Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj czytałem, że policja (chyba w Łodzi) wlepiała mandaty klientom tamtejszej Castoramy. To czemu to nie jest zamknięte, ja się pytam? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja te maseczki widzę jako dodatkową powierzchnię reklamową do wynajęcia - ruchome mini-billboardy.

 

+1 Tym bardziej, że nie musi to być maseczka, może być szalik, chustka cokolwiek co zasłania usta i nos.

Udostępniasz za darmo maseczki-bilborady dla Kowalskiego, a w deficycie darmo będzie szło jak ciepłe bułki, a reklamodawcy płacą Ci za reklamę. Profit.

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówili kiedy galerie otworzą ze sklepami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Oni "pracują" nad rozwiązaniami, które pozwolą na powrót gospodarki czyt. pracy z jakimiś tam restrykcjami sanitarnymi, ale nie ma konkretów. Na razie tylko wydłużają terminy tego co aktualnie panuje.

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 Tym bardziej, że nie musi to być maseczka, może być szalik, chustka cokolwiek co zasłania usta i nos.

Udostępniasz za darmo maseczki-bilborady dla Kowalskiego, a w deficycie darmo będzie szło jak ciepłe bułki, a reklamodawcy płacą Ci za reklamę. Profit.

:lol2: :lol2: I powiedz czy to jest poważne ... czy robimy sobie jaja z sytuacji i debili z ludzi czy podchodzimy do teog na serio :hmm:

jeśli jest zagrożenie to nakazujemy nosić MASECZKI !!

 

Przed czym ochroni mnie tern szalik ,chustka ...

 

Kolejny pic na wodę rząd doskonale wie ze dostępność masek ochronnych na polskim rynku jest żądna i jak wyjedzie z bezwzględnym nakazem noszenia to dla 60-70% obywateli nie będzie tych masek .Kolejny problem ze taką maseczkę to trzeba co 1-2h zmieniać w zależności od tłumu w jakim przebywamy

 

P.S. i żeby było jasne jest obowiązek zasłaniania twarzy a nie noszenia maseczek

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ja to wymyślam, odnoszę się do słów ministra zdrowia. Ja ciągle się upieram, że jak maseczka to z filtracją fpp2/3, ale brat podesłał mi kiedyś link do testów różnych materiałów i wyszło, że bawełna zatrzyma ok 60%, czyli jak to mówią lepszy rydz niż nic :E Dla mnie to pic na wodę jeśli nie ma filtrów, dla własnej wygody będę nosił cienki komin, który kiedyś tam kupiłem w decathlonie do grania w piłkę na jesień.

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wyłapał do kiedy zawieszona jest rehabilitacja? Tak jak fryzjerzy, kosmetyczki do 19 IV, czy dłużej? Nic o tym w sumie nie mówili na konferencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak jak z dentystami - niektórzy przyjmują, inni nie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem wszystkie obostrzenia zostają te same co dotychczas, dochodzi ochrona twarzy od 17-ego, przesunięcie terminu matur, przedłużenie zasiłku dla rodziców, więc jeśli się nie wypowiedzieli w tej kwestii to tak jak dotychczas także i z rehabilitacją.

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe

 

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział natomiast, że od 16 kwietnia zostanie wprowadzony obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Tłumaczył, że noszenie maseczek lub chustek ograniczy rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa.

 

Ten sam człowiek robił sobie z masek jaja miesiąc wcześniej i cytowało go wiele osób, również w tym temacie, twierdząc, że maski to głupta. :E :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ja to wymyślam, odnoszę się do słów ministra zdrowia. Ja ciągle się upieram, że jak maseczka to z filtracją fpp2/3, ale brat podesłał mi kiedyś link do testów różnych materiałów i wyszło, że bawełna zatrzyma ok 60%, czyli jak to mówią lepszy rydz niż nic :E Dla mnie to pic na wodę jeśli nie ma filtrów, dla własnej wygody będę nosił cienki komin, który kiedyś tam kupiłem w decathlonie do grania w piłkę na jesień.

