Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Spoko kazdy przeciez wie ze epidemie wywołał Kaczynski,info z TVN -nu.

No co ty gadasz? przecież na TVP Info mówili ze to zemsta WSI.

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co temperatury 20+ i mam w szaliku biegać? Na łeb padło?

A myślisz, że w maseczce to będzie klima?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyjcie całość :E To co oni wyprawiają to przekracza już wszelkie granice :E

 

https://www.youtube.com/watch?v=81-KOMo6Uzc

 

Ale dzban :lol2: W sumie to po takej akcji na zbity pysk powinien z roboty wylecieć. Nie dość, że mu się tryb zomo załączył to jeszcze swoim zachowaniem zagraża tym klientom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

link

 

A co temperatury 20+ i mam w szaliku biegać? Na łeb padło?

A to tylko na allegro i olx mozna sprzedawac? Jak nie potrafisz wymyslic substytutu szalika do zasloniecia twarzy i nosa no to jak to sie mowi "niech ginie" bo wielkiej straty dla spoleczenstwa raczej po twoim zniknieciu nie bedzie...

 

Spoko kazdy przeciez wie ze epidemie wywołał Kaczynski,info z TVN -nu.

kazdy pretekst dobry zeby ponawalac na rzad,juz sobie wyobrazam pandemie za czasów Bronka,Donka i czytajacej z kartki Kidawy.

Dokladnie. Mam wrazenie, ze niektorzy to by specjalnie matke i ojca pozarazali jezeli tylko bylaby mozliwosc wrobienia w to kaczora albo calego pisu :E

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x5 to tak minimum. Raczej patrząc po bardzo małej liczbie testów i działaniu na zasadzie izolacji zamiast testowania to x10 bym pomnożył to co oficjalnie wykryte.

 

Ale dzban :lol2: W sumie to po takej akcji na zbity pysk powinien z roboty wylecieć. Nie dość, że mu się tryb zomo załączył to jeszcze swoim zachowaniem zagraża tym klientom.

 

Im nie można dać za dużo praw, w policji jest bardzo dużo biednych umysłowo ludzi, którzy muszą się wyżyć. Normalnie to robią na flaszce i rodzinie, ale teraz do rąk dostali dużo więcej możliwości :E więc chwytają wiatr w żagle dopóki mogą "się wykazać".

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co Ty się dusisz i udajesz fajnego ..sam nie rozumiesz .

 

Ten szalik ,ręcznik czy co tam masz nic ci nie da bo drobnych cząstek wirusa nie zatrzyma .To według rządu albo jest zagrożenie i nakazuje się noszenie maseczek albo nie ma i robimy szopkę aby zasłaniać usta nos czym się ... to z kogo rząd robi debila z siebie czy z narodu ?

 

Ten sam minister co dzisiaj ogłosił nowy nakaz jeszcze 2-3 tyg temu smiał sie i negował noszenie maseczek przez osoby zdrowe/bezobjawowe .Co się zmieniło przez te 2-3 tyg ? To że wzrosłą liczba wykrytych zarażonych liczba osób chorujących bezobjawowo jest 3-4 razy większa( to tylko statystyczne dane ) i tak samo było te 2-3 tyg wstecz.

 

Więc to kolejny nakaz z pupy tak samo jak zakaz wstępu do lasu . Dla tego mowa o zasłanianiu się czym popadnie dla pozoru bo masek nie ma dla personelu medycznego a co dopiero dla społeczeństwa .

 

Takie udawanie ze coś robimy nie ważne co i jak ale robimy .Nikt nie zarzuci władzy że żadnych działań nie podjęła nawet jak to bzdurne i śmieszne działania nie dające żadnych konkretnych wyników .Tak jak zamknięcie ludzi w domach .

 

Mój link

 

 

W Czechach m.in. maseczki dają rade. Noszą maseczki, zaostrzenia byly, wiecej testów też robią, ale już im się sytuacja poprawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Czechach m.in. maseczki dają rade. Noszą maseczki, zaostrzenia byly, wiecej testów też robią, ale już im się sytuacja poprawia

Racja ,tylko od kiedy Czechy noszą maseczki ?

