Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Juź byłem we Włoszech.

To jedź di Hiszpanii :E, zresztą Włochy są tak duże i mają tyle zróżnicowanych i ciekawych miejscówek, że spokojnie możesz tam robić kolejne wypady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

 

Powtarzam jeszcze raz. Polska radzi sobie bardzo dobrze.

 

Chłopie gdzie ty żyjesz? No chyba, ze bez przerwy oglądasz TVPIS - wtedy jestem w stanie zrozumieć to co piszesz. Czy polska jest przygotowana czy nie to się okaże.. Polacy mają o tyle dobrze, że nie jesteśmy takimi narodami jak Hiszpania, Włosi czy Anglici. Chodzi mi o turystykę itp. Polska to biedny kraj jesli chodzi o przemieszczanie się obcokrajowców. Gdybyśmy byli na miejscu Włochów to nasz rząd dawno by poległ w porównaniu do włoskich władz. Jestem tego 99% pewnny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie gdzie ty żyjesz? No chyba, ze bez przerwy oglądasz TVPIS - wtedy jestem w stanie zrozumieć to co piszesz. Czy polska jest przygotowana czy nie to się okaże.. Polacy mają o tyle dobrze, że nie jesteśmy takimi narodami jak Hiszpania, Włosi czy Anglici. Chodzi mi o turystykę itp. Polska to biedny kraj jesli chodzi o przemieszczanie się obcokrajowców. Gdybyśmy byli na miejscu Włochów to nasz rząd dawno by poległ w porównaniu do włoskich władz. Jestem tego 99% pewnny.

:lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również Hiszpanie alarmują, że te szybkie chińskie testy nie są zbyt wiarygodne. Wykazują dokładność na poziomie 30% mimo, że powinny mieć ten wskaźnik na poziomie 80%.

 

Mój link

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jedź di Hiszpanii :E, zresztą Włochy są tak duże i mają tyle zróżnicowanych i ciekawych miejscówek, że spokojnie możesz tam robić kolejne wypady ;)

Ja bym wolał zwiedzić Utopia Planita albo Olympus Mons ta nie ma wirusa. cool.gif:E

90944899_1410505885801222_2447288952424497152_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_sid=8024bb&_nc_oc=AQmAoMKK5B1qWV0mhDjhoolCvA5t8TxvHJxXZwXq6RvRclyiBoOT5E-h4kh9s7gtRyE&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=b57b337a8f990c7c3c622bd941226895&oe=5EA13CD5

 

 

A wy narzekacie. :E

 

Edytowane przez Stjepan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równjież Hiszpanie alarmują, że te szybkie chińskie testy nie są zbyt wiarygodne. Wykazują dokładność na poziomie 30% mimo, że powinny mieć ten wskaźnik na poziomie 80%.

 

Mój link

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam może nieco dziwne ale dla mnie jak najbardziej poważne pytanie odnośnie maseczek tzw. "chirurgicznych", które być może chciałbym móc wykorzystać podczas przebywania w centrum handlowym na zakupach.

 

Mają one dwie strony "zielonkawą" i białą. Gdzieś usłyszałem, że taka maseczka "działa lepiej w jedną stronę" - tzn. chirurg zakłada ją by przede wszystkim nie zakazić sobą zewnętrznego pola operacyjnego, natomiast w drugą stronę oddziaływanie takiej maseczki "może być nieco słabsze".

 

Czy to jest prawda? Jeśli tak to którą stroną na zewnątrz powinienem założyć taką maseczkę jeśli chciałbym się nieco bardziej ochronić przez środowiskiem zewnętrznym? A może nie ma to jednak znaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Industrale wyprzedzili modę na maseczki/maski o dobre 10 lat :lol2:

Nawet nasz tam zaiwania 2:28 Gabriel, nagina aż miło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Indiach mają sposób na tych co nie siedzą w domach :E

 

https://streamable.com/yhcuo

 

I bardzo dobrze u nas też powinni wprowadzić takie metody jak ktoś nie może usiedzieć 14 dni na pupie zwłaszcza tych nastolatków na bulwarach z grilami :E

 

Im szybciej ogarniemy temat tym gospodarka mniej straci.