Ja wiem ze to nie Ty wymyślasz :) spoko . Co do testów to czytałem materiał ze najlepsze są maski KN95 z wymiennym filtrem .Najwyższa skuteczność .

 

Tak myślę czy nei zamówić o skośnych sama maska ok 30zl 100 filtrów -100zl .

 

Bo to co u nas jest sprzedawane to za 10szt kn95 jednorazowych bez wymiennego filtra 200zl :lol2: :lol2:

 

Jeśli dobrze zrozumiałem wszystkie obostrzenia zostają te same co dotychczas, dochodzi ochrona twarzy od 17-ego, przesunięcie terminu matur, przedłużenie zasiłku dla rodziców, więc jeśli się nie wypowiedzieli w tej kwestii to tak jak dotychczas także i z rehabilitacją.

Tak reszta po stremu ,po świętach zaczną znosić niektóre zakazy co do sklepów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie powtórzyłaby się sytuacja z dżumą z XIV wieku :E . Byliśmy takim zadupiem, że długo nie chciała do nas trafić, kiedy w końcu trafiła to nie bardzo mogła się rozprzestrzeniać bo ludzie żyli w małych wioskach i nie podróżowali. Zresztą pewnie już wtedy zmutowała w niegroźną wersję bo epidemia wszędzie nagle zgasła.

Bzdury piszesz, Polska wprowadziła wtedy szczelny kordon sanitarny i po prostu uchroniła się przed zarazą, byliśmy też znacznie czystszym społeczeństwem od zachodu i południa.

 

Przymusowe maseczki mają być od następnego czwartku.

Może będzie dostawa z Chin bo na razie pustki, ale pewnie rozejdzie się w 2 godziny, a 10 zł za maseczkę to chyba idiota zapłaci.

Ja właśnie sobie przypomniałem że rok temu kupiłem opakowanie lakierniczych masek, to będę takie nosił, grubsze ze 4 razy niż ta szmatka chirurgiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda kwestia sprzedaży obecnie maseczek ? Są na to jakieś regulacje prawne, które na szybko wprowadzili ? Ali sprzedaje tego od groma z dostawą z Czech czy Belgii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda kwestia sprzedaży obecnie maseczek ? Są na to jakieś regulacje prawne, które na szybko wprowadzili ? Ali sprzedaje tego od groma z dostawą z Czech czy Belgii.

Możesz zamówić z chin dojdzie bez problemu ,ale ty już nie możesz tych maseczek sprzedać np do Niemiec :) Na terenie PL nie wiem jak wygląda odsprzedaż .

 

Alli juz nawet z Polski wysyła

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: :lol2: I powiedz czy to jest poważne ... czy robimy sobie jaja z sytuacji i debili z ludzi czy podchodzimy do teog na serio :hmm:

jeśli jest zagrożenie to nakazujemy nosić MASECZKI !!

 

Przed czym ochroni mnie tern szalik ,chustka ...

 

Kolejny pic na wodę rząd doskonale wie ze dostępność masek ochronnych na polskim rynku jest żądna i jak wyjedzie z bezwzględnym nakazem noszenia to dla 60-70% obywateli nie będzie tych masek .Kolejny problem ze taką maseczkę to trzeba co 1-2h zmieniać w zależności od tłumu w jakim przebywamy

 

P.S. i żeby było jasne jest obowiązek zasłaniania twarzy a nie noszenia maseczek

 

Można wyjść nawet tak. Ale wtedy trzeba uważać na zęby ;)

 

