina c podawana doustnie w dosyc skromnych dawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powtórzył? Podobno Zięba w swoich książkach przytacza dziesiątki udokumentowanych badań naukowych, że to działa, tylko bigfarma blokuje. Książek nie czytałem, więc nie wiem czy to także nieprawda, że przytacza, ale Top Fani na grupach tak piszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zależy ilukrotne przekroczenie dziennego zapotrzebowania wciąż nazywasz "skromną dawką".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powtórzył? Podobno Zięba w swoich książkach przytacza dziesiątki udokumentowanych badań naukowych, że to działa, tylko bigfarma blokuje. Książek nie czytałem, więc nie wiem czy to także nieprawda, że przytacza, ale Top Fani na grupach tak piszą.

Ja ksiazek jego nie czytalem wiec sie nie odniose, na grupach ziebowych tez nie przesiaduje wiec sorry :E

 

No to zależy ilukrotne przekroczenie dziennego zapotrzebowania wciąż nazywasz "skromną dawką".

Wg wytycznych to 1 papryka przekraczasz dzienne zapotrzebowanie wiec :E

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaglądam dość regularnie, teraz jest tam dość ciekawie - konsternacja. Wprawdzie najpierw Panjerzemu zablokowali konto na youtube, a potem sam uciekł z facebooka jak się zaczęła pandemia i pokasował swoje ostatnie wpisy, ale Fani jeszcze wszyscy nie wymarli i sami ciągną ten wózek.

 

Kiedyś na jednym z kont byłem tam Liderem Wśród Fanów (tak ponazywał najzagorzalszych fanów, takie tytuły na fejsie im poprzypisywał). Dostawałem nawet gratisy za szerzenie prawdy (jak to pracownik Panjerzego ujął), jak jeszcze sklep był w Polsce, a nie w Czechach. Niestety w końcu zorientował się, że po pierwsze nic nie kupuję, a po drugie jakoś skojarzyli inne moje konto, z którego byłem obecny u Ciemięgi (to taki jego nieprzyjaciel, lekarz) no i wyszło, że to była szydera. Od tamtej pory co jakiś czas blokowali mi nowe konta za wypowiedzi w zamkniętych grupach, ale zawsze jakieś jedno lub dwa aktywne tam trzymam. Zabawa jest uważam przednia!

 

Oczywiście niczego wartościowego nie dało się dostać za darmo (np. jak mumio chciałem to nagle: chcemy ale nie-da-się, bo producent nam zabrania). Za darmo były rzeczy tylko z marżami tysięcy procent: witamina C, kapusta, burak i to co nie schodziło, a kończył się termin. Tak więc można powiedzieć, że symbolicznie rolnąłem panjerzego. : ))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pomorskie,to koronawirus jest(stan na 8.04.2020):

Powiaty : gdański,kartuski,tczewski,kwidzyński,nowodworski,pucki,słupski,kościerski

Miasta: Gdańsk,Gdynia,Sopot,Słupsk

 

Ogółem 142 przypadki w województwie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dworczyk: W czwartek ogłoszenie nowych regulacji na czas świąt. Zbierze się rządowy zespół kryzysowy

 

Ciekawe co nowego wymyślą. Aż się boję. :E Ja już psychicznie nie wyrabiam, wczoraj trochę pokręciłem na rowerze, ale cały czas w głowie, aby tylko bagiet nie było, bo mandaty po kilkanaście tyś zł. :lol2:

Na pewno nic mądrego nie wymyślą .. z tymi mandatami to patologia jest co najgorsze policja ma przykaz ze norma dzienna musi być .

 

Obecnie to już jawne polowanie na ludzi byle wystawić mandat . Ja dzisiaj wyszedłem na auta po pismo z enei które zostawiłem . Auto mam na parkingu przed domem jakieś 150m . Wracając do domu najechał patrol policji i zaczął się cyrk .O mało co nie powieźli mnie na komendę bo nie miałem dokumentów przy sobie ,wyskoczyłem w spodenkach i kapciach do auta po dokumenty nie docierało do nich. 25 min stałem przed radiowozem i debilom tłumaczyłem ze tu mieszkam ,żona dokumenty doniesie zaraz ... sprawdzali mnie dosłownie 3 razy na radiu czy nie mam kwarantanny czy nie jestem poszukiwany ,czy faktycznie tu mieszkam :o:lol2: . Teraz się śmieję ale przez chwilę to się na serio przestraszyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...