Według danych Czechy mają taką samą liczbę zarażonych jak Polska ,nieco więcej ozdrowiałych i mniej zgonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio czytałem to Czesi mieli ~100k testów gdzie Polska w tamtym czasie miała ~90k testów.

 

Polska 38 milionów ludności

Czechy ~10 milionów

 

Czyli tak około ~4x więcej testów robią od nas, więc lepiej i więcej wykrywają przypadków.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RyszardGTS jedz jedz ,bo na dołku takich frykasów nie mają .. może trafi ci się paprykarz szczeciński :lol2:

Pewnie nawet na to bym się nie załapał. Sami by zeżarli paprykarz ;)

Gdzie kupiłeś ośmiornicę?

W Biedronce, gdzieś miesiąc temu. Surowa, oczyszczona, cała nie krojona, zamrożona.

 

 

 

@lukadd, Duże, małe, nieważne. Jadłeś. Należysz do bogaczy i elity tego świata :E

@raiders, :lol2:

@chartkor, Każdy szanujący się szefo w restauracji bierze świeżą i na chwilę ją zamraża i rozmraża, ten proces zwiększa kruchość i smak mięsa (można też zostawić na dłużej zamrożone poniżej -18'C, brak zmian w smaku mięsa po rozmrożeniu przez długie tygodnie zamrożenia). Nauczyłeś się dziś czegoś nowego :):thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj też jadłem ośmiorniczki, ale takie małe :E Bida edition :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj też jadłem ośmiorniczki, ale takie małe :E Bida edition :lol2:

Bo Ty nie jesteś moderatorem ;):lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Biedronce, gdzieś miesiąc temu. Surowa, oczyszczona, cała nie krojona, zamrożona.

 

Raz jadłem odmrażaną ośmiornicę, nie polecam.

Tylko świeża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No kuxxxxxxa mać, poważnie?

 

 

Dzisiaj Szumi stwierdził, że nie muszą to być maseczki, może być szalik. Rozmiar koronawirusa - około 90nm, jedna tysięczna milimetra ze zdolnością do przeżycia w areozolu, na powietrzu do kilku godzin. Założe na mordę szalik z bawełny z taką gradacją włókna, że lepiej sprawdziłaby się firanka babci i będzie git? A może ktoś to będzie weryfikował? Np. jakiś nadgorliwy nieudacznik z odznaką? Oceni materiał oraz grubość szalika i w najgorszym wypadku da mi mandat?

Co to za bzdury, że chroni się w ten sposób innych a nie siebie? Po godzinie w tych temperaturach, które są, będzie to mokre, lepkie, cuchnące i skrajnie niebezpieczne siedlisko koronawiursów oraz innego syfu.

 

Takie zachowania jak to:

za chwile będą codziennością. Najgrosze jest to, że są zjxxxxy, które takim akcjom przyklaskują jak to zajexxxxxxcie policja dba o bezpieczeństwo.

 

Cyrk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matka ze szpitala wychodziła i jeszcze się załapała na koronkowy catering a że kapuchy nie może to ja sobie zjem :E

 

0BA5x0X.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kuxxxxxxa mać, poważnie?

 

 

.

I o tym pisałem już wcześniej :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska i Czechy maja podobna ilosc wykonanych testow z nieznaczna przewaga Polski. Kwestia raportowania ilosci przeprowadzonych testow, gdzie Czesi raportuja ilosc testow rano a a Polska okolo poludnia. Najlepiej sprawdzac wartosci wieczorem jak wszystkie dane splyna z calego dnia.

 

Coś mówili teraz na tej konferencji że ich celem jest przeprowadzać z 13k testów dziennie. Cel zaszczytny, ale zobaczymy jak z wykonaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

@azgan

 

Co z tego, że coś tam drgnęło w dół jak i tak waluty wysoko stoją. Chciałem sobie coś kupić na ebayu, a teraz to bez sensu, bo na podwyżkach $ to już jestem ~100zł w plecy. Niby przy paru stówkach nie robi to różnicy ale zawsze to jakaś strata.