 

Równjież Hiszpanie alarmują, że te szybkie chińskie testy nie są zbyt wiarygodne. Wykazują dokładność na poziomie 30% mimo, że powinny mieć ten wskaźnik na poziomie 80%.

 

Mój link

 

Mowiłem że to lipa. Muszą być dokładne badania w laboratorium takie jak teraz robimy.

 

Mam może nieco dziwne ale dla mnie jak najbardziej poważne pytanie odnośnie maseczek tzw. "chirurgicznych", które być może chciałbym móc wykorzystać podczas przebywania w centrum handlowym na zakupach.

 

Mają one dwie strony "zielonkawą" i białą. Gdzieś usłyszałem, że taka maseczka "działa lepiej w jedną stronę" - tzn. chirurg zakłada ją by przede wszystkim nie zakazić sobą zewnętrznego pola operacyjnego, natomiast w drugą stronę oddziaływanie takiej maseczki "może być nieco słabsze".

 

Czy to jest prawda? Jeśli tak to którą stroną na zewnątrz powinienem założyć taką maseczkę jeśli chciałbym się nieco bardziej ochronić przez środowiskiem zewnętrznym? A może nie ma to jednak znaczenia?

 

Dobre pytanie. Ja zakładam białym do środka.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też już byłem.

To zazdroszczę jak całe Włochy zwiedziłeś wzdłuż i wszerz :E Ja nawet w Polsce mam jeszcze wiele miejscówek, które z chęcią bym zwiedził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we wloszech 662 zgony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś się śpieszy, aby przekonać się na własnej skórze to podobno warto lizać muszle klozetowe w publicznych toaletach :E

https://www.o2.pl/artykul/influencer-wzial-udzial-w-wyzwaniu-teraz-ma-koronawirusa-6492777981466241a

 

Ale właśnie lizanie nie jest optymalne. Najlepiej byłoby się tego nawdychać. Jak wirusa zjemy to go strawimy (w sensie białka otoczki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobre pytanie. Ja zakładam białym do środka.

Szukam informacji na ten temat w internecie ale chyba nikt nie zwraca na to uwagi - jedyny komentarz to:

 

Kochani, w sytuacji pokazanej na zdjęciu - maseczka białym na zewnątrz!

źródło

 

Niestety z tego zdjęcia (innego nie widzę lub nie ładuje mi się) nie wynika zbyt wiele - jednak sam fakt, że ktoś zwrócił uwagę na "zewnętrzny kolor" chyba potwierdza to o czym pisałem, że sposób założenia maseczki chirurgicznej może mieć znaczenie.

Edytowane przez 13x0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykończą tego Szumowskiego. Nawet maseczki mu nie dali :kwasny:

 

0009YSAH084W8HNU-C122-F4.jpg

 

W sumie to chyba jedyna osoba z tego Pisuarskiego stada, która coś próbuję robić, ale ta ilość podrzucanych kłód pod nogę przez partyjnych kolegów jest nie do przeskoczenia.

 

 

Prof. Piotrowski: Możliwy Trybunał Stanu dla Prezesa Rady Ministrów

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-prof-piotrowski-mozliwy-trybunal-stanu-dla-prezesa-rady-mini,nId,4404297

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we wloszech 662 zgony

712

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we wloszech 662 zgony

 

Chwilę temu mówili w TV że za chwilę to USA może być światowym epicentrum wirusa.

 

Hiszpania ostro idzie w ślady Włoch

 

Francja ostro walczy

 

Niemcy mozolnie i powoli ogarniają

 

Belgia podobno stabilizuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równjież Hiszpanie alarmują, że te szybkie chińskie testy nie są zbyt wiarygodne. Wykazują dokładność na poziomie 30% mimo, że powinny mieć ten wskaźnik na poziomie 80%.