0006QLCVHUSGV2N4-C123-F4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pewnie będę chodzić z szalikiem, bo nie ma maseczek, nie mam nic innego. I tak chodzę tylko do biedry raz na tydzień, półtora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam. Premier zabronił sprzedaży :lol2: I teraz się dziwią, że maseczek brakuje jak pewnie wszyscy Ci co je mieli na stanie/produkowali zanim zakazy objęły inne kraje to szybko towar tam wyprzedali, a w Polsce go brakuje. No logiczne Panie Premierze i Ministrowie, że tak działa popyt i podaż, ale Państwo tego nie rozumie zdaje się. Po co mam sprzedawać towar w kraju za 2zł jak mogę w Czechach czy Niemczech po 10 zł. Ja wiem, że był chwilowy pik wzrostu cen, bo tak działa wolny rynek, ale w końcu ten by się nasycił i ceny by się unormowały same. Tym tokiem rozumowania mamy w uj maseczek na alii dostępnych w ciągu ok 5 dni roboczych, które wszyscy by ściągali i sprzedawali na alledrogo, konkurencyjność zmusiłaby ich do obniżenia maksymalnie cen i towaru by nie brakowało, ale nie wolno, po prostu nie wolno, więc w mediach mamy bicie piany, że brakuje maseczek.

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury piszesz, Polska wprowadziła wtedy szczelny kordon sanitarny i po prostu uchroniła się przed zarazą, byliśmy też znacznie czystszym społeczeństwem od zachodu i południa.

 

Kordon sanitarny w XIV w. ? Chyba przeceniasz możliwości organizacyjne ówczesnych państw. Jakieś źródła tych rewelacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam. Premier zabronił sprzedaży :lol2: I teraz się dziwią, że maseczek brakuje jak pewnie wszyscy Ci co je mieli na stanie/produkowali zanim zakazy objęły inne kraje to szybko towar tam wyprzedali, a w Polsce go brakuje. No logiczne Panie Premierze i Ministrowie, że tak działa popyt i podaż, ale Państwo tego nie rozumie zdaje się. Po co mam sprzedawać towar w kraju za 2zł jak mogę w Czechach czy Niemczech po 10 zł. Ja wiem, że był chwilowy pik wzrostu cen, bo tak działa wolny rynek, ale w końcu ten by się nasycił i ceny by się unormowały same. Tym tokiem rozumowania mamy w uj maseczek na alii dostępnych w ciągu ok 5 dni roboczych, które wszyscy by ściągali i sprzedawali na alledrogo, konkurencyjność zmusiłaby ich do obniżenia maksymalnie cen i towaru by nie brakowało, ale nie wolno.

Przecież przez jakiś czas nie wolno było nawet z alli zamawiać ..ale rząd to poluzował bo sam musiał kupić maseczki od skośnych :E ... rząd wpadł we własne sidła .

 

 

 

Kordon sanitarny w XIV w. ? Chyba przeceniasz możliwości organizacyjne ówczesnych państw. Jakieś źródła tych rewelacji?

Wiesz co to ironia ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury piszesz, Polska wprowadziła wtedy szczelny kordon sanitarny i po prostu uchroniła się przed zarazą, byliśmy też znacznie czystszym społeczeństwem od zachodu i południa.

 

 

Zaraza dotarła do Polski, była na północy. Ale nie rozprzestrzeniała się bo... mieliśmy beznadziejne drogi. Jest o tym gdzieś film ode mnie w temacie, od Drewniaka.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak reszta po stremu ,po świętach zaczną znosić niektóre zakazy co do sklepów

Nie można być tego pewnym,sklepy zamknięte do 19 kwietnia,według mnie prawdopodobne,że przedłużą zakazy dla sklepów

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To takie polskie. Zabronić handlu maseczkami a po miesiącu nakazać ich noszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można być tego pewnym,sklepy zamknięte do 19 kwietnia,według mnie prawdopodobne,że przedłużą zakazy dla sklepów

 

Niech lasy przywrócą, bo zdrowym ludziom zacznie odwalać od tego aresztu domowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech lasy przywrócą, bo zdrowym ludziom zacznie odwalać od tego aresztu domowego.

Nie przywrócą. Na większości Polski jest trzeci stopień zagrożenia przeciwpożarowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...