 

Ciesz się że PLN dalej nie traci i jest powolne odbicie. USA daje 2 biliony dolarów na gospodarkę więc z czym do ludzi jak złoty był zawsze słaby (nie licząc okresu "zielonej wyspy")

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobili z 8k testow wiec 13k nie jest jakas abstakcyjna wartoscia. Nie jest to tez jakas powalajaca wartosc bo do Niemiec, USA czy Rosji to Nam wiele brakuje.

Jak mnie pamięć nie myli to jakiś czas temu(nie moge znaleźć filmu) szumi mówił ze Polska ma możliwość wykonania 7k testów na dobę ,a teraz robi 8k i celuje w 13k .... :o

 

Myślę ze po swietach osiągniemy te 10k testów na dobę i będzie info ze testujemy coraz więcej a nasze możliwości to 15k /dobę :E;)

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak mnie pamięć nie myli to jakiś czas temu(nie moge znaleźć filmu) szumi mówił ze Polska ma możliwość wykonania 7k testów na dobę ,a teraz robi 8k i celuje w 13k .... :o

 

Chyba kur** w Plague Inc dorwanym na promce ze Steama.

 

Typowa reakcja PCR z pełną diagnostyką to jest czasem kilka godzin. Najszybsze real time PCR robi się 2 - 3 godziny, można po kilka naraz dysponując odpowiednim i cholernie drogim sprzętem ale chyba nikt nie zakłada, że państwowe laby dysponują odpowiednim zapleczem skoro nie ma na rękawiczki?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyjcie całość :E To co oni wyprawiają to przekracza już wszelkie granice :E

 

[med a]

[/media]

Będzie coraz gorzej jeśli chodzi o takich "bohaterów"

 

Filmik ze stanów:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyjcie całość :E To co oni wyprawiają to przekracza już wszelkie granice :E

 

[medi a]

[/media]

 

No i dobrze w Chinach się sprawdziły takie metody :E

 

Z domu ich nie wywlekli a już dzisiaj jeden taki z kwarantanny był po ryby w mrkecie mimo pełnej lodówki

 

Zrobiło się ciepło i "koniec" akcji #zostań w domu a po świętach będzie zdziwienie że 20 tyś. nowych przypadków bo trudno na d... wiedzieć jak słoneczko za oknem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybory prezydenckie 2020. Nie masz skrzynki pocztowej? Możesz otrzymać wysoką karę

 

Jak wynika z art. 40 prawa pocztowego mamy obowiązek posiadania skrzynki pocztowej

Za jej brak możemy otrzymać karę. Jej wysokość może wynieść od 50 do 10 000 zł, w zależności od szkodliwości czynu

 

Mój link

 

:o:E:lol2: :lol2: No qwa czytam i nie mogę ,absurd goni absurd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze w Chinach się sprawdziły takie metody :E

 

Z domu ich nie wywlekli a już dzisiaj jeden taki z kwarantanny był po ryby w mrkecie mimo pełnej lodówki

 

Zrobiło się ciepło i "koniec" akcji #zostań w domu a po świętach będzie zdziwienie że 20 tyś. nowych przypadków bo trudno na d... wiedzieć jak słoneczko za oknem.

W Chinach całkowicie było zamknięte Wuhan gdzie było ognisko wirusa, można było wyjść tylko w bardzo pilnych potrzebach. W innych miastach normalnie można było wyjść i zamówić jedzenie czy zrobić zakupy.

 

Z takim podejściem ubiją wszystkie małe firmy i jeszcze bardziej rozwścieczą ludzi. Wszyscy tam obecni i czekający na jedzenie bardzo dobrze się zachowywali siedzieli daleko od siebie czekając na swoje zamówienie. Policja wręcz zaczęła stwarzać zagrożenie rozstawiając ich bez potrzeby w kolejce.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Czechach m.in. maseczki dają rade. Noszą maseczki, zaostrzenia byly, wiecej testów też robią, ale już im się sytuacja poprawia

 

To czemu u Nas nie mogli też wprowadzić tego nakazu 3-4 tygodnie temu jak było mniej przypadków? PIS twierdził że maseczki więcej szkodzą niż pomagają :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...