 

Mój link

 

Chińska ambasada twierdzi, że Hiszpanie kupili u sprzedawcy, którego nie autoryzował rząd Chin :E

 

 

Najgorsza wiadomość póki co to że Włochy znów notują ponad 6000 przypadków. Myślę, że to była typowa 4-dniowa "pauza" w przyrostach i znów będzie jazda w górę. :(

 

Fnls6dO.png

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykończą tego Szumowskiego. Nawet maseczki mu nie dali :kwasny:

 

W sumie to chyba jedyna osoba z tego Pisuarskiego stada, która coś próbuję robić, ale ta ilość podrzucanych kłód pod nogę przez partyjnych kolegów jest nie do przeskoczenia.

 

 

Też odnoszę takie wrażenie. Facet jest zajechany jak Jezusowe sandały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słowacka policja poinformowała w czwartek Centrum Współpracy Policyjnej i Celnej o obowiązku noszenia masek zakrywających nos i usta na Słowacji. Osoby nieposiadające masek nie zostaną wpuszczone na terytorium Słowacji.

 

"Maski nie działają" :E :E

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włoskie miasteczko Vo: https://euobserver.com/coronavirus/147848

 

3300 mieszkańców.

 

21.02 zgon z powodu coronavirusa ( mężczyzna 78 lat)

23.02 kwarantanna całego miasteczka.

23.02-29.02 test całej populacji (97%) bez względu na objawy lub ich brak.

29.02 wynik testów - 3% zarażonych.

6-8.03 ponowne testy i zarażony tylko 1%

 

Teraz zobaczcie sobie taką mapke: https://observablehq.com/@jashkenas/italy-coronavirus-daily-cases-map-covid-19

 

I zatrzymajcie animacje 29.02 gdy ogłoszono wynik i zobaczcie ile mieli takich ognisk które mogły się swobodnie rozwijać jeszcze ponad tydzień albo i dłużej biorąc pod uwagę jaki mieli stosunek do zakazów. W dodatku w większych miastach gdzie o transmisję łatwiej + do tego masa turystów. Rzeczywista liczba nosicieli i ludzi którzy to już przeszli może być większa niż się wydaje na pierwszy rzut oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilę temu mówili w TV że za chwilę to USA może być światowym epicentrum wirusa.

 

Hiszpania ostro idzie w ślady Włoch

 

Francja ostro walczy

 

Niemcy mozolnie i powoli ogarniają

 

Belgia podobno stabilizuje

 

https://www.worldometers.info/coronavirus/

 

Niemcy nie ogarniają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech noszą maseczki na ulicach?

 

We Włoszech już chyba wszyscy je mają.

 

Dzisiaj obserwowałem z okna to ludzie we Wrocławiu też zaczeli się zasłaniać jak nie mają maski to np. banana albo szalik. Sporo osób widziałem w maseczkach z filtrem (sam bym taką chciał). Młode laski miały jakieś kolorowe maseczki we wzorki :E.

 

U Was w mieście też noszą maseczki?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Maski nie działają" :E :E

Czyżby granice Słowacy już otwarli po 14 dniowym zamknięciu :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Eh ten nasz premier.. jesteśmy przygotowani.l a Chińczycy zaczęli nam pomagać , przysyłając sprzęt do szpitali... :lol2:

 

Azgan -> tak u mnie sporo już nosi.. ja nie wiem gdzie kupic sobie eh

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Na prawdę chcemy tutaj udowodnić globalne ocieplenie na podstawie 60 ostatnich lat?  To chyba trolling. Nawet co do tych danych z lat 50.: czy narzędzia / technologia użyta do pomiarów wtedy jak i dzisiaj jest taka sama? Czy punkty pomiarowe znajdują się w takich samych odległościach od zurbanizowanych części miast, aby nie zaburzać pomiarów? Jeśli choćby 1 z tych 2 rzeczy jest inne to te pomiary nie są dokładne, bo staramy się w nich zbadać średnie odchylenia o dziesiąte części stopni. Wiarygodne dane byłby by np. z ostatnich 150-200 lat gdy spełnione byłby by takie same warunki co do miejsc pomiaru i za pomocą takich samych narzędzi. Co i tak jest tylko analizą danych w krótkoterminowych okresie i nijak ma się do wahań temperatur w większej skali.   Albo te wykresy powyżej dotyczące np. poziomu pokrywy śnieżnej i temperatury zimą - cały w ciągu ostatnich 50 lat są wahania w tym ostatni pomiar wychodzący poza normę. Ponownie jednak - brak jakichkolwiek szczegółów w jakich warunkach i za pomocą jakich narzędzi były prowadzone pomiary. Na pewno na przestrzeni lat były one bardziej dokładne - co poddaje tylko w wątpliwość wcześniejsze pomiary gdzie margines błędu jest wyższy.  W bardziej długoterminowym okresie czasu wygląda to mniej więcej tak: http://www.faculty.ucr.edu/~legneref/bronze/climate.htm Albo tak: A Temperature reconstruction with 95% confidence intervals shown, from Loehle and McCullough (published in Energy and Environment, 2008): Correction to: A 2000 year global temperature record based on non-tree ring proxies. As this reconstruction is based soley on proxy data, the recent, measured global average temperature was not added to the end of the record as was done by Mann. The last data point represents a 29 year average centered around 1935   Z kolei zwolennicy globalnego ocieplenia mogą się np. posłużyć takim wykresem, który jest kwestionowany ze względu na duzą niedokładność: czarna linia poziom uśredniony, żółte linie - niepewność ""Hockey stick" reconstruction of global average temperature changes over 1000 years (ending in 1998). Reconstruction performed using proxy data before 1900 and instrumental data after 1900. Yellow and red shading show author's estimation of uncertainty in the reconstruction."
    • Widzę, że sam nie wie co chce kupić, ale CCC nadal działa 
    • Będzie od tego milion odwołań a w praktyce ściągną może kilkaset ludu. Zawsze też można starać się o status uchodźcy lub wyjechać dalej na Zachód. Ale ten ruch pokazuje, że jest kiepsko z rekrutem.
    • Eee, oni są właśnie taką poważną firmą...no chyba że chodzi o większe pieniądze Jak wiemy, najgorszy możliwy scenariusz w korpo to zmiana kąta wykresu powiązanego z jakimś KPI na ujemny. Z tego, co piszesz, dotyczyło to framesetów serii S, ale dalej koszt takiej ramy, oraz koszt zablokowania montażu i sprzedaży serii takiej ramy mógł być zbyt duży, żeby dalej udawać przywiązanie do jakości. Moja szklana kula mówi że ktoś dostał raporty o fuckupie, ale utrzymał kierunek wykresu na właściwym kierunku kosztem podjęcia ryzyka w stylu "jakoś to będzie, a jak nie będzie to dopiero to wyjdzie po następnym review; kto nie ryzykuje ten premii nie dostaje".  Skoro już o kiksach Treka: podobnie było niedawno z karbonowymi kokpitami w najwyższej serii Emondy SLR - pękały przy otworach na przewody hamulcowe. Początkowa obrona firmy to była "ale to się dzieje bo macie wypadki i sami łamiecie nasze Cudowne Produkty Klasy Premium (r)". Ale mimo wszystko ten mail od jakiegoś dziecka specjalnej troski o braku wiedzy na temat własnego produktu, do tego z zahasłowanym linkiem do pdfa z ich intranetu to mnie rozbroił.
    • To zależy jak na to patrzeć  . Jeśli mówimy tylko o finansach  Polaków  to   jesteśmy  biedni na tle europy ,ale nie najbiedniejsi . Jesli patrzeć na  gospodarkę  to jesteśmy biedni  na tle europy . itp itd
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...